Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az, hogyan összeegyeztethető...

Az, hogyan összeegyeztethető Istennel, hogy ennyit ölt a Bibliában?

Figyelt kérdés

A Bibliában egy elég vérszomjas Isten van leírva most csak pár kiragadott példát írok le.


Mert felemelem kezemet az égre, és ezt mondom: Örökké élek én! Most lássátok meg, hogy én vagyok, és nincs Isten kivülem! Én ölök és elevenítek, én sebesítek és én gyógyítok, és nincs, a ki kezembõl megszabadítson. Ha megélesítem fényes kardomat és ítélethez fog kezem: bosszút állok ellenségeimen és megfizetek gyûlölõimnek. Megrészegítem nyilaimat vérrel, és kardom jól lakik hússal: a legyilkoltak és foglyok vérével, az ellenség vezéreinek fejébõl!


-A keresztény isten

5 Mózes 32:39-42



És tûz jöve ki az Úrtól, és megemészté ama kétszáz és ötven férfiút, a kik füstölõ szerekkel áldoznak vala.


4 Mózes 16:35



[link]



2021. márc. 29. 10:41
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


Ez számodra kérdés?

Felnőtt emberek küldtek halálba magatehetetlen csecsemőket. Sőt a saját vér szerinti gyerekeiket áldozatként egy istenségnek. Izrael prófétái harcoltak az emberáldozati kultusz ellen. És mivel szembe fordultak ezzel a kultusszal őket is megölték.

2021. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
11%

"Ez számodra kérdés?


Felnőtt emberek küldtek halálba magatehetetlen csecsemőket. Sőt a saját vér szerinti gyerekeiket áldozatként egy istenségnek. Izrael prófétái harcoltak az emberáldozati kultusz ellen. És mivel szembe fordultak ezzel a kultusszal őket is megölték."


Igen, komolyan kérdés. Mivel rosszabb az, hogy Isten küldi halálba tömegével az ő gyermekeit, köztük magatehetetlen csecsemőket?

2021. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Beszólnátok ezzel kapcsolatban a papnak?


[link]

2021. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ha tényleg olyan komoly akkor írj ki egy külön kérdést!

2021. márc. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Üzenném az ateistáknak, hogy az ember nem ismeri objektiven Istent csak hit által, igy nincs is olyan abszolút etikánk amivel mi itélgethetnénk Őt.

Aki a vérszomjasságot akarja felróni Istennek, az gondolkozzon el rajta, hogy eddigi élete során mennyi állatot falatozott be. Fogadjunk még saccra se tudja megmondani, hogy pl hány hangyát meg bogarat taposhatott el. Pedig az állatoknak is vannak jogaik. :d

2021. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
47%

fölösleges 25 üzenni a kérdezőnek, csak pontoz mindenkit lefele és tévedését nem hajlandó belátni "keresztény isten" -

Szánalmas vagy kérdező, taníthatatlan. Foglalkozz inkább a bulvár sajtóval, nem való neked a vallási kérdések kategória.

2021. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
(A stílusa megint a muszlimra utal. )
2021. márc. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Senkit sem pontoztam
2021. márc. 31. 01:52
 29/29 anonim ***** válasza:
88%

dehogynem pontoztál, 75%-os! és miért nem köszönöd meg, aki írja,hogy NEM AZONOS az Ószöv és az Újszöv istenképe? Miért írod, hogy "a keresztény isten " az Ószöv. idézet elé???

ez a fixa ideád, hogy Isten gonosz és nincs.

Tudod mit? Maradj meg ebben, nem nekünk baj ez, hanem neked.


#27 ez nem a muszlim. Az nem keveri a zsidó vallást a keresztény vallással (csak gyűlöli:)

2021. márc. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!