Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Véletlen lehet hogy kiskoromba...

Véletlen lehet hogy kiskoromba ilyen voltam?

Figyelt kérdés

Már 8 évesen is mikor megkérdezték tőlem hogy van e lelkem azt feleltem nincs. Megkérdezték miért gondolom így, azt feleltem, mert én vagyok a lélek, meg ilyenek.

És mint később kiderült tényleg ez a nézőpont a legtöbb vallásban.


Ennek van valami jelentősége? Mert vallásokba ennyire nem vagyok járatos, azaz olvastam dolgokat, de sosem volt semmi "isteni" tapasztalásom.



2021. febr. 26. 17:41
1 2
 11/11 KZitus ***** válasza:

Szia

Amit leírtál, annak nem kellene jelentőséget tulajdonítani, mert a gyermekek hallanak ilyen korban a felnőttektől ezt azt, és vagy jó, vagy rossz következtetéseket vonnak le.

Sajnos Istenről és az életről az emberek felnőtt korban is hasonlóan gondolkodnak. Amit az életük során hallottak, abból vonnak le következtetéseket. Mivel az egyetlen könyv a világon a Biblia, amelyben az van írva "Istentől ihletett", érdemes megvizsgálni ennek az okát. Érdekes dolgokra akadhatsz. Amit ott megtudsz Istenről, személyesen meggyőződve, abból már senki sem téríthet el másik irányba.

Tegnap kaptam ezt üzenetben, nos ebben is van bölcsesség, és a kérdéseddel is kapcsolatban van:

[link]

2021. febr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!