Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van benne igazság?

Szerintetek van benne igazság?

Figyelt kérdés
A volt vallás tanárom aki egyben lelkész is azt mondta amint meghal az ember a lelke abban a pillanatban tudja hova kerül vagy a pokolba vagy a mennyországba kerül szóval a lényeg annyi hogy a lélek valóban él tovább a fizikai test nélkül a túlvilágon?
2021. jan. 31. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs még élek,de akik meghaltak nem panaszkodtak úgy hogy valami lesz majd .
2021. jan. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen így van lesz majd valami mikor odaérünk meg tudjuk
2021. jan. 31. 10:58
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

szerintem jót szólt a lelkész - így lehet. A halál pillanata az utolsó ítélet. Ott egy kérdés lesz: Ki vagy te? Ezért is kell egész életünkben feltenni magunknak a kérdést, és dolgozni a feleleten: KI VAGYOK ÉN?

(van egy ilyen buddhista gyakorlat: Ki vagyok én? csak kérdezni)

Ez nem könnyű, mert nem vagyok azonosa a testemmel, lelkemmel, szellememmel. Az Én lényegét tekintve kérdés. Aki kérdez: az én. Persze ez csak az én véleményem, #2 igaz, ott tudjuk meg.

Addig is segítségeink vannak.

Weöres A teljesség felé írása nagyon segítő.

onnan van ez:

"Ki vagy te?

Ha elvonatkoztatod magadat mindattól, amit lényednek ismersz:

tulajdonképpen lényed ott kezdődik.

Testedet, értelmedet, személyedet ne cseréld össze lényeddel, önmagaddal. Csak segédeszközöd; csak batyú, mely szükségleteid őrzője is, görnyesztő teher is. Tested nem te vagy, hiszen csak anyag, mely folyton cserélődik: negyvenéves korodban húszéveskori testedből egyetlen parány sincsen.

De érzelemvilágod és értelmed sem te vagy, hiszen még nem volt, mikor te már a bölcsőből nézegettél. Ki vagy? a határtalan, mely fogantatásodkor a határok közt megjelent. Ha elhatárolt személyedet tekinted önmagadnak, végezz copernicusi fordulatot: a határtalan teljességet tekintsd önmagadnak, személyedet pedig ideiglenes kötöttségnek, puszta tüneménynek, „nem-én"-nek.

Ahol megszűnik az érzés, érzéketlenség, gondolat, gondolattalanság, változás, változatlanság; ahol azt hinnéd, hogy semmi sincsen:tulajdonképpeni lényed ott kezdődik."


[link]

2021. jan. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Szia,

Igen is meg nem is. A lélek szempontjából megszűnik az idő, vagyis úgy éli meg a feltámadást, mintha azonnal történne. Az élők szempontjából azonban nem, a Szentírás ugyanis azt tanítja, hogy halálod után “majd nyugszol, és felkelsz a te sorsodra a napoknak végén.” (Dn. 12:13)

Az Úr Jézus Krisztus is ezt tanította: “Ne csodálkozzatok ezen: mert eljő az óra, a melyben mindazok, a kik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát, és kijőnek; a kik a jót cselekedték, az élet feltámadására; a kik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására.” (Jn. 5:28-29)

Pál apostol is ugyanezt tanította:

“Nem akarom továbbá, atyámfiai, hogy tudatlanságban legyetek azok felől, a kik elaludtak, hogy ne bánkódjatok, mint a többiek, a kiknek nincsen reménységök.

Mert ha hisszük, hogy Jézus meghalt és feltámadott, azonképen az Isten is előhozza azokat, a kik elaludtak, a Jézus által ő vele együtt.

Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, a kik élünk, a kik megmaradunk az Úr eljöveteléig, épen nem előzzük meg azokat, a kik elaludtak.

Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először a kik meghaltak volt a Krisztusban;

Azután mi, a kik élünk, a kik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképen mindenkor az Úrral leszünk.

Annakokáért vígasztaljátok egymást e beszédekkel. (I.Thessz. 4:13-18)


Üdv. Péter

2021. jan. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az embernek nincs halhatatlan része.

Az embert nem teremtette ilyen lehetőséggel, a halált is az engedetlenség következményeként jelöli meg. Az angyalok sem halhatatlanok, hanem ugyan úgy megszűnnek létezni, mint bárki, vagy bármi, ha Isten ezt látja jónak.


Ezenkívül, Isten az életet ajándékként hozta létre, és nem alkalmaz kínzásokat élőlényeken, hanem egyszerűen elveszi az élet lehetőségét.

(1János 3:14) . . .. Aki nem szeret, az halott marad.


(1János 4:8) 8 Aki nem szeret, nem ismerte meg Istent, mert Isten szeretet.

Isten felülmúlhatatlan szeretetében a gonosz halálában sem gyönyörködik.

Mindig is elítélte, hogy élve égettek el emberek más embereket.

Még az állat áldozatokat is előbb le kellett ölni, csak utána lehetett feláldozni.

2021. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!