Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen igeversekkel lehetne...

Milyen igeversekkel lehetne bebizonyítani a Szentháromság bibliai tanítást? Egyesek miért hiszik azt, hogy ez 3 isten? Az Atya-a Fiú és a Szent Lélek. Ez pont 3.

Figyelt kérdés
2021. jan. 23. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Bizonyítani semmivel sem tudod, mert nincs így benne a bibliában
2021. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Biblia konkrétan Istennek nevezi Krisztust, nincs nagyon mit bizonygatni ezen. Aki ezt tagadja, Krisztust tagadja és az antikrisztus dolgozik benne.

A Szentlélek már kicsit nehezebb, előbb be kell látni, hogy személyről van szó. Mivel olyan dolgokat tesz, amire csak személy képes, ebből adódik, hogy nem lehet más. Szentlélek tettei közt pedig olyan is van, amire egyedül Isten képes.

A Biblián felül pedig ott van az ősegyház hite, ami még egyértelműbben bizonyítja.

2021. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 KZitus ***** válasza:

#2

"A Szentlélek már kicsit nehezebb, előbb be kell látni, hogy személyről van szó." Belátni azt lehet, amit bizonyítani lehet a Bibliából. A személyt hogyan kehet 120 emberre kitölteni... és másokra is? A szent szellem megértette a tanítványokkal Krisztustól hallott korábbi tanításokat. Több ilyenről számol be a Cselekedetek könyve.

Cselekedetek 11:11, 12

"És abban a pillanatban ott állt három férfi a háznál, amelyben voltunk; Cezáreából küldték őket hozzám. A szellem pedig azt mondta, hogy menjek velük, egyáltalán nem kételkedve. Ez a hat testvér szintén velem jött, és bementünk annak a férfinak a házába."

Cselekedetek 11:15, 16

" Mikor aztán elkezdtem beszélni, kiáradt rájuk a szent szellem, mint ahogy ránk is kezdetben. Ekkor visszaemlékeztem az Úr beszédére, hogy ezt mondta: »János vízzel keresztelt, de ti szent szellemmel lesztek megkeresztelve.«

„Ha tehát az Isten ugyanazt az ajándékot (a szent szellem ajándékát) adta nekik (a hívő nem zsidóknak), mint nekünk (zsidóknak) is, akik hiszünk az Úr Jézus Krisztusban, akkor ki vagyok én, hogy akadályozhattam volna az Istent?” Csel 11:17.

2021. jan. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Nem értem, hogy miért ne tudna a Szentlélek kiáradni sok emberre, mint személy.


De javaslom, hogy olvasd el az alábbi oldalt, ahol szépen össze van gyűjtve minden olyan tulajdonsága, amit személy képes csak megtenni:

[link]

2021. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mt 28:19 Menjetek tehát, és tegyetek tanítvánnyá minden népet. Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevében,...

2Kor 13:13 Az Úr Jézus Krisztus kegyelme, Isten szeretete és a Szentlélek közössége legyen mindnyájatokkal!

Isten nem írható le tsti érzékszervi észlelésekkel. Ismeretes pl. a fizikában a fény egyszerre hullám és ugyankkor egy impulzussal rendelkező részecske is. Ezt a makroszkópikus világhoz szokott érzékeinkkel nem tudjuk elképzelni, mindazonáltal ez igaz. Ugyanígy csupán attól, hogy nem tudunk emberi gondolkodás szerint eléképzelni 3 személyt, aki egy Isten, attól ez még igaz. Hittel lehet elfogadni, fölösleges próbálkozni azzal, hogy vizualizáljuk, hogyan nézhet ez ki.

üdv Stefán

2021. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a téma már nagyon sokszor körül lett írva és ki lett tárgyalva! Ez örök dilemma! Szentháromság egy összefoglaló meghatározás, de ez a szó nincs a Bibliában! Ugyanígy nem szerepel a bibliában a molekula szó vagy a mikroorganizmus, vagy a baktérium, nano technológia, lézer sugár, röntgen sugár, ultrahang, stb. stb. és még folytathatnám, mégis létező dolgok!!!


Egyszóval röviden, Isten hatalmas, szellemi tudat, amelyben fenn áll az egész teremtett világ!

Isten kinyilatkoztatta magát a teremtett világ számára, Jézus személyében! Minden ami Isteni vagy Istentől ered és származik, mind azt a Szent Szellem kapcsolja össze! Lényegében az a Szentháromság!

2021. jan. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!