Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minek számítok, ha kiskoromban...

Minek számítok, ha kiskoromban megkereszteltek, de nem a keresztény vallást követem?

Figyelt kérdés
Kiskoromban megkereszteltek, de nem én akartam, hanem a szüleim döntése volt. Nem hiszek a keresztény Istenben, se Jézusban, és teljesen más a hitvilágom, mint a keresztényeké, nem egyistenhit. A nagyanyám szerint szégyellnem kellene magam, hogy megtagadom a vallásom, de én nem éreztem magam soha kereszténynek. Akkor ugye valójában nem is vagyok keresztény?
2015. szept. 21. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az vagy, aminek érzed, vallod magad.

Nagymamádat meg ne bosszantsd fel ezzel. Nem kell neki mondani, hogy te miben hiszel, vagy miben nem. Ez csak felesleges konfliktus.

2015. szept. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Ember vagy, aki elutasítja Krisztus kegyelmét és mindenféle mendemondákhoz fordul, mert a bűnre viszket a füle, így abban hisz, ami tetszik neki és belefér az életébe, a bűneibe.
2015. szept. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Na mi van? Miért nem tetszett a válaszom? :D

Mibe fogadunk, hogy olyan vallást választott, amibe belefér a bűneivel együtt és ezért volt szimpi neki? Na? Na? Fogadunk? :PPP

2015. szept. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazi Krisztusi beszédet hallhatunk. Szerintem a kérdezőt nyilvánosan meg kéne égetni, hogy ilyen eretnek.


Kedves kérdező, engem is megkereszteltek, de attól még, hogy lelocsoltak vizzel kiskoromban, amire nem is emlékszem, még nem leszek keresztény.

2015. szept. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is megkereszteltek, de nem érdekel, ateista vagyok. Nem azért, mert mindenkinek hatalmas bűnei vannak, aki ateista, én már 5 évesen is ellenérzésekkel fogadtam minden erről szóló történetet.
2015. szept. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Roland G. ***** válasza:
100%

Kérdésben a válasz...

Ebből is látszik,hogy a gyermekkeresztségnek semmi értelme.Engem is megkereszteltek csecsemőkoromban,de mintha mise történt volna :)

2015. szept. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kereszténynek számítasz, mivel meg vagy keresztelve.

Olyan kereszténynek, aki nem követi a vallását.

Ha ez zavar, akkor jelentkezzél ki azon a plébánián, ahol megkereszteltek.

2015. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az indító kérdés vastag részére válaszolnék: elkárhozol. Kérlek ne keverd Jézus hitének gyakorlását a katolikus vallással (vagy bármelyik vallással). Ha hiszel Jézusban, akkor újjászületsz szellemben, ha nem, akkor semmi sem változik. A vízkeresztség ilyen esetben semmit nem ér, csak annyit, hogy anno összevizeztek. Semelyik kereszténynek nem jó, ha bármilyen vallást követ, mert akkor a saját cselekedeteibe vagy emberek rendeléseibe veti a hitét, nem Jézusba. Ha viszont Jézusban hiszünk, akkor jó fa leszünk és jó gyümölcsöket termünk, amit Isten növeszt, érlel, működtet, nem mi! Isten a gyökér, Jézus a szőlőtő, mi vagyunk a szőlővesszők, a cselekedeteink meg ennek az együttélésnek a gyümölcsei
2015. szept. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy keresztény
2015. szept. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!