Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert hisz meg mindig ennyi...

Miert hisz meg mindig ennyi ember isten letezeseben?

Figyelt kérdés
Ne ertsetek felre nem szeretnem a vallasos embereket rosszul megitelni, de en ateista vagyok es teljes mertekben kizartnak tartom a Biblia altal leirt isten letezeset, rengeteg logikus magyarazatot lehet talalni arra hogy a tudatos, mindenhato isten nem letezik, viszont az emberek meg mindig hisznek benne es ez termeszetesen nem inteligencia kerdese az en velemenyem szerint.

2021. márc. 22. 16:07
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
52%

"de en ateista vagyok es teljes mertekben kizartnak tartom a Biblia altal leirt isten letezeset, rengeteg logikus magyarazatot lehet talalni arra hogy a tudatos, mindenhato isten nem letezik,"


Rengeteg logikus magyarázatott lehet találni... Az a baj, hogy attól, hogy egy elmélet logikusan van felépítve, belső ellentmondás nélküli, még nem lesz feltétlenül igaz. Simán lehet pl. olyan tényező, amit szimplán nem is vett figyelembe, eszébe se jutott annak, aki felállította. Őszintén nem tudom konkrétan mire gondolsz. Több magyarázatott is hallottam már, számomra egyik sem volt bizonyító erejű, hogy kategórikusan ki tudjam jelenteni, hogy "Áh, igen. Most már biztos, hogy nem létezik Isten."

Elve hogyan bizonyítod egy téren és időn kívüli lény nem létezését? Ugyan már. Isten nem része a teremtésnek, hanem független attól, vagyis képtelenség bebizonyítani, hogy nem létezik.

2021. márc. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
31%
Miért hisz sok tudós, matematikus, biológus Isten létezésében?
2021. márc. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

Einstein is azt mondta, hogy léteznie kell egy valaminek, ami megalkotta a világmindenséget...


A másik, hogy igazad van, valamelyik nő pl. kap mellrákot valamelyik nem. Ugyanúgy ha valaki a hittel, ki hol nő fel, milyen neveltetést kap. Mondjuk te sem vagy kizárva ebből a körből, mert csak tudsz már Jézusról és a Bibliáról, tehát nem vagy egy hegylakó, aki hülyén jön le a hegyről...

2021. márc. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
85%
11: Azt sem lehet bebizonyítani, hogy létezik, azt sem, hogy nem. Mielőtt egymás torkának estek, egyáltalán jó lenne meghatározni, hogy mit tekintetek Istennek. Ha Isten egy erő vagy energia, ami létrehozta az univerzumot, még akár azt is mondom, hogy valószínű, hogy létezik. De vannak olyan kérdések, hogy: Van-e öntudata? Vagy: az univerzummal együtt jött-e létre és kialakult az öntudata? A teremtés véletlen volt vagy tudatos terv része? Ha tegyük fel, hogy Isten tudatosan teremtette az univerzumot, benne milliárdnyi galaxist, benne milliárdnyi bolygót, még mindig felmerül a kérdés, hogy a földi értelmes életet is tudatosan teremtett-e vagy csak a teremtés "melléktermékei" vagyunk, esetleg Isten tudtán kívül létezünk, úgy, ahogyan a mi testünkben baktériumok milliárdjai léteznek, melyeknek nem vagyunk a tudatában, és nem érdekel bennünket, hogy naponta milliószámra pusztulnak el. Kérdés az is, hogy az embernek van-e lelke, ami a test halála után tovább él és valahová tovább halad? Ezekre senki sem fog kapni bizonyítékot, persze hinni lehet benne, ha ez megnyugtatja, de eddig nem hangzott el olyan érv, ami bizonyítaná egy olyan értelmes létforma létezését, amely tudatos tervezéssel hozta létre az egész univerzumot, benne az embert. Jó lenne, de nem bizonyítható.
2021. márc. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
39%

A Biblia istene természetesen nem létezik, mivel lehetetlen a létezése.

De az összes istenről ezt hogy mondod el? Itt nem segít a logika.

Az emberek egy része hisz, más része nem. Ezen nem tudsz változtatni.

2021. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
42%

Én nagyon boldog vagyok hogy kiskorom óta hiszek Istenben. Nekem az élet egy nagy játék, Istennek hála sosem voltam depressziós, sem mentális beteg.Ezt mind Neki köszönhetem.:) Kívánom Nektek is hogy ilyen boldogan érezzétek magatokat minden nap.😉☺️

38F

2021. márc. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, sok embernek az a gondolat, hogy van egy természetfeletti lény, aki figyeli őt, segít neki ha imádkozik hozzá stb. egyfajta mentsvár. Teljesen lényegtelen, hogy tudományosan igazolható e a létezése avagy nem, ebben az esetben nem ez a lényeg. Az élet kemény, mindenki próbál a nehézségeken valahogy túljutni. Rengeteg embernek segít ez a fajta 'valóság'. Mi van akkor, ha azt mondom neked, hogy a kertemben egy láthatatlan unikornis él, aki hajnali 2-kor megjelenik nekem, és ránézve minden előző napi gondom jelentéktelenné válik. Erre mondhatod azt, hogy tudományosan nem bizonyítható. Erre azt mondom, nem jelent semmit, mert én érzem, és tudom, hogy ott van és segít. Ez az egész Isten/vallás kérdést én így látom. Írtam erről néhány mondatot, akit érdekel: [link]
2021. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
53%

Vidiripi


Azért mert az ember nem csak fizikai lény hanem szellemi és érzelmi is. Van fizikai igény de van szellemi és lelki szükséglete is az embernek!

Teljesen mindegy hogy mit mond a logika és hogy mit ér el a tudomány. Amíg ember létezik addig meg lesz a lelki és szellemi szükséglet is az emberben. És vannak dolgok amiket nem lehet mással kitölteni. Persze lehet próbálkozni, de hogy milyen lesz az eredmény...nos, azt mindenki döntse el maga!

2021. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
0%

"Mielőtt egymás torkának estek, egyáltalán jó lenne meghatározni, hogy mit tekintetek Istennek." Nem áll szándékomban senki torkának neki esni. Én csak leírtam mit gondolok. A kérdező pedig már meghatározta, mit ért "isten" alatt. Elsősorban a bibliai Istenre gondol.

Érdekelt volna, hogy egyáltalán pontosan mire gondol a kérdező, de mindegy.

A fő kérdés egyébként nem tudom milyen választ vár a kérdező. Egyénenként írja le a világon mindenki, hogy miért hisz? Nyilván több tényező is közrejátszik és többféle történet van, hogy éppen ki miért lett hívő. Van, aki keresés útján jut el ide, van aki beleszületik, meg még kismillió egy életút... Ha azt írom, hogy azért mert Isten létezik, arra az a válasz, hogy "Szerintem meg nem". Szóval kb. semmivel sem vagyunk előrébb. Sok esetben a hit kapcsolódik valamilyen istenélményhez. Ez szerintem mindenkinek van az élete valamely szakaszában, csak az a változó, hogy hogyan reagálnak rá az emberek. Ateista filozófus szájából hallottam, hogy mondta, hogy neki is voltak különös élményei, de ő megmagyarázta magának, hogy ez nem bizonyít semmit és bizonyára csak véletlen egybeesés az egész. Szóval valahol ez az egész egy döntés. Én úgy vélem Isten mindenkit hív és erre vagy vevő valaki vagy nem.

Amúgy Vidripinek igaza van. Az ember eleve hajlamos a vallásos beállítottságra. Szóval ezen nincs mit meglepődni.

2021. márc. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
6%

Ez az újabb és újabb hivatkozás a mai korra, a xxi. Századra, modern világunkra, szerinted ez helyes ebből a szempontból? Az ember évtizedről évtizedre nagyobb biztonságban él a kényelmet szolgálja a modern kor. Ez lenne az élet értelme?

Mintha az ateisták nem vették észre, hogy a Titanicot Isten az ember kevélysége miatt süllyesztette el. "Ezt Isten sem tudja elsüllyeszteni"


Tényleg? Istennek elég egy kis karcolás is.


Az ateisták a véletlent nevezik Istennek.

2021. márc. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!