Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak, ha felnőttként...

Mit csináljak, ha felnőttként szeretnék elkezdeni misére járni vasárnaponként?

Figyelt kérdés

Hitoktatásra most a vírushelyzet miatt nem tudok járni, de vasárnapi misén szeretnék részt venni.

Maszk, igényes megjelenés, kikapcsolt telefon, ezek a dolgok világosak. Azonban nem tudom, hogy mennyire tudok majd részt venni a szertartáson. Hiteltelennek érzem, hogy csak másoljam a körülöttem ülőket miközben azt sem tudom mi miért történik. Ha le tudok ülni hátul akkor még rendben leszek, de ha elöl lesz csak hely, félek, hogy kellemetlen helyzetet teremtek.



2021. jan. 23. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Mondok kellemetlenebb helyzetet.

Nálunk ha csak úgy leülsz hátul akkor az asszonyok padsorába ülsz be. Külön megvan a helye mindenkinek, ha pasi vagy akkor elég feltűnő leszel ott.

Ha úgy van kint is szólhatsz valakinke, hogy mi a szokás, mert hallottál ilyeneket vagy valami. Hívő ember úgy is segíteni fog és megtiszteltetésnek veszi.

Amúgy van online mise is, ha az úgy egyelőre szimpatikusabb lenne, láthatnád hogy milyen, hogy megy és kevésbé leszel zavarban éles szituációban.

2021. jan. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából nő volnék, szóval ebből nagy baj nem lehet. A plébánossal meg beszéltem már és hihetetlenül kedves volt. Azt mondta "a puding próbája az evés" és menjek el a misére, szóval nem szeretném az online verziót választani.
2021. jan. 23. 23:51
 3/6 Prókátor ***** válasza:
100%
Veszel egy imakönyvet, csak olyan változatot keress, amiben benne van a mise leírása. Abban benne lesznek a mise állandó szövegei, és az is, hogy alapvetően mikor kell felállni/letérdelni stb (bár ezek helyileg kicsit változhatnak). Ha nem is fogsz tudni mindent, de alapnak elmehet.
2021. jan. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a papra figyelünk, de nálunk van olyan aki felismeri hogy új vagy és segít.
2021. jan. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem a legelső padba ülsz be, akkor szerintem semmi gond nem lesz. Nálunk például olyan néhány asszony, hogy nagyon szívesen segítene, amint meglátja, új vagy.

Ha el tudsz menni vasárnap, akkor szerintem ne online hallgasd, az nem igazán helyettesíti a tényleges ott létet.

2021. jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szokott templomokban a padokban vagy külön kis asztalon egy könyv, Hozsanna címmel. Ennek a végén ott van a miseszöveg, így tudod követni, hogy mikor mit "kell mondani".

Egyébként meg ajánlom a "misevlog"-ot, ez segít abban, hogy értsd, hogy mi történik, mert a videókon egy atya magyarázza a mise részeit. https://www.youtube.com/channel/UC1zuucvh8x0XxGmPEF_KNUg

2021. jan. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!