Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baj hogy nem járok templomba?

Baj hogy nem járok templomba?

Figyelt kérdés

Katolikus vagyok, elmondtam már a megtérő imát, olvasom a bibliát. Néha elmegyek rokonomhoz együtt imádkozunk bibliázunk. Itthon naponta reggel este imádkozom, saját szavaimmal, vagy mi Atyánkat. Az Úr hiszem hogy ezt is hallja , tudja. Hiszen nem kézzel csinált templomban lakik mint az ige mondja:- „De ama Magasságos nem kézzel csinált templomokban lakik, mint a próféta mondja: A menny nékem ülőszékem, a föld pedig az én lábaimnak zsámolya; micsoda házat építhettek nékem? azt mondja az Úr, vagy melyik az én nyugodalmamnak helye? Nem az én kezem csinálta-é mindezeket?”

‭‭Cselekedetek‬ , szóval Isten bennünk él a Szentlélek altal. Segitek ha tudok anyagilag , probalok az Úr utjan maradni de ugy gondolom semmi felekezet nem kell hozzá


2021. márc. 11. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt is mondja az Úr pl. hogy "ahol ketten, vagy hárman összejönnek az én nevemben, ott leszek..." vagy például Péternek mondja, hpgy "neked adom a Mennyek országa kulcsait; amit megkötsz a földön, meg lesz kötve az égben is, amit feloldasz a földön..." ezek pl. nem mennek a templom nélkü, noha egészen biztos, hogy az Úr ezzel együtt ott és akkor van veled, amikor akar és hallja az imáidat és ismeri a szeretetedet ő felé. Ugyanakkor már az első keresztények is összejöttek a kenyértörésre és úgy imádkoztak, ünnepeltek. Illetve azt is mondja, hogy "aki eszi az én testem, abban élet lesz..."-ez az Eukarisztia. És nem nagyon látsz talán olyat sem, hogy egyetlen tanítvány csinált ezt, vagy azt. Jézus mindíg többedmagával küldtr el a tanítványokat is. A kérdésedre válaszolva röviden szerintem nem az Úrnak baj, ha nem jársz templomba, hanem neked annyiban, hogy megfosztod magad az Úrral való olyan szentségi találkozás lehetőségeitől, amelyeket ő maga ígért, illetve ő maga alapított, és ígérte, hogy ott lesz ezekben.
2021. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus vagy és többször is bérmálkoztál, vagy évente csak egyszer?
2021. márc. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 GretaThunberg ***** válasza:
Emiatt ne aggódj.
2021. márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát ja, az nem szennyezi a környezetet 🤭
2021. márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát lényegében a vallás szerint igen, amúgy annyira nem feltétel, az meg hogy isten megjelenik e más tészta, elvileg azért vannak angyalok/ többistenhitnél az, meg megtestesülések mivel közvetlen a teljes isteni energia úgy felemésztené a világot.
2021. márc. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1es. Covid?
2021. márc. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
A katolikusoknál nincs semmiféle megtérő ima, az apostolok se mondtak ilyen megtérő imát, erősen kétlem, hogy te katolikus vagy. Ha pedig az lennél, akkor nem volna számodra kérdés, hogy kell-e járni, mert az első keresztények életük kockáztatásával, sőt sokszor életük árán is mentek szentmisékre.
2021. márc. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
7es. Nem vagyok ősbarmok hogy életünk kockáztatásával dicsőitsűnk valakit, aki ezt elvárja 1 zsarnok.
2021. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Az egyház nélkül élt kereszténység az kb. olyan, mint egyedül állni ki egy profi, 11 főből álló focicsapat ellen, és abban hinni, hogy így is győzni fogsz. Az újszövetségben 50 ún. "egymás" parancsolat van, vagyis arra vonatkozó parancsolatok, hogy a gyülekezet tagjai hogyan viselkedjenek egymással. Ezeknek hogyan tudnál engedelmeskedni, ha még gyülekezetbe sem jársz? Nem templomról van szó, hanem hívő emberek közösségéről, akik vállvetve együtt küzdenek azért, hogy a többi tag is megmaradjon a hitben, és eljusson velük együtt az üdvösségre, és nem mellesleg azért is együtt küzdenek, hogy másoknak is elvigyék Jézus örömhírét.

Rengeteg veszély fenyegeti az ember üdvösségét, Péter levele úgy írja le Sátánt, mint egy oroszlánt, aki lesi, hogy kit nyelhetne el. 1Pét 5:8 "Józanok legyetek és vigyázzatok. Ellenségetek, a sátán, ordító oroszlán módjára ott kószál mindenütt, és keresi, kit nyeljen el." Az oroszlánok előszeretettel az egyedül maradt állatokat támadják, akik elszakadtak a csordától, és kívül esnek a csorda védelmén.

Az már más lapra tartozik, hogy a mai keresztény gyülekezetek többségében óriási problémák vannak, és én magam a legtöbb felekezethez vagy gyülekezethez biztosan nem csatlakoznék. A különböző felekezetek tanításai ellentmondnak mind egymásnak, mind néha a Bibliának is. Olyan helyet kell keresni, ahol nem vizezték fel Jézus beszédeit, ami nem feltétlenül könnyű.

üdv Stefán

2021. márc. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy most Covid van, és nyilvános mise nincs?
2021. márc. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!