Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem képesek elfogadni a...

Miért nem képesek elfogadni a harcos vulgár materialista ateisták, hogy nem mindenki ateista?

Figyelt kérdés

2021. jan. 25. 05:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Kozmoteista is létezik, aki az összes vallást egyetlen kozmikus Istenbe tömöríti.
2021. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Az hogy a szomszédaink és az összes nép Istene nem a miénk az fúj-fúj az is túl haladott. Ez az ókori zsidó vallásból ered, ahol mindent saját magukon, rajtuk kívűl démonizáltak.
2021. jan. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Fero89 ***** válasza:
Mert amíg olyan kijelentések látnak napvilágot, hogy Lengyelországban az anyáknak meg kell szülni az életképtelen gyermeküket, hogy legalább megkeresztelhessék azokat, mielőtt eltemetnék. Vagy hogy kialakítanak nekik "sírószobákat", ahol pár órára kipityereghetik magukat nyugalomban, miután rájuk kényszerítettek egy egész életüket végigkísérő traumát. Addig joggal érezzük úgy, hogy némely vallásos hit, szemben áll az emberiességgel.
2021. febr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%

Hittel hisszük, hogy Krisztus tudott gyógyítani. Ha Krisztust tudtuk volna követni, akkor több Krisztushoz hasonló gyógyító lenne... De senki... Senkinek nem volt még nagyobb hite Krisztusnál, pedig tőlünk csak egy mustármagnyi hitet kért (minimálisan).


(Edgar Cayce 13szor olvasta el a Bibliát, mert hitte hogy érdemes. Egy csodagyógyítóvá vált.)


Ehelyett a tudásban bízunk és lám lám a tudomány nem tudja a te említett példádat meggyógyítani.

2021. febr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert a modern korban, amikor már van fogalmunk evolúcióról, fizikáról, pszichológiáról, tömeglélektanról messze túlhaladottnak tűnik 2000 éves könyvekben leírt hittételekben hinni. Nem tudom, Edgar Cayce miket gyógyított, de akkor hinném el, ha a mai korra jellemző tudományos igényességgel lenne dokumentálva.
2021. febr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
Azért, mert amíg társadalmi elvárás a vallási ünnepek megtartása, addig a nem vallásosnak szava sem lehet, miközben állítólag szólásszabadság van.
2021. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ez egy elég csúnya általánosítás.

Én pl ateista vagyok, mégse próbálok másokat győzködni a vallásáról, vagy ilyesmiről.

2023. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Én az az ember vagyok aki mindenkit meg akar győzni az ellentétjéről. Ja meg paradoxok feloldása a hobbim, de a gyk-s trollok nevelte szélsőségek belekötnek mert bigottak bármelyik térfélen.
2023. jún. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!