Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire számítok hívő katolik...

Mennyire számítok hívő katolikusnak, ha rendszeresen járok templomba, imátkozom is, de nem gyóntam kb 15 éve? 37/f

Figyelt kérdés
2018. aug. 9. 12:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
9%

Van szövetségkötésed, élő szövetséged Istennel?

Megtértél a bűneidből? vagy csak bukdácsolsz, és mindig vissza-vissza esel, és utána még rosszabbul érzed magad a bűntudattól?


Kapsz tőle választ? vagy csak imádkozol, és mindig csönd van? Megmutatta már a kegyelmét rajtad? Válaszolt az imádra?


Feltetted már magadnak valaha azt a kérdést: hogy az imám eljutt-e Istenhez valaha?


Tisztában vagy a 10 parancsolattal? mit jelent a bálványimádás?

2018. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem szektás vagyok, hanem katolikus. Nem gyónhatok,mert akkor el kellene mondanom egy titkot, amivelég ciki lenne nekem.
2018. aug. 9. 12:57
 3/23 anonim ***** válasza:
Ahogy gondolod:)
2018. aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Hiszel Istenben? Katolikusnak vallod magad?

Ha igen akkor hívő katolikusnak számítasz.

(én sem gyóntam egy ideje, hasonló okokból)

2018. aug. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Első te hallod Isten válaszát? Akkor te megbolondultál.
2018. aug. 9. 13:17
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Hát attól még katolikusnak számítasz, de azért mégis, nem lenne jobb letenni a bűneidet Isten elé? Hidd el, a pap öt perc múlva arra sem fog emlekezni, hogy kit gyóntatott épp, nem hogy megjegyezze a ciki dolgaid. :) vagy ha nagyon zavar a dolog, egy idegen papnál? Nem lenne sokkal jobb, hogy utána részesülhetnél újra az Eucharisztiában? :)
2018. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
11%

5 Isten számtalan módón tud kommunikálni a hozzá tartozó emberrel, ha újat mondtam neked ezzel, akkor nem ismered a Bibliát. Szerintem nem késő, és vedd elő, kezd újból mint az elsősök.


Az, hogy valaki minek vallja magát az csak egy dolog, a kérdés az, hogy Isten minek mondja.


Ismered ugye a konkoly és a gabona mag történetét?


Máté 13-


13.

Azért szólok velök példázatokban, mert látván nem látnak, és hallván nem hallanak, sem nem értenek.

14.

És beteljesedék rajtok Ésaiás jövendölése, a mely ezt mondja: Hallván halljatok, és ne értsetek; és látván lássatok, és ne ismerjetek:

15.

Mert megkövéredett e népnek szíve, és füleikkel nehezen hallottak, és szemeiket behunyták; hogy valami módon ne lássanak szemeikkel, és ne halljanak füleikkel, és ne értsenek szívükkel, és meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket.

16.

A ti szemeitek pedig boldogok, hogy látnak; és a ti füleitek, hogy hallanak.

17.

Mert bizony mondom néktek, hogy sok próféta és igaz kívánta látni, a miket ti láttok, és nem látták; és hallani, a miket ti hallotok, és nem hallották.

18.

Ti halljátok meg azért a magvető példázatát.

19.

Ha valaki hallja az ígét a mennyeknek országáról és nem érti, eljő a gonosz és elkapja azt, a mi annak szívébe vettetett vala. Ez az, a mely az útfélre esett.

20.

A mely pedig a köves helyre esett, ez az, a ki hallja az ígét, és mindjárt örömmel fogadja;

21.

De nincs gyökere benne, hanem csak ideig való; mihelyt pedig nyomorgatás vagy üldözés támad az íge miatt, azonnal megbotránkozik.

22.

A mely pedig a tövisek közé esett, ez az, a ki hallja az ígét, de e világnak gondja és a gazdagságnak csalárdsága elfojtja az ígét, és gyümölcsöt nem terem.

23.

A mely pedig a jó földbe esett, ez az, a ki hallja és érti az ígét; a ki gyümölcsöt is terem, és terem némely száz annyit, némely hatvan annyit, némely pedig harmincz annyit.

24.

Más példázatot is adott eléjök, mondván: Hasonlatos a mennyeknek országa az emberhez, a ki az ő földébe jó magot vetett;

25.

De mikor az emberek alusznak vala, eljöve az ő ellensége és konkolyt vete a búza közé, és elméne.

26.

Mikor pedig felnevekedék a vetés, és gyümölcsöt terme, akkor meglátszék a konkoly is.

27.

A gazda szolgái pedig előállván, mondának néki: Uram, avagy nem tiszta magot vetettél-e a te földedbe? honnan van azért benne a konkoly?

28.

Ő pedig monda nékik: Valamely ellenség cselekedte azt. A szolgák pedig mondának néki: Akarod-é tehát, hogy elmenvén, összeszedjük azokat?

29.

Ő pedig monda: Nem. Mert a mikor összeszeditek a konkolyt, azzal együtt netalán a búzát is kiszaggatjátok.

30.

Hagyjátok, hogy együtt nőjjön mind a kettő az aratásig, és az aratás idején azt mondom majd az aratóknak: Szedjétek össze először a konkolyt, és kössétek kévékbe, hogy megégessétek; a búzát pedig takarítsátok az én csűrömbe.

31.

Más példázatot is adott eléjök, mondván: Hasonlatos a mennyeknek országa a mustármaghoz, a melyet vévén az ember, elvete az ő mezejében;

32.

A mely kisebb ugyan minden magnál; de a mikor felnő, nagyobb a veteményeknél, és fává lesz, annyira, hogy reá szállanak az égi madarak, és fészket raknak ágain.

33.

Más példázatot is mondott nékik: Hasonlatos a mennyeknek országa a kovászhoz, a melyet vévén az asszony, három mércze lisztbe elegyíte, mígnem az egész megkele.

34.

Mind ezeket példázatokban mondá Jézus a sokaságnak, és példázat nélkül semmit sem szóla nékik,

35.

Hogy beteljék a mit a próféta szólott, mondván: Megnyitom az én számat példázatokra; és kitárom, amik e világ alapítása óta rejtve valának.

36.

Ekkor elbocsátván a sokaságot, beméne Jézus a házba. És az ő tanítványai hozzámenének, mondván: Magyarázd meg nékünk a szántóföld konkolyáról való példázatot.

37.

Ő pedig felelvén monda nékik: A ki a jó magot veti, az az embernek Fia;

38.

A szántóföld pedig a világ; a jó mag az Isten országának fiai; a konkoly pedig a gonosznak fiai.

39.

Az ellenség pedig, a ki a konkolyt vetette, az ördög; az aratás pedig a világ vége; az aratók pedig az angyalok.

40.

A miképen azért összegyűjtik a konkolyt és megégetik: akképen lesz a világnak végén.

2018. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A lényeg hogy tinikoromtól impotens vagyok, és ezt el kellene mondanom a papnak gyónáskor, mert ez a baj meghatározza nyomorult életem.
2018. aug. 9. 13:41
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az impotencia egy betegség. Ha valami szexualitással kapcsolatos bűnt nem mersz meggyónni, akkor meg vannak erre remek mondatok. Pl. fegyelmezetlen vagy a 6. parancs tekintetében. Egy pap nem kíváncsi arra, hogy részletesen számolj be a bűneidről. A lényeg, hogy meglegyen a bűnbánat és nevezd meg a bűnt, de nem kell kisregényt mondani. Jézusnak gyónsz, ő úgyis tudja ezeket.
2018. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
5%

Újat mondok:


Az impotencia átok. Lehet generációsan örökölni, és lehet cselekedetek alapján kapni. Neked kell utána nézni hogy melyik érvényes rád, és annak megfelelően cselekedni, ha nem akarsz ebben a helyzetben maradni és ujra egészséges akarsz lenni, ilyen problémáktól mentesen.

2018. aug. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!