Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem értek egyet Jézussal?

Nem értek egyet Jézussal?

Figyelt kérdés

"Mert a szívbõl származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, lopások, hamis tanubizonyságok, káromlások."


Úgy tudom ezek az egoból származó minőségek, az ego volt az alma, az ego fél és fél, gonosz. És amikor valaki elfordul az egotol, elcsendesíti, előlép a szív suttogása, pl. Megbocsátás.


Rosszul tudom, vagy direk fordították így Jézus szavát, hogy megtévesszék a nyájat?



2018. jan. 9. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
A szemlélet teszi, vagy nem teszi lehetővé ezt a fajta szeretetet. Az én fél ezért zsong. Ezért a zaj. Nem gonosz az ego csak érezni akarja, hogy létezik és amikor ez az érzete veszélyben van, vagy ezt hiszi, védekezni kezd.
2018. jan. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor még a tanítványai sem értettek Vele egyet.
2018. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Megint lovagolod a vesszőparipád.
2018. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem fordították félre.


Jézus ajkán ennek a szervnek a szava hangzik el a legtöbbször: a szív.

Jézus szerint a szív: lát, hall, ért, gondolkodik.

Csak kétféle differenciát használ vele kapcsolatban: "országbeli", vagy nem Isten "országbeli".

Amikor valaki hisz, akkor a szívével lát. A HIT az tulajdonképpen a színek a "szeme". Amiben hisz, azt látja.

Aki nem használja (pld. ateisták) azok semmit sem látnak, mert becsukták "szívük szemét", hogy ne lássanak.


A kiejtett szavak, a gondolatok, cselekedetek amelyek a szeretetlenséget hordozzák, azért képesek szennyezni a világmindenséget, mert a szívből származnak, és a szellemi sötétség hordozói.

A szeretet szolgálatában kiejtett szavak, – mint teremtő impulzusok – képesek az elsötétedett szívekben szikraként működve világosságot gyújtani.



"A félelemről, szorongásról is mondok pár szót. A hit az olyan szeme a szívnek, mely sötétben is lát. Ezért az oktalan félelem nem más, mint ennek a szemnek valamilyen megbetegedése. A hit hiánya nem gyógyítható kívülről. Hitet adni nem képes semmi csoda, semmi rábeszélés. Szívével csak az fog látni, aki ezt valóban akarja. Nagyon sok ember, aki azt hiszi magáról, hogy hisz, olyan, mint az a vak, akit finom ösztönökkel rendelkező kutyája vezet. Egy egész életet le lehet élni ilyen önámításban.


Hogy mennyire bízhatsz Istenben, azt neked kell észrevenned. Nézd az ég madarait, a mezők liliomait. Van gondviselőjük. Vajon értékeled magad legalább annyira, mint ezeket a teremtményeket? Ez a mércéje bizalmadnak. "

Jézus; A HANG -könyv 284

2018. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ebben bizony van valami.
2018. jan. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

4-dik hozzászólóhoz kapcsolódva:


Ha szó szerint megáll a szíved, szó szerint meghalsz. Illetve, ha meghalsz megáll a szíved.

Jézus szóhasználatában a vak is és a halott is a megtévedt (Istent nem követő) ember.

"hadjátok a halottakat a halottakra"

"év vagyok a világnak, ama világossága" (Magyarban a világ= szeme világa= látás)


A kettő összeér Lázár feltámasztásának történetében:

János 11:

8. Mondának néki a tanítványok: Mester, most akarnak vala téged megkövezni a Júdabeliek, és újra oda mégy?

9. Felele Jézus: Avagy nem tizenkét órája van-é a napnak? Ha valaki nappal jár, nem botlik meg, mert látja e világnak világosságát.

10. De a ki éjjel jár, megbotlik, mert nincsen abban világosság.

11. Ezeket mondá; és ezután monda nékik: Lázár, a mi barátunk, elaludt; de elmegyek, hogy felköltsem őt.


Lázár feltámasztása => istentelen környezetben az ember elveszti hitét, de az ismét feltámadhat, Jéuzust, azaz az Istent, az Igazságot közelünkben érezve, viszonyítási pontot kapva!

2018. jan. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pontosítanám magamat.


Az első magyar evangélium fordításban, a Müncheninek nevezett kódexben így írják:


"..Én vagyok a világnak, világa..". Megjegyzésem erre vonatkozik, azaz a második "világ" nem egyszerűen a fény jelenti, ami segít látni, hanem a látás képességének is felfogható.**

Ez ugyebár teljesen összefonódik a vak ember látásának visszaadásával.


**Ez persze a Magyar nyelvbe épített természetes logika - Igen, Igen!!! érdekes elgondolkodni, miként lehet, hogy sem görögben sem latinban nem tapasztalható a Jézusi tanítás és a nyelv összefonódása! A társadalom- és kommunikáció tudomány szerint a nyelv meghatározza a gondolkodást. A társadalmat pedig maga a kommunikáció hozza létre, teszi lehetővé és tartja fenn.

...Nem tudom érezhető e mivé áll össze az egész?

2018. jan. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!