Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények/vallásosok! Iste...

Keresztények/vallásosok! Isten MIÉRT teremtette a Földet/embereket/mindent?

Figyelt kérdés

Miért volt ez jó neki, mi értelme volt?

Minden rosszindulatot mellőz a kérdésem, csak (nem vallásosként) sokat gondolkodtam rajta, és kíváncsi vagyok, hogy van-e erre konkrét magyarázat.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. febr. 15. 14:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Azért, hogy szabad akaratú lények önmaguktól felismerjék Isten hatalmas művét (a világot), magát Isten nagyságát és tényleg őszintén tiszteljék őt.
2021. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
18%
Unatkozott, kellett valami műsornak.
2021. febr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%
Kísérleti céllal.
2021. febr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem erről az a gondolat jött, hogy mi miért akarunk egy cuki kutyát a házunkba. Sokszor egy kisállatnak nincs is nagy haszna, csak azért van mert szeretni akarjuk. Na hát Isten is így van velünk. Szeretni teremtett. Azért ,hogy közösségben legyünk Vele és ez így tökéletes. (volt) De a jó hír, hogy újra az lehet, mert a szakadék között ott a kereszt. Ennyit már biztosan megértettem. Igazából elég egyszerű..túl egyszerű csak mi emberek balgák vagyunk.
2021. febr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%

#1 Isten ennyire vágyna az emberek elismerésére, hogy ezért megteremtene egy egész világegyetemet?

#4 Tehát Isten házi kedvencet szeretett volna magának, ezért teremtette a világot és az embert?

2021. febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Majd elmondja.
2021. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%

Ahogy már előtte írtam szeretni teremtett. Hogy szeressünk, szeretve legyünk és közösségben legyünk Vele.


Azért ennél még sokkal jobb helyzetben vagyunk mint amit az én saját kis példámban írtam, mert Isten gyermekének nevez és örököstársnak hív.

Remélem értetted hogy a példával azt akartam hangsúlyozni hogy Isten nélkülünk is meglenne mint mi a kiskutya nélkül de mégis itt vagyunk mert akarja hogy részesei legyünk a mennynek, a szeretetnek. Na remélem valamennyire érthető.


Egy szóban szeretet. Ez a lényege mindennek. Erre lettünk teremtve és ha ez nincs meg bennünk(márpedig Isten nélkül nincs) semmik vagyunk.

2021. febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Te mért csinálsz accot mmokba?
2021. febr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hogy a bukott angyalok helyét (sátán és angyalai) betöltsük a mennyben ha megérdemeljük..

Őrangyalod vigyázzon reád:

[link]

2021. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem szeretetből, hogy megajándékozzon minket az életünkkel. De nem tudom kielégítően megválaszolni a kérdést, mert nem vagyok Isten.
2021. febr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!