Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy szokjak le az önkielégíté...

Hogy szokjak le az önkielégítésről?

Figyelt kérdés
Egyszer már majdnem teljesen leszoktam róla és már azt hittem, hogy ez a bűn számomra nem jelent többet problémát. Aztán egy kísértés után visszaestem és volt, hogy napi többször is maszturbáltam... A saját lelkem miatt is nagyon fontos lenne, mivel nem érzem magam ettől teljesen tisztának és tudom, egyszerűen érzem, hogy Isten nem büszke rám, valamint a lelkem legmélyén is tudom, hogy helytelen dolgot cselekszem, amivel magamnak ártok. Mit tanácsoltok? Az elhatározásom megvan, már csak valahogy az elején kell abbahagynom, utána már simán megy. Nemrég majdnem 3 hónapig nem nyúltam ilyen vággyal magamhoz és nem is voltam feszült, csak az elején nagyon kellett koncentrálnom arra, hogy még csak véletlenül se próbálkozzak vele. Akik már leszoktak: Hogy szabadultatok meg ettől a függőségtől? Köszönöm a válaszokat előre is!

2021. jan. 31. 15:36
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Egyébként, amikor abbahagytam, ezt a tevékenységet, akkor kevesebb egyéb rossz dolgot és bűnt is tettem, kevesebbet hazudtam, kevesebbet bántottam meg a körülöttem lévőket, nagyobb önbizalmam volt és még sok más dolog is volt.
2021. jan. 31. 15:38
 2/35 anonim ***** válasza:
61%
Nem lehet leszokni róla. A szexualitás egyes emberek számára alapvető szükséglet, mint az evés vagy az alvás. Ha te is ilyen ember vagy, nem fog menni. Amúgy nem értem, miért ártanál ezzel magadnak.
2021. jan. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
44%
Az önkielégítéssel semmiféle bûnt nem követsz el, és nem ártasz vele magadnak. Legfeljebb az probléma, ha valaki annyira rákattan, hogy a partnerével nem foglalkozik miatta.
2021. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Dehogynem... Önzővé tesz, ez pedig megrontja a társasági életet, valamint a párkapcsolatokat is. Soha nem lesz alapvető létszükséglet, senki nem halt még meg abba hogy nem verte...
2021. jan. 31. 15:55
 5/35 Demion ***** válasza:
59%

"Dehogynem... Önzővé tesz"


Már ne is haragudj, de ez hülyeség.

2021. jan. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
56%
Leginkább sehogy
2021. jan. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Ez nem hülyeség, ezt én is tapasztaltam és tudományosan bizonyított. Kivel vagyunk elfoglalva önkielégítés közben?? Kizárólag saját magunkkal és csak magunknak akarunk "örömet" szerezni...
2021. jan. 31. 16:01
 8/35 anonim válasza:
55%
Ha teljesen leállsz vele, és nem élsz rendszeres szexuális életet, akkor időnként álmodban fogsz elélvezni. Hosszú távon pedig a prosztatádnak sem tesz jót, ha ritkán tud kiürülni.
2021. jan. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Az éjszakai magömlés, egy teljesen természetes folyamat, ami éppen azért van, hogy a természet kiürítse a feleslegesen megtermelődött ondót. Semmi "kényelmetlenség" nincs vele, nem véletlen találták ki az alsónadrágot és egyébként érezni is lehet előre, hogy mikor jön (tapasztalatból írok, mindent), akár biológiailag, akár ki is lehet számítani, hogy hány hetente/naponta van, de ezt befolyásolja egyéb dolog is.
2021. jan. 31. 16:16
 10/35 anonim ***** válasza:
51%

Szia,

Próbáld meg követni ezeket a megfontolásokat. Én mint katolikus a Rózsafüzért javaslom, nekem ez segít mindig mint ima:


[link]

[link]


Valamint egyél kevesebb marha, sertés, tehát vöröshúst és kevesebb alkoholos italt igyál (mint bor), ezek biológiailag olyanok hogy serkentik a hormon működést.

A szabadidődben próbáld lefoglalni magadat valami hasznos tevékenységgel, házi munka, tanulás, ima, hobbi stb.

Az ima fontos, anélkül nem fog menni..


Kortól függően meg ha nem célod még a házasság akkor lehetőleg kerüld a nők képeinek stb. dolgoknak a nézését és az erről való elmélkedést.

Nyilván ha gyakran gondolsz erre, akkor nehézkes lesz ellenállni.

Az éjszakai magömlés valóban természetes és egy pl. katolikus férfi hívőnél teljesen normális dolog, semmilyen káros mellékhatása nincsen..


Isten megáldjon mindenkit! Szép napot.

2021. jan. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!