Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt a példabeszédet hogy érti...

Ezt a példabeszédet hogy érti Jézus ?

Figyelt kérdés
Sokan vannak a meghívottak de kevesen a választottak
2021. jan. 28. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Hát mostanában álláskereső munkanélküli vagyok, és ennek a fényében, úgy, hogy egy álláshírdetésre sok embert meghívhatnak, de csak keveseket vesznek fel.
2021. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Ószövetségi kiválasztási teológia, kegyelemből való választás. Gyakorlatilag a teljes zsidóság a meghívott Isten országába, de miután elfordultak Jézustól, csak kevés kiválasztott fog közülük üdvözülni. Római levél 11.1-11.5-ben magyarázza Pál apostol

Ez a példabeszéd a keresztényekre nem vonatkozik

2021. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem
2021. jan. 28. 14:51
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem azt hogy Isten országába mindenki eljuthat,így kezdődik el az életünk a megszületésünk pillanatától,de hogy el is jutunk-e oda,az csak attól függ hogy miket teszünk az életünk folyamán.
2021. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez is jó válasz
2021. jan. 28. 14:58
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Szinte semmi köze a tetteinknek ahhoz, hogy eljutunk-e a mennybe,

épp ez az Újszövetség lényege, hogy hit által igazulunk meg.

Tehát: mindenkinek lehetősége van a megtérésre, de végül nem mindenki tér meg. Ez egy magyarázat. De sok mindenre rá lehet húzni.

2021. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
5.:Nagyon Szépen Köszönöm! :)
2021. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hatossal annyiban vitatkoznék, hogy a hitünknek pont, hogy látszódnia kell a cselekedeteinken. Hit által üdvözülünk, az igaz, de a hit a keresztényeknél azt jelenti, hogy cselekszem Jézus akaratát.


Jakab levél

2,17 Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.


2,18 De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az [Gal. 5,6.] én hitemet.


Máté

25,34 Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.


25,35 Mert éheztem, és ennem [Ésa. 58,7.] adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;


25,36 Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.


25,37 Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?


25,38 És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?


25,39 Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?


25,40 És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én [Péld. 19,17. Zsid. 2,11.] velem cselekedtétek meg.


Tehát, ha helyes a hited, akkor ezeket cselekszed. Ezek a mások felé irányuló szeretet-cselekedetek, tehát nem a törvény cselekedetei. A ne ölj-t felváltotta, hogy adj életet, pl. etesd az éhezőt. Látható, hogy a ne ölj parancsolat már kevés az újszövetségben, mert oké, hogy nem ölöd meg, de nem is etetted meg.


Tehát igaz az, hogy hit által üdvözülünk, de nem árt pontosan tudni, hogy ez mit jelent

2021. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, előző(hatos vagyok)
2021. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%
Az apostolok sem nagyon csináltak semmit. Ide-oda mentek, dolgozni nem szerettek, hanem csak beszélni. Mi volt ebben az olyan nagy cselekedet? Én pl. nem kaptam meg a gyógyítás képességét, mi a tökömet cselekednék akkor.
2021. jan. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!