Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény szülők! Serdülő...

Keresztény szülők! Serdülő gyereketeknek hogyan tálaljátok, hogy a maszturbálás bűn?

Figyelt kérdés
Pl. ha a fiatok 11-12 éves, és gondoljátok hogy már csinálta akkor hogyan magyarázzátok el neki, hogy a misén nem áldozhat amíg nem gyónta meg, mert azzal szentségtörést követ el, és hogyan vezetitek rá, hogy többet ne csinálja?

2021. febr. 4. 22:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%

Itt valamelyik dolog lehet, hogy segít:

[link]


Illetve Hodász András atya erről a témáról itt:

[link]

2021. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%
Sehogy, ugyanis nem bűn.
2021. febr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
57%

A Biblia szerint nem bűn.

Az meg, hogy 2000 év alatt az egyház mit talált ki - nem érdekel.

A középkorban a házasoknak az év 180 napján tilos volt szexelni - a többi napon csak elölről, felöltözve, sötétben - és a nőnek nem illett élveznie. Ezek után magasról le vannak ejtve. Ma is így lenne, ha közben nincs felvilágosodás.

2021. febr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%
Miért lenne már bűn? A sok szent remélem észben tartja, ettol lesz a sok szexuális probléma? Láttam negyvenes pasit akinek nem állt fel mert azt hallgatta húsz évig a merevedes bűn.
2021. febr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%

Az anyámmal beszélgettünk még régebben a lányokról stb elmondtam hogy tetszik nekem egy lány erre valahogy a maszturbálásra keveredett a szó. És akkor mondta hogy ez nem jó ezt nem kell csinálni, jobb ha nem teszem stb amit tartottam is.

Szóval én így jártam.

2021. febr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%
utolsó nem frusztrált?
2021. febr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem bűn! Nem okoz vele kárt sem másban, sem saját magában. Az viszont már bűn lesz, ha a gyermekednek traumát, azaz szenvedést okozol egy természetes jelenség bűnnek címkézése miatt.
2021. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
32%

Biblia erről.. :

[link]

2021. febr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!