Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia valóban azt tanítja,...

A Biblia valóban azt tanítja, hogy csak a testvérnek kell segíteni, felebarátnak nem?

Figyelt kérdés
Van erre ige?
2021. márc. 7. 09:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Rákerestem. Sejtettem, a Tanúk sem tanítanak mást. Azért az már tényleg nagyon fura lenne. [link]
2021. márc. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
2021. márc. 7. 16:18
 13/21 A kérdező kommentje:
11# akkor minden bizonnyal működtetnek jehova tanúi szociális intézményeket, szerveznek ételosztást és nem kizárólag a saját hittestvéreiknek segítenek katasztrófák után. Ugye? És akkor ezt bizonyítani is tudod, ugye?
2021. márc. 7. 16:19
 14/21 anonim ***** válasza:
Hát a biblia ír a megkövezésről is, és úgy tudom Jézus nem hagyta hogy megkövezzenek egy nőt aki vétkezett.
2021. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
És ez hogy jön a témához?
2021. márc. 7. 17:30
 16/21 anonim ***** válasza:

"11# akkor minden bizonnyal működtetnek jehova tanúi szociális intézményeket, szerveznek ételosztást és nem kizárólag a saját hittestvéreiknek segítenek katasztrófák után. Ugye? És akkor ezt bizonyítani is tudod, ugye?"

Valószínűleg. Miért ne? A kiadványaikat is pl. ingyen osztogatják, van pénzük. Csak azért mert divatos őket szidni, attól még nem minden megmozdulásuk tévedés. Bár nem akarok bizonyítani semmit, mivel nem vagyok Tanú. Több minden is van, amivel nem értek egyet a tanításukban, de ez most éppen nem egy olyan pont. Egyébként nem értem mi lenne ezen olyan hihetetlen, pl. a krisnások is szoktak ételt osztani időnként, mégsem állok be közéjük, mert a tanításuk kb. 80%-át tévesnek tartom. Csak azért írtam, mert nem gondolom, hogy hivatalosan ezt tanítják. Az hogy egy tag, mit ír az mellékes. Egy csomó egyházat nem képviselnek jól a híveik, mert nincs elég ismeretük a saját hitükről. Én mindig azt tartom mérvadónak, amit egy közösség a saját oldalán vagy kiadványaiban ír. Nem szeretem a téves információkat és félreértéseket, mert azok csak fokozzák az ellentéteket.

2021. márc. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Elolvastam a 4-es választ. Őszintén szólva, és ki ez? Talán egy vezető, hogy olyan jártas a szervezet tevékenységében és tudja, mire megy el a pénz és mire nem?

Engem különösebben nem érdekelnek a Tanúk jótékonysági intézményei, de elvileg a honlapukon ezt írták, szóval ha téged nagyon izgat, hogy valóban jótékonykodnak-e valamilyen formában, akkor szerintem írj nekik egy e-mailt, hogy olvastad az oldalukat és érdeklődnél ezzel kapcsolatosan. Biztos adnak hivatkozást, ha tényleg léteznek ezek a dolgok. Vagy lehet, hogy magadtól is találsz valamit róla a neten. Sajnálom, de engem annyira nem érdekel a téma, hogy keresgéljek. Nekem ez teljesen lényegtelen, a problémát én másban látom.

2021. márc. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

A négyes válasz nagyon is jól képviselte az őrtorony szervezet emberekhez való hozzáállását. Amiket felsoroltam, azok közül egyiket sem teszik, mondván nekik csak a hittestvéreiknek kell segíteni. Ezért tettem fel a kérdést, hogy a Biblia valójában mit ír erről, amit például Péter, aki adventista, meg is válaszolt.

A tanúkat meg nem divat szídni, csupán támadni kell azokat a hazugságokat, amiket terjesztenek, például az ingyenes nyomtatványaikban, amik pont a hazugság miatt semmit sem érnek.

De ha nem értesz hozzá, akkor miért éreztél kényszert, hogy ideírj, nem is keveset?

2021. márc. 8. 06:41
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem vagyok Tanú, meg csak ex-Tanú sem, de ez nem jelenti azt, hogy sosem hallottam róluk, vagy ne foglalkoztam volna velük.

Feltettél egy kérdés, én válaszoltam rá. Leírtam, hogy mit tanít a Biblia és utána belinkeltem egy cikket az oldalukról, ahol kiderül, hogy ők sem tanítanak mást. Utána pedig nekem tettél fel kérdést, amire válaszoltam. Ennyi.

"csupán támadni kell azokat a hazugságokat, amiket terjesztenek," Nem gondolod, hogy azokat a hazugságokat kellene támadni, amik valóban terjesztenek? Ha egyszer mást ír a saját oldaluk, mint amit állítasz, akkor voltaképpen egy ember nyilatkozata alapján támadsz egy egész szervezetet, bizonyíték nélkül. Nézd, az oldalukon is leírják, hogy szoktak segíteni és nem csak a hittestvéreiknek. Így ez, nem győz meg senkit, csak a Tanúkat rossz érzéssel fogja el, akik még jobban megerősítve érzik, hogy velük mindenki csak igazságtalan, így még inkább megerősítve érzik a hitüket. A a külső emberben meg erősíti az ellenszenvet és ez az egész egy öngerjesztő folyamattá válik. Ezért is próbálom az ilyen dolgokat tisztázni, de úgy tűnik nem tetszik. Ha mást akarsz mondai a kérdéseddel, akkor egyszerűen azt kérdezd, így rossz a kérdés.

"Amiket felsoroltam, azok közül egyiket sem teszik, mondván nekik csak a hittestvéreiknek kell segíteni. "

Nézd, azt nem lehet mondani, hogy elzárkóznak a közhasznú tevékenységektől, vagy kifejezetten azt tanítanák, hogy ezt csak a társaikra kell korlátozni, még ha szemmel láthatóan előnyben részesítik a saját tagjaikat. Engem az zavar, hogy amit állítasz, így nem pontos. [link]

Elég sajátos nézetük van a jótékonysági intézményekről, szóval inkább igét hírdetnek. [link]

De ugye, érted, mit akarok mondani? Nem azon az alapon teszik és címszó alatt, hogy ők csak és kizárólag a hittestvéreiknek segítenek. Talán a gyakorlatban így van, de kifelé nem ezt mutatják, a folyóirataikban nem ezt írják.

2021. márc. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Abszolút értem, csak épp tudom, hogy tévedsz. Ők csak magukon segítenek. Mivel mindent, de tényleg mindent dokumentálnak, mint a nácik, ezért jól nyomon lehet követni azt, hogy mit tettek másokért, akik nem tartoztak a szervezet alá. Semmit. És ők ezt fel is vállalják, hogy ezt így kell. Nem az egyetlen ilyen hozzászólás volt az, amit én mutattam, és mivel érdekelt a téma, ezért nagyon mélyen beleástam magam a szervezet honlapjába, hogy megtudjam mennyire mondanak ezek a tanúk igazat, akik ideírnak ezügyben. Igazat ír mindegyik.

Sajnálom, de tévedsz.

2021. márc. 8. 14:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!