Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ha tényleg...

Keresztények! Ha tényleg kiderülne, hogy vannak értelmes idegen lények az űrben (és biztosan azok lennének nem démonok akik félre akarnak vezetni), attól meginogna a hitetek? Netán ateistává válnátok ettől?

Figyelt kérdés
Ha nem miért nem? Szerintetek azokat is Isten teremtette?

2021. febr. 7. 09:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
39%

De ember, ez a szituáció már megtörtént a világtörténelemben, amikor a végtelen sivatagon túl felfedezték a szerecseneket, a végtelen tegeren túl felfedezték az indiánokat, az Induson túl az indiaiakat és az Altáj havas láncai mögött a mongolokat. Egyik sem vezethető le a "mindenre is" kiterjedő Hámi és Jáfeti családfából, hiába söpörték be gyorsan ezeket a fura kinézetű embereket is a jáfeti szőnyeg alá.


És tudod hogy kezelik a helyzetet azóta is? Ezzerel tagadják, hogy őket másik istenek teremtették, esetleg csak úgy reinkarnálódnának maguktól... Tagadják. És ha valaki merészelt más istent emlegetni, akkor jött a népírtás, öt kontinenst végigirtottak a keresztények az Igaz Istenük nevében, hogy eltiporjanak minden olyan kultúrát, ami az ő istenük egyetlenségét a létével is meg merészeli kérdőjelezni. Elmismásolnak, tagadnak, taposnak. Ez a program. Nehogy azt hidd, ha holnap előjönnek valami "marslakók", akkor az ő akármilyen világképüket nem tagadnák úgyanúgy le, azt kész.


Pedig a nagy felfedezések során a napnál is világossabbá vált, hogy jóistenke nincs egyedül (vagy többen nincsenek, ahogy tetszik), beleteremtettek még ebbe az univerzumba mások is ezt-azt. Menne el Ázsiába, azt ott adná elő ezt a felsőbbrendű gőgöt, hogy az én istenem van, a te istened meg nincs, mert én vagyok a szebb és magasabb, seggbe is rúgnák őket.

2021. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
64%
Legütősebb hozzászólás!
2021. febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Inkább a legsötétebb.
2021. febr. 7. 21:12
 14/18 anonim ***** válasza:
39%

Én ateista vagyok, de kívülről nézve, a tapasztalataim alapján kérdezem: min változtatna?

A csillagászat, a fizika, a biológia, az antropológia és még számos egzakt tudomány bizonyítja, hogy a vallások alapját szolgáló elképzelések egyáltalán nem helytállók, ennek ellenére mégis sokan hisznek ezekben az elképzelésekben. Így nehéz lenne elképzelni, hogy egy újabb tudományos tény -a számos eddigi mellett- befolyásolná az így gondolkodókat.

2021. febr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem. Mondjuk én nem vagyok sem hívő, sem ateista, csak láttam, hogy ki van emelve a kérdés.
2021. febr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%

Hol van a bibliában, hogy Isten megteremtette ufó Ádámot, és Ufó Évát is? Sehol😂


(Csak trollkodok, nem változna ettől semmi)

2021. febr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 szp72 ***** válasza:
Nyilván ez sokban attól is függne, hogy mit mondanak azok a bizonyos idegenek, mennyire lennének vevők a keresztény hitre. Ha mondjuk például az derülne ki, hogy az emberiség egy UFO tenyészet, akkor a kereszténységnek nagyjából vége. De ez akkora szörnyű baromság, hogy én személy szerint akkor se hinném, ha beigazolódna, mert nem jó az a tudat, hogy végső soron degenerált idióták teremtményei vagyunk.
2021. febr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#17 miert nem jo ?:D


"hulye apanak hulye gyereke"


#11 alapjan majd lesz a marslakok ellen kereszteshadjarat


Erkezes eleg borzalmas film volt, egy kis erdekes alapotletbol csinaltak egy unalmas elnyujtott marhasagot

2021. febr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!