Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves hitetlenek! Jó dolog...

Kedves hitetlenek! Jó dolog és nem káros ha hívőként a teista evolúciót fogadom el? Nálam a teista evolúció jobban hangzik, mint az egyszeri varázslatos teremtés.

Figyelt kérdés
Az evolúció röviden: Alkalmazkodás, és minden élőlény egy baciból származik? Végül is számomra, miért ne lehetne az, hogy ez mind Isten műve volt? Ezért isten az Isten, mert a tudományon kívül dolgozik, és tudja az egészet irányítani. Vagy pedig átállítja automatikusra. Jól fogadom el?

2021. jan. 21. 11:19
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
91%

Hitler vallásos volt!

Egy vegyes keresztény-ógermán hitvilágban hitt.

2021. jan. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan értelmezzem a 'teista evolúciót"?

Isten megteremtette az ÉLET alapjait, aztán hagyta, hogy a fejlődés tegye a dolgát?

Ha van Isten, akkor nem csak ennyire képes.

No és mi van a nem ábrahámita vallások isteneivel?

2021. jan. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 A kérdező kommentje:
Kereszténységre gondoltam. És igen, kb úgy ahogy írtad. Néha-néha beleavatkozik.
2021. jan. 21. 14:35
 24/58 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem szerintük nem káros, hiszen valószínűleg hidegen hagyja őket, hogy te miben hiszel. Mint ahogy engem hívőként ugyanúgy nem érdekelne, ha te az ateista evolúcióban hinnél. Csak az érdekel, hogy bántasz-e másokat, de ez sem azért, mert ítélkezek feletted, hanem csak szeretném, ha nem tennéd.
2021. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
77%

"Az evolúció röviden: Alkalmazkodás"


Tehát az élőlényekben alkalmazkodniuk kell, ezt elfogadod. Miért kell egy élőlénynek alkalmazkodnia? Mert folyamatosan változnak a körélmények az életterében. Isten miért teremt pusztító feltételeket az alkotásainak? Hány fajnak kellett már kipusztulnia miatta? Mindezt azért, mert nem teremtett tökéletes feltételeket. Élvezi, hogy a teremtményei szenvednek és az életükért harcolnak minden nap?

És ez hogyan egyeztethető össze azzal, hogy a halál csak az ember bűnbeesése után jött? Jól dokumentált kihalási eseményekről tudunk jóval az ember előttről is.

2021. jan. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
Maga a kérdés abszurd, aminek kezdete van vége is, és a mindenség végtelen mindkét irányban, nem lehet felfogni.
2021. jan. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 A kérdező kommentje:
Én hívő keresztény vagyok, és szeretnék is örökké élni, de a zárt világban iszonyú belegondolni az örök életbe xd
2021. jan. 22. 01:21
 28/58 anonim ***** válasza:
Tudományon kívül? A tudomány nem isten működésének leírása akar lenni véletlen? 😃
2021. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 Pombe ***** válasza:
100%

Kedves @Kérdező!


Komoly problémák vannak a történelemismereteddel.


#Kérdező(#14): "És milyen érzés nálatok az, hogy Hitler megölt több millió zsidót? Kb. a hitetlenségre is utal ez."


Vagy a vallásosságára: [link]


Ez Hitler álláspontjából néhány idézetet tartalmaz, ill. a Mein Kampf-ból.


Rögtön az első mondat onnan: "Ma úgy gondolom, hogy a Mindenható Teremtő értelmében cselekszem. A zsidók elhárításával harcolok az Úr munkájáért."


És Hitler rengeteget hivatkozik a keresztény Istenre, és a Megváltót harcosként mutatja be. Persze lehet, hogy mindez csak politikai porhintés, de semmi bizonyíték nincs arra, amit ti szerettek hirdetni, hogy Hitler ateista lett volna (ami erre utalhat, hogy Hitler meghamisított Bibliákat adott ki). Épp ellenkezőleg...


A zsidóságot a kereszténység szinte már az ókortól kezdve elkezdte zaklatni, kb. onnantól kezdve, hogy a kereszténység az ókorban a teológiájában, és vallási gyakorlatában is elhatárolódott a zsidóságtól, és egyre hangsúlyosabbá vált a részükről a vád, hogy a zsidók bűnösök (mind, kivétel nélkül - rasszizmus, csak akkor még nem nevesítve) nem kis részben Jézus megfeszítésében (általában a korai kereszténység üldözésében), ráadásul felbőszítette a kereszténységet az is, hogy a zsidó ortodoxia mereven ragaszkodott ahhoz a nézetéhez, hogy Jézus nem Isten fia, nem is próféta... stbstb.


A gettók bizony a középkori kereszténység találmányai (nem Hitleré), ahova a zsidókat kényszerítették, és nem egyszer tömegmészárlást rendeztek közöttük már az első keresztesháborúk idején is, és pl. ekkor is menekülni kényszerültek előlük, konkrétan tömegesen. A pestis idején a zsidókat vádolták meg azzal, hogy az embereket ők mérgezik meg. Máglyahalál, kínzások, erőszak... stbstb. Ilyen-olyan időszakokban jellemző volt, hogy a városokban akár kompletten nagy zsidó közösségeket semmisítettek meg a keresztény dühöngők, ha ott túl sok zsidó élt...


Szerintem Hitlernek volt mit tanulni a vallásos elődöktől.


#Kérdező(#14): "Már a kora középkor óta a keresztyénség támogatta a tudományok fejlődését"


Ez aligha hihető, mivel nagyon sokáig az arab világ vitte tovább a görög tudósok munkáit, és a keresztény tudomány igencsak le volt maradva, és nagyon sok mindent később csak tőlük vettek át. Az állításod a későbbiek tükrében is vitatható, bár az is igaz, hogy a középkor nem volt annyira sötét, mint állítják, de azért az sem véletlen, hogy ez a túlzás elterjedt.


#Kérdező(#14): "Csak az egyház és a papok nem a legjobbak, és ők hamis keresztények voltak!"


Hát ez elég kényelmes álláspont. Aki jó a keresztények között, az igazi keresztény, aki meg rossz, az nem igazi keresztény. Ilyen alapon akkor minden ideológia jó, mert mindegyikben voltak jó emberek is.

2021. jan. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:
ma 22:32 akkor vagy csaló volt, vagy őrült, vagy a Sátán bandája vette rá erre. Ugyan a Biblia Istene miért tenne ilyet? Már más időket élünk! Szerintem az ateisták egyik álma, hogy minden hívőt kivégezzenek, mint régen a Vörös-Khmer-ben. Biztos vagyok ebben :( sokszor láttam már ilyen ateistákat. " Az emberiség addig nem lesz szabad amíg az utolsó papot megölik! "
2021. jan. 25. 22:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!