Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus a láthatatlan Isten...

Ha Jézus a láthatatlan Isten képmása akkor ezek szerint Isten is kinéz valahogy nem?

Figyelt kérdés

Gondolom ha emberi szemmel nem is látjuk de ha mi is szellemi lények leszünk biztos elképzelhetetlenül szép lehet szerintem.

Szerintetek is?


2021. jan. 30. 12:14
 1/10 A kérdező kommentje:
Valami alakja kell legyen szellemi szinten
2021. jan. 30. 12:34
 2/10 anonim ***** válasza:
Szakállas az biztos.
2021. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Dániel könyvében is szerepel egy leírás Istenről, ahol szakállas ős öregként ábrázolja az író. De Jézus nem ilyen módon a képmása.
2021. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem
2021. jan. 30. 13:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Érdekes a kérdésed. A Bibliában az áll, hogy Isten a saját képmására teremtette az embert, a hasonlóság alapja viszont nincs megnevezve, szóval szerintem itt nem a biológiai testünk felépítésére kell gondolni, hanem szellemi hasonlóságra.

Jézus maga az Isten, a három isteni személy egyike. Azzal, hogy Jézus a világra született, magára vette a mi emberi alakunkat, testet öltött.

Az ember, te és én is test és lélekből vagyunk. A halál pillanatában a lélek elválik a testtől, ekkor látni fogjuk Istent.

2021. jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem a fizikai ábrázat, vagy kinézetre utal ezzel. Hanem arra az összhangra, gondolkodásra, ami egységessé teszi Őket.
2021. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát azért kíváncsi vagyok milyen lesz majd látni Őt.
2021. jan. 30. 13:34
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a válaszokat!🙂
2021. jan. 30. 13:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Van arca az biztos, mert Isten megengedte, hogy Mózes lássa, de csak hátulról mert ha az arcába néz meghalt volna.
2021. jan. 31. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Isten Szellem, egy létező tudatállapot, Akiben fenn áll az egész univerzum, az egész teremtett világ. Isten arca gyakorlatilag nem más mint Jézus, Aki képe a láthatatlan Istennek. Jézus gyakorlatilag Isten kivetülése, Isten kinyilatkoztatása a teremtett világ számára. Ezt a Titkot Jézus jelentette ki az emberiség számára, hogy Ő és az Isten egyek azaz Ő az Istennel egyenlő. Ez a Titok Jézus megjelenése előtte nem volt ismeretes az emberiség számára. A zsidók és még sokan más vallásúak ezt nem akarják elfogadni és tudomásul venni.
2021. febr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!