Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az, hogyan összeegyeztethető...

Az, hogyan összeegyeztethető Istennel, hogy ennyit ölt a Bibliában?

Figyelt kérdés

A Bibliában egy elég vérszomjas Isten van leírva most csak pár kiragadott példát írok le.


Mert felemelem kezemet az égre, és ezt mondom: Örökké élek én! Most lássátok meg, hogy én vagyok, és nincs Isten kivülem! Én ölök és elevenítek, én sebesítek és én gyógyítok, és nincs, a ki kezembõl megszabadítson. Ha megélesítem fényes kardomat és ítélethez fog kezem: bosszút állok ellenségeimen és megfizetek gyûlölõimnek. Megrészegítem nyilaimat vérrel, és kardom jól lakik hússal: a legyilkoltak és foglyok vérével, az ellenség vezéreinek fejébõl!


-A keresztény isten

5 Mózes 32:39-42



És tûz jöve ki az Úrtól, és megemészté ama kétszáz és ötven férfiút, a kik füstölõ szerekkel áldoznak vala.


4 Mózes 16:35



[link]



2021. márc. 29. 10:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
10%
Érdekes. Ugyanakkor az ötödik parancsolat azt mondja "Ne ölj!"
2021. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
15%

"Amúgy, amit idéztél, abból pont logikailag sem következik a fényes konklúziód, mert már az ószövetség alatt is be lehetett látni, amire a törvény hivatott. Ugye, ugye?:) És rájuk is vonatkozik Jézus megváltása, visszamenőleg. Ugye, hogy kínos?:"


Csak ugye nekik esélyük sem volt róla hogy tudjanak a megváltásról. Utólag benyögni nekik, hogy ja egyébként meg lennél váltva, ha megbántad volna a bűneidet és Krisztus szerint éltél volna. Hogy azt se tudod, ki az? Hát így jártál, akkor kárhozat...

2021. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
12%

"Miután az ő hazugsága miatt hal meg mindenki"

Még csak ez sem igaz. Csakis azért hal meg bárki is, mert Isten maga büntetésképp a teljes emberiséget halandóvá tette.

Vagyis Isten maga rengeteg ember haláláért közvetlen is felelős, hisz ő nyírta ki őket, közvetve viszont minden ember halála Isten hibája, hisz miatta halandóak.

Sátán még közvetve is maximum két embernek ártott.

2021. márc. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
72%
Belátjuk, hogy a Szentírás könyveinek létrejöttekor uralkodó társadalmi sajátosságok, valamint a minden korban megnyilvánuló emberi gyarlóság felismerhető egyes elbeszélésekben, ám a könyv általános szellemisége mindenestől életigenlő és igaz.
2021. márc. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
60%

Vidiripi


Ennél a típusú kérdésnél folyton előjön hogy mennyit ölt Isten és mennyit ölt Sátán. És valahogy mindig az jön le hogy Isten többet ölt!

De nézzük az elejétől. Isten örök életre teremtette az emberpárt!

De azok megszegték az egyetlen tiltást ami az Édenben volt ezért kiűzettek és velük együtt az utódaik a mai napig meghalnak!

És mind ezt ki érte el? A Sátán! Ki is ölt többet?

Kiket ölt meg Isten? Azokat akik bálványimádók voltak vagy azokká lettek! Egy példa a Bibliából.

Egy Molok nevű bálványistennek csecsemőket áldoztak. De ne is akárhogyan. Egy hatalmas fémből készült szobrot emeltek ennek az istenségnek amit felmelegítettek és ennek a "kezeibe" helyezték oda a csecsemőt ahol az elevenen elégett!

Gyermekáldozat! Az emberáldozat is szörnyű de egy gyermek áldozat azt hiszem hogy még szörnyűbb!

Egyértelműen meghatározható hogy kik és miért kaptak halálos ítéletet Istentől.

2021. márc. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
55%

"Gyermekáldozat! Az emberáldozat is szörnyű de egy gyermek áldozat azt hiszem hogy még szörnyűbb!


Egyértelműen meghatározható hogy kik és miért kaptak halálos ítéletet Istentől."

És mi van az Isten által lemészárolt gyerekekkel? Pl Egyiptomban, vagy az özönvízkor?

2021. márc. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Egyik esetben sem emberek által istenségnek felajánlott áldozatokról van szó!

2021. márc. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
55%

"Egyik esetben sem emberek által istenségnek felajánlott áldozatokról van szó!"

Mitől rosszabb egyik, mint a másik? Így is, úgy is ártatlan gyerekek halnak meg igazságtalanul.

2021. márc. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
#12: A zsidóknak voltak prófétáik, akik a megváltásról is prófétáltak. Ezért is várják máig a Megváltót.
2021. márc. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
74%
Istennek joga van embert ölni és ítélkezni fölötte.
2021. márc. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!