Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan választottatok egyházat?

Hogyan választottatok egyházat?

Figyelt kérdés
Gyermek koromban megkereszteltek majd pedig konfirmáltam. Sajnos nagyon eltávolodtam az egyháztól, sosem jártam templomba még esküvők alkalmával sem. Nem tudom, hogy azért mert nem voltam elég érett vagy csak nem voltam rossz helyen. Közül 30 vagyok és mindig úgy éreztem valami hiányzik az életemből és szeretnék kicsit a vallás felé fordulni, hogy gyerekkori hibáimat, az elutasítást elsősorban leküzdjem és felül emelkedjek rajta. Alapvetően református vagyok de azt nem tudom, nem érzem, hogy jó helyen lennék. Ti hogyan választottok egyházat? Van lehetőség egyáltalán arra, hogy katolikus templomba járjak reformátusként? Tudna valaki tanácsot adni a kérdéskörben?
2021. márc. 15. 10:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Apám református volt ezért én is, ilyen egyszerű.
2021. márc. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
29%

Vannak a széles körben ismert, a tömegek igényeit kiszolgáló audió cégek, amelyek hangfalakat (is) gyártanak, pl. Yamaha, Onkyo, Sony, Denon, stb. De vannak a nagyközönség előtt ismeretlen, kisszériában gyártott márkák, és akik igazi hifi-rajongók, azok tudják, hogy a legkiválóbb hangminőség nem a fenti tömegcikkek között keresendő, hanem a legjobb hangzáshűségű termékek a nagyközönség számára teljesen ismeretlen nevű kis cégek hangfalai között találhatók. Akinek van füle a hallásra, hallja!

üdv Stefán

2021. márc. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
54%

#12

Kár, hogy ezekről a rétegtermékekről gyakran derül ki, hogy igazából ócska szarok, lelkes kis táboruk pedig csak azért veszi őket, mert ez is erősíti bennük a kiválasztottság tudatod. Vagy azt, hogy nekik milyen jó hallásuk van, s most milyen különleges dolog van birtokukban.

2021. márc. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
És milyen volt Istennel találkozni? Ez egy hang volt, egy fény vagy láttatok valamit, jel vagy érzés? Ezt a részét még mindig nem igazán értem. Vagy hogy kommunikáltok vele? Válaszol?
2021. márc. 22. 09:11
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

"Megkértem a mandulafát: "Nővérem, beszélj nekem Istenről."

És a mandulafa virágba borult."

(Nikosz Kazantzakisz)

2021. márc. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!