Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves hitetlenek! Jó dolog...

Kedves hitetlenek! Jó dolog és nem káros ha hívőként a teista evolúciót fogadom el? Nálam a teista evolúció jobban hangzik, mint az egyszeri varázslatos teremtés.

Figyelt kérdés
Az evolúció röviden: Alkalmazkodás, és minden élőlény egy baciból származik? Végül is számomra, miért ne lehetne az, hogy ez mind Isten műve volt? Ezért isten az Isten, mert a tudományon kívül dolgozik, és tudja az egészet irányítani. Vagy pedig átállítja automatikusra. Jól fogadom el?

2021. jan. 21. 11:19
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
70%
Nem veletek ellentétben a tudománypártiak nem folytatnak vallásháborút. A kommunisták fellépése a vallás ellen ezen a szinten még a kommunisták között is szélsőséges magatartás. A keresztény egyházra nem mondható el hogy csak a szélsőségesek írtották a másként gondolkodókat. Maga az egyház vezetője indította a "szent háborúkat", nem egy szakadár csoport. Rossz oldalon állsz.
2021. jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:

Mi a szándékod, kérdező?

Egyelőre nyugodtan hiheted azt, hogy az isten teremtette az evolúciót - mivel még nincsen az ellenkezőjére bizonyíték.

De mit csinálsz majd, ha lesz?

2021. jan. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
Mindig van következő magyarázat, például "Isten megalkotta az élet alkotóelemeit" stb.. valami humbug. Ha egy állításuk megdől, mindig kitalálnak helyette valamit. Pont mint az összeesküvés elméletek hívői. Sok a hasonlóság.
2021. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:

És milyen érzés nálatok az, hogy Hitler megölt több millió zsidót? Kb. a hitetlenségre is utal ez. Az egyház pedig nem is volt keresztény, mert csak uralkodni akart sajnos. Már a kora középkor óta a keresztyénség támogatta a tudományok fejlődését, és őrizte a tudásanyagot. Csak az egyház és a papok nem a legjobbak, és ők hamis keresztények voltak!


Ahogy Dawkins mondta csak nálam épp fordítva: Mi van ha tévedsz és a kereszténység valóban igaz?


Ám én nem szeretem a vakhitet, ahogy a vakateistákat sem.

2021. jan. 21. 12:32
 15/58 anonim ***** válasza:
Azokat mi sem.
2021. jan. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 A kérdező kommentje:
Én nem utálom, csak nem szeretem. Úgyhogy nézzél utána a kemény istenérveknek és a vallástörténelemnek, hogy mi miért történt stb... Nézd meg a Jézus dossziét is stb...
2021. jan. 21. 12:37
 17/58 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez úgy működik hogy én én vagyok te meg te ő meg ő. Nem vagyok felelős Hitler cselekedeteiért azért mert ő is ateista volt. Tudod, ott dől meg Isten szerepe, amikor beteg vagy, elmész az orvoshoz és nem közösen imádkoztok, hanem meggyógyit a tudomány vívmányaival. Ki lehet próbálni, nyílt töréssel elmenni a templomba hátha rendbe jössz. Az a helyzet, hogy a tudomány már nagyon sok mindenre azonnali és tökéletes megoldást tud nyújtani, Isten ezzel nem tudja tartani a lépést.
2021. jan. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
Mekkora nagyképű elszálltság kell ahoz,hogy te tudod,ha volt is valami teremtő erő az evolució mögött akkor annak szándékaival tisztában vagy és isten főművének tekintsd magad?
2021. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:

2 millió évvel ezelőtt a majom volt az isten fő műve.

Pár millió év múlva meg... ki tudja, mi lesz?

2021. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
89%

"És milyen érzés nálatok az, hogy Hitler megölt több millió zsidót?"


Nálunk?

Ha hitler ateista volt akkor már velünk van?

Pont az ilyen gondolkozás okozta sok milló ember vesztét...

2021. jan. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!