Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves katolikusok! Nektek...

Dornstadter kérdése:

Kedves katolikusok! Nektek hogyan zajlott a bérmálkozásotok?

Figyelt kérdés

Kérdésem főleg azokhoz szól, akik felnőtt korban bérmálkoztak.

Nektek hogyan zajlott? Volt előtte felkészítő vagy bármi hasonló?


Én jelenleg Japánban élek, lehet ez is befolyásolja némileg a dolgot. Elhatároztam, hogy most már szeretnék bérmálkozni és vasárnap a mise után megkérdeztem a papot, hogy mi lenne a menete. Meglehetősen meglepődtem mikor mondta, hogy akár már most hétvégén, Nagyszombaton van rá lehetőségem vagy legközelebb Pünkösdkor. Ha jól értettem, most Nagyszombaton kereszteléssel együtt bérmálkozás is lesz, de én mint európai aki már születésétől meg van keresztelve részt tudok venni közvetlenül csak a bérmálkozáson.

Én azt hittem, hogy lesz előtte felkészítés, elbeszélgetés vagy valami hasonló mint elsőáldozáskor. Hogy több időbe telik mire lehetőségem lesz rá. De semmi ilyesmi. Vagy ez csak gyerekeknél van, felnőtt korban már "egyszerűbb"? Esetleg amiatt mert itt Japánban kicsit leegyszerűsítve tartják?



2021. márc. 30. 14:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk a diakónus vagyis a hitoktató fenyegetett minket, hogy ha vasárnaponként nem járunk misére akkor nem fog engedni bérmálkozni. Azt hittem csak riogat, hogy minél többre elmenjünk, de tényleg volt akit nem engedtek ezvégett. Ehhez képest tényleg furcsa, hogy ott már egy hétre rá megcsinálnák a dolgot. Japán amúgy többségben milyen vallású? Vagy az ateizmus a legelterjedtebb?
2021. márc. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
11. Talán nézz rá a wikipediára..
2021. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!