Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelentett a tíz csapás?

Mit jelentett a tíz csapás?

Figyelt kérdés

2021. febr. 3. 20:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
1+9 csapást
2021. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
00001010 a tíz csak kettes számrendszerbe:( mostantól úgy is írhatod hogy a 00001010 csapás és aki nem érti az tanulaltlan általános infoból.
2021. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem egy dolgot. Isten ezzel bizonyította, hogy rajta kívül nem létezik más Isten, valamint azt, hogy felesleges vele szembe szállni.

Azzal, hogy az Egyiptomiak ezt elszenvedték, az igen csak megalázó volt nem csak rájuk nézve, de az állítólagos "isteneik"-re is.

2021. febr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
3as 10csapás és az egy Isten hit között nem látok összefüggést.
2021. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 KZitus ***** válasza:
16%

Szia

Idézet:

A tíz csapás: Jehova az egyiptomiakat sújtó csapásokkal megszégyenítette az isteneiket, és ítéletet hajtott végre rajtuk (2Mó 12:12; 4Mó 33:4; KÉPEK: 2. köt. 530. o.). Az első csapás, mely során a Nílus, valamint Egyiptom minden vize vérré változott, a Nílusistent, Hápit szégyenítette meg. A Nílusban élő halak elpusztulása szintén nagy csapás volt az egyiptomi vallásra, hiszen bizonyosfajta halakat szentnek tartottak, sőt, még mumifikálták is őket (2Mó 7:19–21). A békát az egyiptomiak a termékenység, illetve a feltámadás szimbólumának tartották, és abban hittek, hogy Heketnek, a békaistennőnek a szent állata. Ezért a második csapás – amikor békák lepték el az országot – ezt az istennőt alázta meg (2Mó 8:5–14). A harmadik csapáskor a mágiát űző papok kénytelenek voltak elismerni a vereségüket, mivel nem voltak képesek elérni a titkos tudományukkal, hogy a por szúnyoggá változzon (2Mó 8:16–19). Thot istennek tulajdonították a varázslás és a titkos tudományok kieszelését, de még ez az isten sem volt képes segíteni a mágiát űző papoknak, hogy meg tudják ismételni a harmadik csapást.


A negyedik csapástól kezdődően nyilvánvalóvá vált, hogy az igaz Isten éles határvonalat húzott az imádói és az egyiptomiak között. Míg az egyiptomiak otthonait bögölyrajok árasztották el, a Gósen földjén élő izraelitákat nem érte ez a csapás (2Mó 8:23, 24). A következő csapás, a jószágokat sújtó járványos betegség, olyan istenségeket szégyenített meg, mint Ápisz, Hathor, a tehénistennő és Nut, az ég istennője, aki tehénként fogant meg, és akinek a hasára voltak rögzítve a csillagok (2Mó 9:1–6). Az utána jövő csapás, a kelések, olyan isteneket és istennőket alázott meg, akiket gyógyító erővel ruháztak fel, például Thotot, Íziszt és Ptahot (2Mó 9:8–11). A súlyos jégeső azokat az isteneket szégyenítette meg, akikről azt gondolták, hogy hatalmuk van a természeti erők fölött; ilyen volt például Raszap, akiről azt tartották, hogy a villámok ura, illetve Thot, aki állítólag az eső és a mennydörgés felett uralkodott (2Mó 9:22–26). A sáskák által legyőzettek azok az istenek, akik a bőséges termésről gondoskodtak. Az egyikőjük Min volt, egy termékenységisten, akit a termények védelmezőjének tartottak (2Mó 10:12–15). A sötétség olyan isteneket alázott meg, akik napistenek voltak, például Rét és Hóruszt, továbbá a holdistent, Thotot, aki pályájára állította a napot, a holdat és a csillagokat (2Mó 10:21–23).


A legnagyobb megszégyenülést azonban az elsőszülöttek halála jelentette az egyiptomi istenek és istennők számára (2Mó 12:12). Egyiptom uralkodói istennek tartották magukat, Ré, azaz Ámon-Ré fiának. Azt állították, hogy Ré együtt hált a királynéval. Az ebből a kapcsolatból született fiút egy isten megtestesülésének tekintették, és odaszentelték Rének a templomában. Vagyis a fáraó elsőszülöttjének a halála tulajdonképpen egy isten halálát jelentette (2Mó 12:29). Már az is hatalmas szerencsétlenséget jelentett volna az egyiptomi vallásra, ha csak ez az egy csapás sújtja az országot. Az egyiptomi istenek tehetetlenségét tükrözte az, hogy képtelenek voltak megmenteni a haláltól Egyiptom elsőszülötteit.

2021. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%

Zitus kivételesen jobban tudta, mint az előzőek.

Csak egyet felejtett el - szokása szerint - azt, hogy a tudomány már megmagyarázta mind a 10 csapást.

Például az elsőszülöttek halála egy gombafertőzésnek volt köszönhető, amelyik a gabonát támadta meg.

Éhezés idején az volt ott a szokás, hogy az elsőszülöttek dupla adagot kaptak.

Hát akkor éppen ez nem jött be: mert ettől haltak meg, és ezért nem halt meg a többi gyerek.


A "véres" víz az vörös alga volt, ami amúgy mérgező is.

2021. febr. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez olyasmi, amikor te távolról biztonsági kamerán keresztűl figyeled mit csinál otthon a kutyád, és a "hatalmadat" érzékeltetve rászólsz a kamera hangszóróján keresztül, és árammal sokkolod az elektromos rádiós nyakörvével.

Ilyesmi beavatkozást, mint a 10 csapás, jellemzően negatív felsőbb lények tesznek, elhitetve egyes emberekkel, hogy ő kiválasztott, és így erősítik az átadott negatív információkat.

Egy pozitív felsőbb lény sosem avatkozna így be az emberek életébe.

2021. febr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

6

Csak egy valamit felejtesz el, hogy ez az állatokra is érvényes volt, és nem csak a csecsemők, de nagyobb korú elsőszülött is meghalt.

Az pedig megint csak érdekes, hogy kizárólag egyiptomiak haltak meg, a héberek között egy sem.....

2021. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja és csak elsőszülött fiúk haltak meg. a Lányok nem. Akkor a lányoknak nem járt dupla adag élelem? Nem semmi....

Az egyiptomi istenek tehetetlenségét tükrözte az, hogy képtelenek voltak megmenteni a haláltól Egyiptom elsőszülötteit.

A csapás minden egyiptomi háznépet sújtott, amelynél elsőszülött fiú vagy elsőszülött hím állat volt;

A lányokra, vagy nőstény állatokra nem vonatkozott.

2021. febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, az is érdekes, hogy azoknak az Egyiptomiaknak sem halt meg az első szülöttük, akik az Izraelitákhoz hasonlóan, bekenték állat vérével az ajtó félfát. S mentek velük a Vörös tengeren keresztül. Mert rájöttek, hogy Jehova az egyetlen igaz Isten.
2021. febr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!