Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi cáfolja a reinkarnációt...

Mi cáfolja a reinkarnációt keresztények?

Figyelt kérdés
Sok halálból visszajött ember történetét hallottam és sokan azt állítják ott látták az előző életeiket is. De ugyanakkor nem tudom mennyire hitelesek a beszámolók. Meg elvileg a korai kereszténységben még benne volt a reinkarnáció tana.

2021. febr. 7. 16:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
47%

"Meg elvileg a korai kereszténységben még benne volt a reinkarnáció tana."

Ezt honnan veszed? Én olvastam korai keresztény írásokat, nem találkoztam vele. Sokkal több az ellenérv, mint amibe bele lehetne magyarázni. Nem hinném, hogy a korai keresztények hittek benne és azt se gondolom, hogy egy kereszténynek hinnie kellene a reinkarnációban. Leginkább nem is kéne foglalkoznia vele szerintem, mert az ezós vonal nem túl jó.


Egyébként ez az egész előző élet téma elég ingoványos. Valaki látott valamit előző életéből... pár gondolat: Honnan veszi, hogy az az ő előző életed, nem valaki más emlékeit látta? Egy másik halottét. Vagy valahogy az idő egy lenyomatát, a múltat, amit nem ő élt át, csak látta. Vagy valamilyen szellemi lény emlékeit, aki már több ember életét is végignézte? vagy Tegyük fel, vannak akik újjászületnek. Ebből következik hogy mindenki reinkarnálódik és mindenkinek volt előző élete és lesz is neki következő? Nem. Mi van ha pl. csak azok születnek újjá akiknek az élete befejezetlen maradt, mert időnap előtt haltak meg és így kapnak egy új esélyt, hogy betudják fejezni az életük, hogy igazságosan lehessen ítélni felettük? stb. Tudjuk? Nem tudjuk. Számít egyáltalán? Nem! Teljesen mindegy, hogy volt-e valakinek előző élete vagy sem. Csak az számít, hogy mit kezd a jelenlegivel és felesleges hamisan abba az álomképbe ringatni magát az embernek, hogy mindegy mit csinál, mert úgyis lesz egy következő esélye. Mivel Isten igazságos, ezért akár még azt is eltudom képzelni, hogy egyes helyzetekben esetleg tényleg ad valami második esélyt, nem tudjuk, de alapvetően nem erre érdemes számítani. És, hogy ez az esély még egy élet itt a Földön? Azt meg végképp nem tudjuk. De, igazából nem is számít.


Tegyük fel létezik a reinkarnáció.

Ha létezik a reinkarnáció, akkor a keresztény rendszerbe az csak az ítélettel együtt illeszthető be. Szóval kizárt, hogy valaki a végtelenségig újra és újra reinkarnálódjon, főleg nem mindenki. Ha reinkarnálódik valaki azt vagy egy cél elvégzéséért teszi, mert pl. próféta vagy egy szent aki újra leszületik. Vagy az élete befejezetlen maradt, tehát pl. nem lehet még egyértelmű igazságos ítéletet tartani felette, ezért kap mondjuk egy második esélyt, hogy egyértelművé váljon hova is való valójában. Ha létezne a reinkarnáció, én csak valami ilyesmiként tudnám elképzelni. Nem hiszem, hogy gyakori és mindenki újjászületik, főleg nem a végtelenségig, vagy valami önmegváltó állapotig. Egyszer olvastam egy kisfiúról, aki elvileg emlékezett az előző életére. Ő azt mondta, Isten néha megengedi, hogy egyes emberek újra megszülessenek. Ha van az egészben igazság, akkor valószínűleg ez lehet. Néha és valami spéci esetben fordul csak elő. pl. ha jól emlékszem ez a kisfiú is azt mondta, hogy előző életében meggyilkolták. Vagyis elvileg nem természetes halált halt, hanem erőszakost és időnap előttit.

2021. febr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy láttak valamit, de ez lehet megtévesztő hazug szellem is.

Írtam már apám halál közeli élményéről egyszer neked. Megjelent neki álomban a nővére aki már korábban meghalt autóbalesetben és hivta hogy menjen vele, de apám nem akart menni.

Azt nem tettem hozzá a véleményem, hogy lehet mindez csak álom volt, de lehet tényleg halál közeli élménye volt. Akkor viszont a Biblia világnézete szerint az illető aki megjelent neki nem lehetett a nővére hanem csakis egy hazug szellem aki a nővérének adta ki magát. Ha apám igent mondott volna akkor valószinű nem tudták volna újrainditani a szivét.

2021. febr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Mansour ***** válasza:
92%

"voltam egy ezotérikus szeánszon, ahol kb. 10 embert "visszavezettek az előző életeibe", és pont ezután a szeánsz után kezdtem kételkedni a reinkarnációban"

Egy vallási hagyományt nem lehet modern, felszínes és a hagyományhoz szervesen nem kapcsolódó jelenségekből megítélni. Ha nem ismernéd a kereszténységet és elmennél egy jósnőhöz, akinél kereszt lóg a falon, az asztalán ki van téve egy Jézus-kép és azt mondaná, hogy Jézus erejével jósol neked, majd mondana jó nagy általánosságokat, abból leszűrhetnél bármilyen véleményt a kereszténységre vonatkozóan? Ugye hogy nem?

A reinkarnáció tanából kiinduló vallások szerint az ember valódi "lelke" nem azonos a személyiségével, érzéseivel, gondolataival, emlékeivel. Ezek esetleges dolgok, és a halállal szétbomlanak, elenyésznek. Kivéve, ha valaki olyan magas tudati szinten van, hogy a halál után is képes tudatilag összefogni és megőrizni valamit. Csakhogy aki ilyen szinten van, az azzal is tisztában van, hogy amit képes lenne megőrizni, azt viszont nem érdemes, mert csak hátráltatná a további fejlődésben...

2021. febr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!