Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység elfogadja más...

A kereszténység elfogadja más istenek imádatát, amíg elismerjük, hogy a keresztény Istennél nincs hatalmasabb?

Figyelt kérdés
Tehát pl. imádhatom Demetert, és áldozhatok neki, amíg elismerem hogy ő csak a krumpliföldem és az állataim egészségében tud segíteni, és ő is alárendeltje Istennek, aki az egész világ ura?

2021. febr. 21. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a bálványimádás elég egyértelműen tiltott a Biblia alapján.
2021. febr. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kereszténység lényege a személyes egyisten hit.


Ha mmás istenekben is hiszel, akkor már nem a jeresztény istenben hiszel.

2021. febr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keresztényként biztosan nem. Persze attól még imádhatod a keresztény Istent. Érdekes lenne, ha áldoznál neki...
2021. febr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ezt mondja az ÚR, Izráel királya és megváltója, a Seregek URa: Én vagyok az első és az utolsó, rajtam kívül nincs isten." Ézsaiás 44:6

"Én vagyok az ÚR, nincs más, nincsen isten rajtam kívül!" Ézsaiás 45:5


A Tízparancsolat 1. parancsa:

"Én, az ÚR vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Egyiptom földjéről, a szolgaság házából. Ne legyen más istened rajtam kívül!" 2Móz 20:2

"Ne legyen más istened rajtam kívül!" 5Móz 5:7

Amit írsz, az szembe megy a Tízparancsolat legelső törvényének, vagyis hogy ne tisztelj más isteneket. A Biblia elég egyértelműen tiltja más istenek imádatát. Kb. az elejétől kezdve erről szól. Az egész Ószövetséget végig kiséri ez a gondolat. Izráel hol hűséges, hol elfordul Istentől és más isteneket is imád. Az Újszövetségben meg már annyira egyértelmű, hogy ezzel kb. nem is kell foglalkozni. De, azért amikor megkérdezik Jézust, hogy melyik a legfőbb parancsolat, azért kiidézi az Ószövetségből a következőt:

"Ekkor odament az egyik írástudó, aki hallotta őket vitázni, és mivel tudta, hogy Jézus jól felelt nekik, megkérdezte tőle: Melyik a legfőbb az összes parancsolat közül? Jézus így válaszolt: A legfőbb ez: „Halld meg, Izráel: Az Úr a mi Istenünk, egyedül az Úr!” és: „Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és teljes erődből!” A második ez: „Szeresd felebarátodat, mint magadat!” Nincsen más, ezeknél nagyobb parancsolat. Az írástudó ezt mondta neki: Úgy van, Mester, helyesen mondtad, hogy egy Isten van, és rajta kívül nincsen más; és ha szeretjük őt teljes szívünkből, teljes elménkből és teljes erőnkből, és ha szeretjük felebarátunkat, mint magunkat, sokkal több az minden égő- és véresáldozatnál. Jézus pedig látva, hogy okosan felelt, ezt mondta neki: Nem vagy messze Isten országától. És többé senki sem merte őt megkérdezni." Márk 12:28-34

2021. febr. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem fogadja el, többször is említi a Biblia.
2021. febr. 22. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Én vagyok az ÚR, nincs más, nincsen isten rajtam kívül!" Ézsaiás 45:5


Itt végülis beismeri az isten,hogy rajtakivül van több isten?

2021. febr. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem.

Ha rajta kívül nincs Isten, akkor milyen módon imádsz más Isteneket? Ha egyedül Ő méltó az imádatra, akkor kikkel osztod meg a személyét?

Ez olyan volna, mint ha anyukád mellett más nőket is anyaként kezelnél. Biztos nem repesne az örömtől, hogy Őt tekinted a mamádnak, de azért másokat is.

2021. febr. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
No most, ha Istennél nincs hatalmasabb (ahogy írtad), akkor ez eleve kizárja más istenek imádását/tiszteletét. Mert minek? Ha fordulhatunk ahhoz, akinél nincs hatalmasabb? :))
2021. febr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!