Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten nem szereti ha valakinek...

Isten nem szereti ha valakinek van önbizalma?

Figyelt kérdés

Vagy lehet egy egészséges önbizalmunk?


Nem tudom, úgy érzem kevés az önbizalmam, és emiatt sok hátrány ér, de úgy érzem ha több lenne, az nem lenne illendő, vagy jó.



2021. febr. 22. 01:33
A kérdező szavazást indított:
Isten szereti ha valakinek van önbizalma
Isten nem szereti, ha valakinek van önbizalma
Teljesen rosszul gondolod az egészet
28 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam,mikor régen még foglalkoztattak ilyen dolgokkal,hogy Isten azt szeretné,ha kiteljesednénk,de csak annyira,hogy azért a hitnek ne fordítsunk hátat.
2021. febr. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Ha van önbizalmad nincs szükséged Istenre.
2021. febr. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

A boldogsághoz elengedhetetlen, hogy az embernek méltósága vagy önbecsülése legyen. Az emberi tökéletlenség és az abból eredő gyarlóságok miatt néhányan negatívan tekintenek magukra.

Tanuld meg Isten szemével látni magadat. Növelheti a boldogságot az a tudat, hogy Isten kívánatosnak tartja az őt szeretőket, és bízik bennük, még akkor is, ha ezek a személyek értéktelennek tartják magukat


Gondoljunk például Mózesre, aki rendkívüli hitet, lojalitást és odaadást tanúsított. Amikor úgy látta, hogy a rá bízott feladat meghaladja az erejét, bátortalanul ezt kérdezte: „Ki vagyok én?”

Magában nyilván azt gondolta, hogy ő egy senki, és nem képes teljesíteni a megbízatást. Több dolog is hozzájárulhatott, hogy alkalmatlannak érezte magát a feladatra: Egy rabszolgasorban tartott nemzet tagja volt. Az izraeliták elutasították. Nem volt a szavak embere.

Pásztor volt, és az egyiptomiak utálatosnak tartották a pásztorokat

Nem csoda, hogy alkalmatlannak érezte magát

Isten azt mondta vonakodó szolgájának, hogy mindig vele lesz.

A keresztényeknek pedig ezt ígéri: „Semmi esetre sem hagylak cserben, és el sem hagylak semmiképpen”(Héberek 13:5)

2021. febr. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséges önbizalmat szereti, de a túl nagyot nem. Megértem, hogy nem akarsz már erősebb önbizalmat, talán félsz, hogy átesel a ló túlsó oldalára, és túl erős lesz.
2021. febr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Isten azt "nem szereti", ha valaki istennek képzeli magát. De ez valójában csak egyszerű pszichológia, egyszerűen az önmagukat istennek vélő emberek determinálják magukat a rossz emberi kapcsolatokra és az ebből fakadó nehézségekre.

Az egészséges önbizalomnak és önértékelésnek ki kellene alakulnia a gyerek első 3-4-5 évében és ha olyan a család, akkor ki is alakul. Csak sajnos sokszor "nem olyan". Pont, hogy az egészséges önbizalom az alapja annak, hogy az ember ki tudja használni veleszületett adottságait, mert csökkent önértékeléssel és kicsinyhitűséggel csak önmagát fogja akadályozni mindenben. És nyilván Isten - ha bármit is akar, akkor pont azt, hogy a boldogságodhoz használd fel azokat a kincseket, amit tőle kaptál, ennek vannak szimbolikus bibliai történetei is.

Valószínűleg a szüleid amellett, hogy nem figyeltek rád oda megfelelően és nem ismerték fel a szükségleteidet csecsemőként vagy kisgyerekkorodban, még olyan hiedelmeket is mantráztak, ami miatt szégyenérzet is társul most ahhoz, hogy merj. Érdemes lenne egy pszichoterápián feltárnod az kisebbségi érzéseid gyökerét és azt is, hogy miért nem gondolod illendőnek élni a képességeiddel.

2021. febr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kamasz koromban jártam egy ideig pszichiáterhez, ott öröklött szociális fóbiát, generalizált szorongást, és depressziót állápítottak meg. Ebből az utolsó kettőt legyőztem, de a szociális fóbia megmaradt. 5-ös, amit leírsz, az mind igaz rám. Sajnos nincsen pénzem pszichoterápiára.


Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon sokat segítettetek!

2021. febr. 22. 20:39
 7/11 anonim ***** válasza:
6.:Szívesen! :)
2021. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Azért ne arra menjen el az energiád, hogy szüleidet előveszed ezekért, hanem szakadj el tőlük lélekben és szüless újjá.


Manifesztáld magadban a lelki erőt a bátorsághoz. Ha bevonzod ezeket az új képességeket, akkor meg is szerezheted. Gyakorlat teszi a mestert.


Ezeket a bevonzott képességeket, pedig a szeretettel tudod összetapasztani, hogy vonzóvá válj a társadalom számára.

2021. febr. 23. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretem a szüleimet, nem venném elő őket. Ők csak részben tehetnek erről, sajnos mind a 4 nagyszülőm is úgy nevelt, hogy ne legyen önbizalmam.


Köszönöm a tanácsot!

Lehetséges az újjászületés (átvitt értelemben persze)? Sosem gondoltam még erre, hogy ezt így fogjam fel, hogyan képzeljem ezt el? Új lappal kezdeni, jól hangzik! Azt írod, szakadjak el lélelben tőlük, ezt nem egészen értem hogy érted. Kérlek fejtsd ki.

2021. febr. 23. 11:16
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
A túlzott önbizalom a gőg. Igen, ezt már nem szereti. Pl. a gazdagok arcára rá van írva, meg a lenézés, tisztelet a kivételnek. De pl. az iszákos hajléktalanoknak is elég kevés az önbizalmuk, teljesen lesűllyedtek. Egyik sem jó.
2021. febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!