Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert hisz meg mindig ennyi...

Miert hisz meg mindig ennyi ember isten letezeseben?

Figyelt kérdés
Ne ertsetek felre nem szeretnem a vallasos embereket rosszul megitelni, de en ateista vagyok es teljes mertekben kizartnak tartom a Biblia altal leirt isten letezeset, rengeteg logikus magyarazatot lehet talalni arra hogy a tudatos, mindenhato isten nem letezik, viszont az emberek meg mindig hisznek benne es ez termeszetesen nem inteligencia kerdese az en velemenyem szerint.

2021. márc. 22. 16:07
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Hát egy próbát megér szerintem.
2021. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim válasza:

Én szerintem egy regimentet tudnék írni hogy miért hiszek Istenben meg hogy milyen történések vezettek oda, hogy elkezdjek benne hinni.De sztem még így is hosszú lesz amit írok:


Én tavaly óta hiszek Istenben. 25 éves vagyok ,előtte sosem hittem Istenben.Rengeteg érvem volt arra hogy miért nem létezik.Aki hitt benne azt meg bolondnak tartottam.Egyszer gyerekkoromban kinyitottam a Bibliát. Szerintem a Zsoltárok könyvénél. Éppen csak bele pillantottam,hogy na még is mi van benne ? Valami olyasmi volt benne(pontosan már nem emlékszem) hogy:" Csak az Urat imádd, meg szeresd,mert Szent...".Na itt elég is volt belőle ennyi becsuktam.Akkor arra gondoltam ha még létezne is akkor egy önimádó,önző valaki lehet. Úgyhogy meg voltam róla győződve hogy nem létezik.Főleg amióta középsuliban tanultunk az evolúcióról meg még jobban meg voltam róla győződve . Meg ott volt a földrajz ,fizika, és a kémia mindenre választ adott. Meg még a töri is. Én inkább hittem a tudományban. Meg egészségügyet tanultam és még jobban meg voltam győződve róla hogy nincs.Csak porfogónak tartottam a Bibliát a kórtermekben. De tavaly történt valami . Nem tudom hogy miért ,de valami oknál fogva egyszer csak elkezdtem Isten iránt érdeklődni. A neten nézegettem videókat prédikációkról,Istentiszteletről , a weboldalakon böngésztem Istenről, utána elkezdtem olvasni a Bibliát. Lassan már egy éve hogy hiszek benne és nem telik el úgy nap hogy nem gondolnék rá. És ha vissza tekintek a múltamra amik történtek , meg ha csak a világra nézek sokszor megkérdezem magamtól hogy eddig hogy nem vettem észre hogy létezik,mikor Ő mindig is itt volt velem? Meg kerestem,kutakodtam utána a Bibliában is. Meghalgattam sok igehirdető videóját, egy asztrofizikus videóját,egy szívsebész videóját , meg evolúcionista professzorok videóit hogy ők hogyan lettek evolúcionistából teremtés hívők. Meg ott voltak a saját bizonyságaim amikre annak idején csak azt mondtam hogy véletlen volt ma már tudom hogy Isten cselekedte. De számomra a legnagyobb csodám,bizonyságom az,az hogy elkezdtem Istenben hinni.Én tömören leírva ezek miatt hiszek.Bár volna még mit írnom de az nagyon hosszú lenne.

2021. márc. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Ó én egy 10 kötetes könyvet tudnék írni arról hogy miért nincs isten, meg arról is, hogy miért van, és arról is, hogy miért nem tudhatjuk ezt az életünkbe meg. Bár őszintén szólva kitudom úgy is magyarázni bármelyiket, hogy neked kedvezzen, amivel ha nem értek egyet nem teszem ingyen, ha egyetértek talán féláron, adomány csak az őszinte véleményem lehet.
2021. márc. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
77%

A bibliai isten létezését én is butaságnak tartom. Ez alatt azt értem, hogy úgy létezne, ahogy azt a könyv leírja

Ellenben ettől függetlenül létezhet valaki vagy valami, ami ideteremtette ezt a bolygót, esetleg univerzumot, és valóban mindenható (ebben az értelemben az isten és az evolúció nem is zárja ki egymást - lehet, csak az élethez adott valami kezdőlépést, ami továbbfejlődött)

A bibliai isten számomra inkább egy negatív 'karakter', ha definiálhatom így. Mindenható, és néha ezzel csúnyán vissza is él, de máskor természetesen jót is cselekszik

És aki hisz, azt nem lehet a másik oldalról logikus magyarázatokkal meggyőzni, ugyanúgy, ahogy azt se lehet ugyanilyen logikus magyarázatokkal meggyőzni, aki nem hisz. Vannak emberek, akiknek biztonságérzetet ad az, ha hisznek, ha tudják, hogy figyelnek és vigyáznak rájuk, míg más emberek inkább a saját erejükben bíznak és úgy érzik, nem kell nekik ez a biztonságérzet. Az viszont tény, hogy az istenhívő ismerőseim határozottan jobban veszik az akadályokat az életben, mint a nem istenhívők. Lehet, hogy ők ezt úgy fogják fel, hogy isten megsegíti őket, én viszont, nem hívőként, úgy gondolom, a hit és a bizalom egy bizonyos (számomra nem létező) valakiben segít nekik. Itt pedig felmerül a kérdés: isten valóban úgy létezne, ahogy le van írva? Vagy csupán a hit teszi létezővé, a hívő "teremti" meg a saját istenét? Mert aki hisz, annak kétségkívül boldogabb az élete, eddigi tapasztalataim alapján.


Én egyébként leginkább tudománypárti vagyok, de én is hiszek olyasmiben, amit mások leginkább képzeletbeli barátnak vagy mesének neveznének, és ilyen esetben semmivel nem tudnék érvelni az igazam mellett. Hiszek, mert megnyugtat, és ennyi

2021. márc. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

"az istenhívő ismerőseim határozottan jobban veszik az akadályokat"

Ez véletlen, kicsi a mintád.

Ezzel együtt természetesen a hit segít. De egy ateista ugyanúgy megkaphatja ezt a segítséget máshonnan.


"kétségkívül boldogabb"

Nem!

Ugyanígy lehet sokkal boldogtalanabb is, mint hit nélkül. Bőven van példa erre is.

2021. márc. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

A hit az hit kérdése.


De mondjuk meditációk stb-t nagyon kis részét lehet a modern technológiával megfigyelni, hogy melyik agyterület aktív stb, de tapasztalással több, bár pszichológia egyre nyitottabb elképzelhetetlen dolgok felé. Elméleti szinten meg semmit sem kell elvetni.

2021. márc. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

"rengeteg logikus magyarazatot lehet talalni arra hogy a tudatos, mindenhato isten nem letezik"


A Quantum mechanikáról biztos hallottál. Na az meg pont ezt bizonyítja jelenleg hogy léteznie kell egy felsőbb erőnek ami megfigyeli a részecskét, máskülömben úgynevezett superpozícióban marad.

2021. ápr. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Nem, ezt rosszul tudod.

Nem a megfigyelés, hanem ennek a lehetősége rontja el a szuperpozíciót.

2021. ápr. 15. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!