Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallásban hiszel?

Melyik vallásban hiszel?

Figyelt kérdés

Engem megkereszteltek. Sokáig kutattam a vallásom és arra jutottam, hogy a kereszténység egy nagy félreértés! Több alak olvadt egybe, a talmud is három Jézust említ, kik feltámadtak, orvoslást tanultak egyiptomian stb. Amellett a biblia tele van gusztustalanabnál gusztustalanabb gyilkolással vérfertőzéssel stb.

Szóval pogány lettem, mondjuk így. Nekem ezek az alakok amolyan lelki obijektumok, amik egy emocionális állapotot szimbolizálnak. Ilyen szempontból Lucifer az egyik kedvenc alakom. Nem áldozok kecskét vagy iylesmit, szerintem a Fényhozó legendája félre van értve, és isten a valóban zsarnok, gonosz.

Nem mondom magam militáns ateistának inkább agnosztikus, panteista. És a palettáról akkor már Lucifert választom mint szimbólum. De ennyi. Nem látik bele többet. Túl sok dolog hibádzik: Jahvénak pl eredetileg volt felesége ashera, Jézus több alakból olvadt össze (Mitrah, sol invictus), a tejút valójában halott galaxis, a föld egy peremvidéki, kies bolygó!

Tulajdonképpen engem a vallás pszichológiailag érdekel, metafizikailag. Ilyen elvontan :D Nem vagyok vallásellenes annyira, amíg tiszteletben tartják a másik hitét. Véső soron szerintem színezik a világot és a részemről meg is ijedek néha a militáns ateistáktól mert teljesen gépnek tekintik magukat. Nem hisznek a lélekben, pedig szerintem valaminek léteznie kell még akkor si ha kémiai reakció esetleg.



2021. febr. 15. 14:02
A kérdező szavazást indított:
Katolikus
Református
Sátánista / Luciferiánus
Panteista
(a)gnosztikus
atesita
Egyéb pogány
Muszlim
Egyéb keresztény
Keleti vallások (Budhizmus, Univerzalizmus stb)
34 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Én egyházilag kezdetben református voltam, nemrég kértem az átvételemet a katolikus egyházba, mert sokkal teljesebbnek tartom az ő módszerüket a kötött imádságokkal, a többféle hagyományokkal, a szentségekkel, stb. Gyakorlatilag azonban én is keresem Istent, mint minden kritikus hívő. A hit számomra nem egyenlő a naiv hiszékenységgel - azzal, hogy "engem így neveltek" és "nekem anya azt tanította, hogy...". Nem, a hit hallásból van (Róm 10,17). A hit egy örökös bújócska Istennel. Olyan, mint mikor látsz az utcán egy síró gyereket, aki elvesztette a szülőjét. Én is próbálom hívni, a kedvére tenni (néha felidegesíteni, hogy ha meg is büntet, de legalább megtalálom). Az a nehezítő körülmény, hogy én a szülőmnek csak a cipőjét és a nadrágját láttam, így mikor megkérdezek másokat, hogy hol találom Őt, mindenki más választ ad, máshova küld. De hát nekem csak egy szülőm van! (Ahogy Kőhalmi mondja: ha van egy többfokú egyenlet, amit nem tudok megoldani, mit segít nekem, ha valaki azt mondja, hogy arra a válasz nyolc?) Így kénytelen vagyok magamtól megtalálni őt, tanulni, fejlődni. Talán sosem találom meg őt egyértelműen, de ha nem is érek célba, értékelni fogja az erőfeszítést.
2021. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Az összesben :D
2021. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Ez egy egészséges hozzálás szerintem! :)
2021. febr. 15. 14:52
 4/24 A kérdező kommentje:
Mármint első!
2021. febr. 15. 14:53
 5/24 Rothadó Narancs ***** válasza:
100%
A nagy vallás-mánia csak konfliktust szít.
2021. febr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%

"Engem megkereszteltek. Sokáig kutattam a vallásom és arra jutottam, hogy a kereszténység egy nagy félreértés!"

Nem sikerült túl jól a kutatás. Gondolom eleve úgy indultál neki, h a kereszténység nem kell neked és ehhez gyűjtöttél magadnak meséket.


És íme, sikerült megerősítened:

"És a palettáról akkor már Lucifert választom mint szimbólum. De ennyi. Nem látik bele többet. Túl sok dolog hibádzik: Jahvénak pl eredetileg volt felesége ashera, Jézus több alakból olvadt össze (Mitrah, sol invictus), a tejút valójában halott galaxis, a föld egy peremvidéki, kies bolygó!"


Jó hír, hogy nyugodtan lehetsz sátánista. Rossz hír az, hogy egyes egyedül te felelsz ezért a döntésedért. Lelkét teszi fel mindenki. Egy jó tanács, fuss neki még egyszer a vizsgálódásnak, de most olvasd el a másik oldalt is.


Tudtad, hogy amit leírtál az egyáltalán nem egyedi? Hetente húsz ilyen írás érkezik ide a GYAk-ra

2021. febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Talán nem véletlen.... De nem kell itt téritgetni mert nem fogsz tudni. :)
2021. febr. 15. 15:33
 8/24 anonim ***** válasza:
Még ennyi butaságot összehordani.
2021. febr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Isten nem vallásokat hozott létre, különböző értelmezésekkel, tanításokkal.

A Biblia alapján lehet tudni, hogy kik élik a leírtak alapján ezt az életet, és kik azok akik elfogadják a messiást, és Isten létezését, de nem vállalnak részt a keresztény életben.

Az egyik a névleges passzív keresztény, a másik aktív keresztény életet él.

Nem ugyan az.

2021. febr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Sámánizmus.
2021. febr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!