Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztény lehet otaku...

Egy keresztény lehet otaku vagy weeb?

Figyelt kérdés

#keresztény #Outaku
2021. febr. 22. 00:24
 1/7 Homokszem1234 válasza:
100%
Igen én is az vagyok
2021. febr. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez alatt pontosan mit értesz? Olyat, aki animéket néz, meg mondjuk mangákat olvas? Mert én keresztény vagyok és rengeteg mangát olvastam és jó pár anamiét is láttam már. Vannak is kedvenceim. Még a Biblia is megvan mangában. :) És szerintem nem én vagyok az egyetlen.
2021. febr. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lehetne, ha jól tudom a keresztény vallás nem tiltja, hogy japánok által megírt rajzfilmeket, animéket nézz és rajongj értük.
2021. febr. 22. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A középiskolai crushom pontosan ilyen volt. Vallásos és hatalmas weeb. Meg ő a fantasy könyveket is nagyon szereti.
2021. febr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A weeb még rendben van, viszont az otaku elég elterjedten már egyfajta beteges rajongást jelent, ahol viszont számomra kérdéses, hogy képes-e valaki ebben az állapotban Istent az értékrendje elejére helyezni. Most ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet keresztény, mert egy drogfüggő is lehet az, de komoly kihívásokkal fog szembenézni. Szerintem egy otaku, ha keresztény, akkor már legalább dolgozik azon, hogy hogyan ne legyen otaku.
2021. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5, sajnos sok animefan használja az otaku kifejezést önmagára, anélkül, hogy az eredeti jelentésével tisztában lenne, szerintem itt is erről van szó.


Amúgy természetesen semmi gond nincs azzal, ha szereted az animéket, de ahogy az előttem szóló is említette, ne ess túlzásokba, ne menjen át az egész egy függőségbe, beteges rajongásba.

2021. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet.
2021. febr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!