Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tudnak a papok lelkileg...

Hogy tudnak a papok lelkileg fejlődni, ha nem is ismerik a szeretetet?

Figyelt kérdés
Pl. nincs gyerekük katolikus papoknak, sem feleségük. Gondolom szerelmesek sem voltak. Mondjuk azokat nem számítom, akik még molesztálnak pont fiú gyerekeket. De akkor is, ha nincs semmi szeretet életükben, akkor hogy fejlődnek lelkileg. Ugyanígy apácák, szerzetesek, stb.

2021. márc. 24. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
A szeretet és szerelem szo nem ugyanazt jelenti a magyar nyelvben!
2021. márc. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Neked a szeretet csak dugásból áll? Mert másként nehezen lehet értelmezni ezt a hülye kérdést. Elég sekélyes lehet a te "szereteted". Az igazi szeretet ennél sokkal mélyebb, például Isten is úgy szerette a világot, hogy egyszülött fiát adta érte. Ehhez a szeretethez hasonló Boldog Salkaházi Sára szeretet is, aki szintén életét adta másokért, katolikus szerzetesnő volt. Látod, ez az igazi szeretet, nem a dugás, amit te értesz a fogalom alatt.
2021. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem írtam dugást. Aki ezt gondolja, annak jár azon az esze. Mindenki magából indul ki. A gyerekemmel sem dugok, tiszta ökrök vagytok!
2021. márc. 24. 11:21
 4/17 A kérdező kommentje:
Beírok egy kérdést, tiszta kretének válaszolnak. Menjetek el elmeorvoshoz!
2021. márc. 24. 11:21
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Neked kéne menned. A szerelem és a szeretet NEM ugyanazt jelenti. Egyszerűen hülyeséget írtál ki.
2021. márc. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nekem egyforma. A szerelem egy sokkal nagyobb lelki dolog a szeretetnél. A Biblia is írja, hogy elhagyja szüleit a férfi a feleség/nő miatt és hozzá ragaszkodik. Nekem a szerelem egy nagyobb dolog a szeretetnél, én ragaszkodom a feleségemhez, őrülten. Ti még nem voltatok szerelmesek igazán? Habár lehet téves a kérdésem, mert kevesen szerelmesek igazán.
2021. márc. 24. 11:28
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

#3

Azt írtad, hogy nincs gyerekük és feleségük, szerinted az embernek kitől és hogy lesz gyereke? Ráadásul valahogy bekerült a molesztálás is, akkor logikád alapján neked ezen jár az eszed? Nekem például eszembe nem jutna a molesztálás a szeretet kapcsán, neked valahogy pont ez jutott eszedbe. Gyanús. Menj szerintem elmeorvoshoz.

2021. márc. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szeretetet nem csak a szerelmed vagy a családod irányában érezhetsz. A legtöbb pap tart szombati hittanórákat, ami laza, családias hangulatú, szeretetteljes összejövetel szokott lenni. És ezt úgy mondom, hogy nem vagyok vallásos.
2021. márc. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mindegy a gyereknél szeretet van, de az is sokkal nagyobb szeretet, amit át tud élni egy pap. Húgom is mondta, hogy akinek nincs gyereke soha nem tapasztalja meg az igazi szeretetet!
2021. márc. 24. 11:29
 10/17 A kérdező kommentje:
A molesztálás még nem jelent dugást. Pl. csak fogdossa.
2021. márc. 24. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!