Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert hisz meg mindig ennyi...

Miert hisz meg mindig ennyi ember isten letezeseben?

Figyelt kérdés
Ne ertsetek felre nem szeretnem a vallasos embereket rosszul megitelni, de en ateista vagyok es teljes mertekben kizartnak tartom a Biblia altal leirt isten letezeset, rengeteg logikus magyarazatot lehet talalni arra hogy a tudatos, mindenhato isten nem letezik, viszont az emberek meg mindig hisznek benne es ez termeszetesen nem inteligencia kerdese az en velemenyem szerint.

2021. márc. 22. 16:07
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
0%
Igen, kereszténység elég erős pláne ateistaként. Ajánlom hogy foglalkozz Hindu, Buddhista, Taoista vonalakkal, ott még feltétlen hinned sem kell ilyen keresztény mértékben.
2021. márc. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Peldaul arra is kivancsi lennek hogy pokolra jutok e a hivok szerint, mivel hitetlen vagyok ami nem lenne tul fer mert nem tudom azt hazdni magamnak hogy hiszek istenben (az emlitett korulmenyek stb. reven)
2021. márc. 23. 03:27
 23/38 A kérdező kommentje:

A valaszolo aki irta hogy "isten sok embernek csak egy mentsvar":

Hat igen en is gondoltam erre, de nekem aki semmi ilyesmiben nem hisz en csak az eletoszton miatt elek es probalok nem gondolni a halalra. Az en elkepzelesem szerint miutan a tudatunkat vesztjuk a halal altal az utan mar nincs semmi

2021. márc. 23. 04:04
 24/38 anonim ***** válasza:

Vegyed csak a hitet. Talán te is találkoztál olyan emberrel, hogy erősen hitte, hogy neki meg lesz valami és el is érte. Először hitte utána akarta. Valami távoli dolgot.


Ez az alap. Te is hiszel valamit a halál utáni életről történetében azt, hogy nincs utána semmi.


De van. Azt már tudományosan is elismerik, hogy klinikai halál beállta után is órák után visszatért embereknek beszámolói voltak. A tudomány csak annyit rögzített, hogy megtartották éntudatukat.


Leáll a szív, agy, minden. Egyesek kívülről látták saját maguk testét. Én is ismertem egy ilyen embert Égerházi Imrének hívták. Hollandiában kapott szivrohamot, és amikor visszatért elmondta, látta magát kívülről, és azt is elmondta mit beszéltek a hollandok körülötte, pedig egy szót sem beszélt hollandul.

2021. márc. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Hogy még mindig nem haltak ki a vallások, nagy részben két fő faktornak köszönhető:

- indoktrináció

- a kritikus gondolkozás ismeretének és alkalmazásának hiánya


Ami a Bibliában leírt Isten létezését illeti, valóban kizárható egyszerű logika mentén. A probléma, hogy ha egy ilyen ellentmondás létezésére rávilágítasz, a hívő vitapartnered változatos ötleteket talál ki, amivel eloszlatni véli a problémát. Ezen válaszok helyességében viszont két különböző vallású vagy felekezetű hívő sem fog soha megegyezni.



@Konstant:

Amit leírtál, az nem a hit, hanem a remény, ami szerencsével megtörténik vagy a vágyódás illetve kitűzött cél, amit szorgos munkával elér.


A hit ellenben olyan, mint abban hinni, hogy nyertél a lottón. Rendkívül fontos a módszer, amivel meg tudjuk különböztetni a képzeletet a valóságtól. A hit nem elég ahhoz, hogy kiváltsd a főnyereményt, csak bizonyítékok (a nyertes lottószelvény) ad rá lehetőséget.


Tudományosan igazolhatók és magyarázhatók a leálló agyműködésben létrejövő és a felépüléskor lejátszódó kognitív jelenségek. Egyetlen igazolt eset sem létezik, ahol a klinikai halál állapotából visszatért ember le tudta volna írni az akárcsak körülötte lévő valóságot.


Ami a Titanicot illeti, minden bizonyíték abba az irányba mutat, hogy nem elsüllyesztették (Isten vagy istenek), hanem elsüllyedt. Az oka pedig alaposan jegyzőkönyvezett. Több filmet készítettek róla, de röviden beszámol róla a wikipédia is: [link]

2021. márc. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Tovabba sokan nem tudjak a kulombseget a "meggyozni" es "bizonyitani" szavak kozott. Tehat ra kell mutatni konkretan a Bibliaban leirt logikai ellentmondasokra ahelyett hogy azt mondjuk "Isten letezesere nagyon keves az esely".
2021. márc. 23. 14:22
 27/38 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy egy emberek által összeszerkesztett könyvből kár isten létét vitatni, bár a való életben sem épp logikusan történnek a dolgok, vallásban mert isten, életben meg érvelj, kit érdekel, ha jó vagy retorikából a szart is eladod, ha pedig nem akkor ha igazat mondasz sincs igazad, mivel a jobb érv/ jobb retorika legyűri az igazságot (is).
2021. márc. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Igy van pont errol beszeltem, hogy az legtobb ember csak meggyozve van, meg az atteistak nagy resze is. Ugyanez megy a politikaban is.
2021. márc. 23. 20:11
 29/38 anonim ***** válasza:
Hát talán Immanuel Kant "Ítélet" könyvei rávezethetnek valamire.
2021. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Nem nehez könyv? Immanuael Kant tol dicsérik a tiszta ész kritikáját is de nem tudom h atlagos intellektussal megtudom e érteni nem e tul tudományos?
2021. márc. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!