Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan választottatok egyházat?

Hogyan választottatok egyházat?

Figyelt kérdés
Gyermek koromban megkereszteltek majd pedig konfirmáltam. Sajnos nagyon eltávolodtam az egyháztól, sosem jártam templomba még esküvők alkalmával sem. Nem tudom, hogy azért mert nem voltam elég érett vagy csak nem voltam rossz helyen. Közül 30 vagyok és mindig úgy éreztem valami hiányzik az életemből és szeretnék kicsit a vallás felé fordulni, hogy gyerekkori hibáimat, az elutasítást elsősorban leküzdjem és felül emelkedjek rajta. Alapvetően református vagyok de azt nem tudom, nem érzem, hogy jó helyen lennék. Ti hogyan választottok egyházat? Van lehetőség egyáltalán arra, hogy katolikus templomba járjak reformátusként? Tudna valaki tanácsot adni a kérdéskörben?
2021. márc. 15. 10:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%

Sehogy. Eléggé felnőtt vagyok már ahhoz, hogy ne az intézményesített formákban keressem az Urat, hanem a személyes megtapasztalást helyezzem előtérbe. Külső támogatásra/kontrollra nem igazán van szükségem.

---

Tanácsot? Nézz körül több helyen, és az alapján válassz. Hiteles személyiségű gyülekezeti vezetőt és tagokat keress.

2021. márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a neveltetésem határozta meg. (Református.)

Szerintem próbáld meg megismerni a különböző egyházakat, és azután mérlegelj, hogy melyik a legszimpatikusabb/melyikben érzed magad a leginkább jól.

2021. márc. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

érdemes lenne, egy lelkigyakorlaton ezt részletesebben megbeszélni egy lelki vezetővel. pl Dobogókő,Manreza tart ilyen lelkigyakorlatokat (most sajnos nem,a zárások miatt, de majd beindul), ott szerzetesek segítenek a lelkigubancok kibogozásához. Nem baj, hogy refi vagy, és nem fognak rábeszélni semmire. Addig is keresni jó. Minden elérhető templomba menj, hallgasd a liturgiát, talán lesz amelyik megérint. Persze ez is a zárások miatt csak később lehetséges.

Addig olvass, olyan szerzőket, akik mélyen ismerik a kereszténységet.

Jálics atya- most hunyt el nemrég- a kontemplatív imamódot, a belső csendes meditatív állapotot ajánlja, ahol a csendben meghallja az ember, ami fontos lehet számára.

[link]

Legnagyobb költőnk Weöres írja valahol: "Minden, amit kaptam a csendből kaptam." Mi már tudjuk, nagyon sokat kapott - és adott.

Ezt a létszemléleti művét is érdemes elolvasni, " A teljesség felé" - hiszen szellmi-lelki utadon a teljesség felé alkulás vágya vezérel.

[link]

Jó munkát, jó keresést!

2021. márc. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is "kikoptam" a református egyházból. Én a barátaimon keresztül találtam olyan másik protestáns vallást, ami közelebb áll hozzám, és rajtuk keresztül találtam olyan lelkipásztort is, akit ha meghallgatok, tényleg úgy érzem, gazdagabb leszek lelkiekben. A gyülekezeti életben nem veszek részt, de Bibliát olvasok itthon.
2021. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: ja, most a járvány miatt sok gyülekezetben van online közvetítés, így akár térben tőled távol lévő gyülekezetek liturgiáit is meghallgathatod. Használd ki!
2021. márc. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy. Megkértem Istent, hogy ő vezessen oda, ahová szán.
2021. márc. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Az Egyház választott engem.
2021. márc. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Imádkozz Istenhez. Mélyítsd el először az ismereteidet, olvasd el az Újszövetséget. Segédkönyveket is találhatsz a fejlődéshez.

Nem elsődleges jelentőségű az egyházba járás, nem az üdvözít.

Kezdőként az olvasást ajánlom.

2021. márc. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

Én a kérdéseimre kerestem a választ, pl. Miért engedi meg Isten a gonoszságot és a szenvedést?

Akitől ezt megkaptam, 30 éves voltam, azt választottam.

2021. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia, nem ritkaság, ami veled történt, sem az, hogy eltávolodtál, sem az, hogy most vissza szeretnél térni, sem az, hogy másik vallast / felekezetet szeretnél találni.


A római katolikus misén részt vehetsz, de nem áldozhatsz (ami náluk az úrvacsora és minden alkalommal van - ahhoz katolikusnak kell lenni és át kell esni egy pár eseményen hozzá).


Az evangélikus istentiszteleteket ugyanúgy látogathatod, mintha reformátusba mennél, mert a két egyház között felekezeti közösség van, úrvacsorát is vehetsz.


Most nem tudsz elmenni, de a neten mindenhonnan közvetítenek istentiszteletet, misét stb. Ezzel párhuzamosan olvass utána a különböző felekezeteknek, hogy mit vallanak, milyen doktrínáik, erkölcsi tanításaik vannak, milyen maga az istentiszteleti liturgia, mi miért történik. Itt a gyakorin is van mar ilyen téma, hogy mi a különbség az evangélikus-református között, vagy a katolikus-református között.

Így indulj el.

Konkrét tanácsot nehéz adni, ha nem tudjuk, hogy mi a probléma a reformátusokkal, de én is hasonlóképpen indultam egyszer el (a reformátustól), és találtam mást.

2021. márc. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!