Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért jehovistá...

A keresztények miért jehovistáznak, jehováznak, miközben ez gúny név, rothat szó? Szerintetek Krisztus is így beszélne másokról? Használna vala ilyen szavat?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok szektás keresztény, csak keresztény. A tanúkat pedig Russel hívőknek nevezném, vagy pedig elveszett bárányoknak. Isten neve nem Jehova, utána pedig nem lehetne tanúknak nevezni, mert nem láttak semmit sem. Esetleg JT.
2021. jan. 25. 08:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Már írtam. A jehovista egy központi doktrína gyűjtő neve, ahogy az adventista vagy baptista. Mind a kettőnek a központi tanítását jelzi a megnevezés.
2021. jan. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De a hivatalos névben benne van az, hogy adventista, és a baptista is. Ahogy a kálvinista is. De a Jehova tanúiban nincs benne, hogy jehovista. Milyen felekezetű vagy? És biztosra tudom, hogy Krisztus ilyet nem tenne, hogy mást jehovistázna. Az ateisták többsége szerint mi gyávák vagyunk, azért hiszünk. Te hogy örülnél ha gyáva hívőnek neveznének? Hogy örülnél ha nem Andrásnak hívnának, hanem Andinak?
2021. jan. 25. 09:16
 3/24 anonim ***** válasza:
32%

Jézus nem tenne ilyet, más isteneknek a "nevét" sem gúnyolta. Nem mondta soha PL Sátánnak, hogy Sánta, vagy Ördögöcske, Lucifer néven meg soha nem szólította, mert nem volt ez a neve soha.

De az első keresztények sem szidalmazták pl Artemisz Istent, Vagy Baált, Molokot, stb.

2021. jan. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Na látod! Ezt én sem értem, hogy miért mondanak ilyet, hogy jehovista! Amúgy Istennek nincsen neve. A Jehova tanúiban nincsen jehovista, ahogy a Baptistában nincsen Bab pisa. Ezek ilyen paródia gúny nevek akkor is.
2021. jan. 25. 09:21
 5/24 anonim ***** válasza:
35%

Továbbá már írtam egy másik hozzászólásomban, hogy a héber há·wáʹ ige befejezetlen cselekvésű, műveltető alakja; ami a valamivé "Válik, lesz" szóból ered. ezért a jelentése: előidézi a létezést, vagy azt, hogy valami legyen.

"nem lehetne tanúknak nevezni, mert nem láttak semmit sem."

Nem látunk? Kedves Barátom, mit jelent szerinted Jézus ezen szavai?

(János 20:29) . . .„Azért hiszel, mert látsz engem? Boldogok, akik nem látnak, és mégis hisznek.”

Jézus nem mondta, és Jehova sem, hogy ha valaki nem látja Őt akkor nem tanúskodhat Róla.

Sokan nem látták sem Istent, sem Jézust, még is Tanúi lettek neki.

TE, hogy teszel Jézusról tanúbizonyságot, mikor Te sem láttad. Sőt azt sem látod, amit a Biblia alapján látni kellene?

Isten megígért királysága mellett tanúskodunk, Akinek jézus a kinevezett királya, Mert elhisszük, és várjuk az ígéreteit.

Tanúskodni nem csak az mellett lehet, amit látunk, hanem az mellett is amivel egyetértünk.

2021. jan. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nekem elég a történelmi feljegyzések és a Jézus dosszié című film.


Íme a feljegyzések:


[link]

2021. jan. 25. 09:35
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

Előfordulhat, hogy nem szándékos a gúnyolás.

Én például nem tudtam, hogy a "jehovista" egy gúnynév. Sokszor hallottam, hogy így nevezik őket, azt hittem ez normális. Lehet más is van így vele.

2021. jan. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom. Én úgy gondolom, hogy Istennek nincs neve, de attól még nem kéne másokat parodizálni. Ez kb. olyan mint az ateista ember! Szerinted egy keresztény ember hívhatja az ateistát a világnézete miatt kb. istentelen .I.-nak? vagy akárhogy. Bocs ha hívőként ezt mondom, de nem tudtam mást mondani.
2021. jan. 25. 10:18
 9/24 anonim ***** válasza:
42%

A Biblia sem pogánynak hívja eredetileg azokat akik nem tartoztak Isten népéhez. Ez egy igen megvető és sértő fordítás, hiszen azok is hisznek valami Istenben. Eredetileg a pogány kifejezés helyett a "nemzetek" kifejezés a helyes.

Isten, más nemzetekből valókat választ a valamikori népe helyett, hogy keresztény életet éljenek, Jézus vezetése és tanítása által.

a Szamáriakat sem vetette meg Jézus és nem nevezte pogánynak, hanem elismerte, hogy Istent imádják, azt akit a Zsidók is, csak más módon, mert nincs teljes ismeretük Róla, csak egy kevés információ, amivel rendelkeznek.

(János 4:22) 22 Ti azt imádjátok, akit nem ismertek, mi viszont azt imádjuk, akit ismerünk, . . .

Nem a helyes és pontos ismeret volt az alapja az Isten iránti buzgalmuknak. De nem gúnyolta, vagy vetette meg Őket, sőt, szeretettel segített nekik, és tanította Őket, hogy pontos képet és információt kapjanak.

2021. jan. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Eredetileg a pogány kifejezés helyett a "nemzetek" kifejezés a helyes."

Hogy lehet nemzet kifejezés a helyes, amikor a nemzet fogalom igazából a 18. század körül alakult ki?

2021. jan. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!