Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem működtetnek jehova...

Miért nem működtetnek jehova tanúi egyetlen szociális intézményt sem a rászorulók számára, akik nem tanúk, viszont felebarátaik, ahogy a keresztény egyházak teszik?

Figyelt kérdés
2021. febr. 12. 20:05
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
31%
Nem csak ők, sok más egyház sem működtet ilyen intézményt. Sok egyház nem is tudna működtetni semilyen szociális intézményt, már csak anyagi okokból sem. A Biblia nem intézmények működtetésére hívja el az egyházat, hanem a rászorulók segítésére az egyént.
2021. febr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Melyik egyház nem működtet?
2021. febr. 12. 20:29
 3/38 anonim ***** válasza:
18%
Mondjuk nem is dgják a ministránsfiúkat a sekrestyében.
2021. febr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
28%

Sehol nem olvastam Isten Szavában, hogy akár az Izraeliták, akár az első tanítványok, ilyen utasítást kaptak volna, vagy feladatba vágtak volna. Az tény, hogy a segítség nyújtás vagy a felebaráti szeretet hozzátartozik a keresztény értékrendhez. Viszont elsődlegesen Isten királyságának a jóhírét kell terjeszteni, és az írások alapján keresztény életet kell élni. Akkor is, és most is az adományokat első sorban ennek a feladatnak az elvégzésére szánják a keresztények.

Jól megfigyelhető, hogy amikor adományokat osztottak az első tanítványok, mindig is azoknak a körében történt, akik Testvérek voltak, más vallási, vagy életmódban élőknek nem kezdtek el iskolákat, étremeket nyitni.

Ez nem jelentette, hogy esetleg másoknak nem segítettek, ha módjukban áll.

Azonban Jézus azt mondta, hogy elsősorban közösségen belül nyújtanak segítséget.

(Galácia 6:10) 10 Ezért tehát, amíg lehetőségünk van rá, tegyünk jót mindenkivel, de elsősorban a hittestvéreinkkel.

Jézus nem úgy akart "híveket szerezni", hogy betömte a szájukat.

Bár így talán növekszik a templomba járók száma, nem segítenek a híveknek, hogy igaz keresztényekké váljanak, és őszintén törekedjenek arra, hogy összhangban éljenek Jézus tanításaival.

Továbbra is világi életet élnek, és ahogy Jézus mondta, enni mentek hozzá.

(János 6:26) . . .: „Ti bizony nem azért kerestek, mert jeleket láttatok, hanem mert ettetek a kenyerekből, és jóllaktatok.

Ugyanakkor ha jól belegondolunk, a szegények, nem a Tanúk, vagy a hit miatt vannak, hanem az emberi vezetés rossz politikája miatt.

2021. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

"41Ezután a balján állókhoz is szól: Távozzatok színem elől, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült. 42Mert éhes voltam, s nem adtatok ennem. Szomjas voltam, s nem adtatok innom. 43Idegen voltam, s nem fogadtatok be. Nem volt ruhám, s nem ruháztatok fel. Beteg és fogoly voltam, s nem jöttetek el meglátogatni. 44Ekkor ezek is megkérdezik: Uram, mikor láttunk éhesen vagy szomjasan, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, s nem voltunk szolgálatodra? 45Erre majd ezt feleli: Bizony mondom nektek, amit a legkisebbek valamelyikével nem tettetek, velem nem tettétek. 46Ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre.”.


Tehát akkor a keresztény egyházak tudják mit kell tenni, de jehova tanúi kifogást keresnek. Rendben.

2021. febr. 12. 22:02
 6/38 anonim ***** válasza:
43%

Megdöbbentő, hogy az oldal üzemeltetői a 3. válaszban semmi kifogásolni valót nem látnak...


1. A válasz provokatív, a válaszadó csak veszekedni akar

2. a válaszadó értelmetlen dolgokat ír

3. A válasz más szempontból problémás: teljesen irreleváns a kérdés szempontjából


Úgy látszik, az üzemeltető osztja az ilyen véleményeket :(

2021. febr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Én is jelentettem már akkor, amikor odakerült, de semmi.
2021. febr. 13. 06:40
 8/38 anonim ***** válasza:
43%

5

Kedves Kérdező

Ez nem kifogás, az általad idézett Biblia vers pedig nem általában a szegény emberekről szól. Ha értelmesen olvasod akkor látható Jézus Szavaiból, hogy kikről beszél a vers.

(Máté 25:40) . . .»Higgyétek el, amit megtettetek e testvéreim legkisebbjeinek egyikével, azt velem tettétek meg.«

Jézus itt a Testvéreiről beszél. DE kik Jézus e testvérei?

A vers arról beszél, hogy ezek a testvérei akár börtönbe is kerülhetnek, de nem csak úgy, vagy mert rosszak voltak, hanem a hitükért.

Azokról beszél akikkel szövetséget kötött a királyságra, és vele fognak uralkodni a Föld felett.

Vagy is akik támogatják a még Földön élő felkenteket mindenben ami a messiási királysággal kapcsolatos teendő, még akkor is ha Börtönbe kerülnek a hitükért.

Sajnos ezt a verset sokan félre értik, félre magyarázzák. A felkentek kevesebben vannak mint a nagy sokaság, ezért az a néhány személy nem tudná elvégezni azt a feladatot, amit az egész lakott Földre vonatkozóan kell tenniük. Ebben kell támogatni ezeket a személyeket, minden messiási királysággal kapcsolatos dologban.

2021. febr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Sosem szólal meg a lelkiismereted? Mocskoljátok a keresztény egyházakat, miközben csak azok viselkednek krisztusian, ti pedig azt magyarázátok ki, hogy miért vagytok irgalmatlanok. Nem véletlenül nézlek le titeket. Nálatok még az ateisták is szeretőbb emberek. Hisz a második nagy parancs az, hogy szeresd felebarátod és ennek ti nem tesztek eleget. Már nem nagyon szól a lelkiismereted sem, igaz?
2021. febr. 13. 08:56
 10/38 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező.

Soha nem mocskoltam senkit. Hogy nem értek egyet a tanításaival, az egy dolog. Ha nem szeretném a felebarátaimat, azon belül az egyházhoz tartozókat, akkor nem szánnák rá időt, hogy beszélgessek velük akár a Bibliáról, vagy bármiről, ami érdekli az embereket. Szoktam segítséget nyújtani, ahogy a kisnyugdíjam engedi. S ezt bármelyik testvérem is megteszi. Rendszeresen segítséget nyújtok idősebb testvéreimnek, de akár azoknak is akik nem Tanúk. Elmegyek bevásárolni, csekket feladok, vagy csak átmegyek beszélgetni olyan emberekhez is, akik nem osztoznak a hitemben.

Olyasmivel vádolsz bennünket, ami hazugság, csak mert nem nyitottunk falatozót az embereknek. Valamiért bepöccentél, és most ezzel zúdítod ránk a dühödet. Mindig keresztek, és találtok okot arra, hogy ne legyen béke.

(Máté 5:9) 9 Boldogok a békeszerzők, mivel »Isten fiainak« fogják őket hívni.

A békét megkell őrizni akkor is, ha bántanak minket. Azt nevezzük békeszerzőnek, aki az ellenséges helyzetekben is a békére törekszik, és nem a háborúra. Sajnos valamiért nincs béke a szívedben, és ezt ebben óhajtod kinyilvánítani.

Nem ismersz sem engem, sem a testvéreimet, fogalmad sincs melyikünk milyen módon nyilvánítja ki a felebaráti szeretetét, de Te pellengérre állítasz minket, mert nem hoztunk létre segély szervezetet az emberek számára.


A keresztény élet pedig nem csak ebből áll, hanem sok összetevője van, amiből Te egyet most kivettél, és erre építed a vádjaidat.

A jövedelmet pedig személyenként mindenki maga dönti el, hogy mire adományoz.

Te is előbb adsz a Rokonaidnak, testvéreidnek a közelebb álló ismerőseidnek, mint egy idegennek. Ezért kérlek gondold át még egyszer, miért piszkálódsz?

2021. febr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!