Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen szerzetesnek lenni ?...

Milyen szerzetesnek lenni ? Milyen a szerzetesi élet ? Kiknek való ? Kérem elsősorban bennfentesek írjanak, de más is írhat. Pozitív, negatív vélemény egyaránt jöhet.

Figyelt kérdés
Elsősorban a belső csendet és nyugalmat szeretném megtalálni, mert azt érzem, ebben a világban nem lehet. Talán a remeterend lenne számomra a leginkább megfelelő.

2021. ápr. 3. 14:01
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 A kérdező kommentje:

10: " Azért a szerzetesség nem arról szól, hogy elbújni a világ elől és elmélkedni a semmiről. "


Ki mondta, hogy a semmiről akarok elmélkedni ?


" Meg nem ártana hozzá valami alapvető teológiai ismeret sem "


Teológiát ugyan nem tanultam, de vallásos gimnáziumba jártam.


" A papok például 6-7 éven keresztül tanulnak teológiát és egyéb ismereteket, hogy felkészüljenek hivatásukra. "


Én ezt értem, de szerzeteseknél is ugyanez az elvárás ? Nem ugyanaz a kettő. Isten nem a szívet, lelket nézi ? Pont a hamis prófétákat ítéli el, a farizeusokat, akiknek a törvény szava a fontos, ahelyett, hogy a szív szavát követnék.

2021. ápr. 3. 14:32
 12/65 anonim ***** válasza:
74%

A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 10. fejezet

32

Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt;

33

Aki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt.

34

Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.

35

Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támasszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;

36

És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.

37

Aki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó én hozzám; és aki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méltó én hozzám.

38

És aki föl nem veszi az ő keresztjét és úgy nem követ engem, nem méltó én hozzám.

39

Aki megtalálja az ő életét, elveszti azt; és aki elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.

40

Aki titeket befogad, engem fogad be; és aki engem befogad, azt fogadja be, aki engem küldött.

41

Aki befogadja a prófétát próféta nevében, prófétának jutalmát veszi; és aki befogadja az igazat igaznak nevében, igaznak jutalmát veszi;

42

És aki inni ád egynek e kicsinyek közül, csak egy pohár hideg vizet tanítvány nevében, bizony mondom néktek, el nem vesztheti jutalmát.


A menekülés nem feltétlen a jó szív ismérve. A jó szív nem csak magával foglalkozik.

2021. ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 A kérdező kommentje:

12: " Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert."


Ez úgy hülyeség, ahogy van....


" Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támasszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;

És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe. "


Ez a legnagyobb marhaság a világon... Isten soha nem keltene emberek között viszályt.

2021. ápr. 3. 14:43
 14/65 anonim ***** válasza:
88%

Akkor szerinted a Biblia marhaság.

Buddhista szerzetes még mindig lehetsz. hajrá.

2021. ápr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 A kérdező kommentje:
Miért akarna egy Isten háborút, meg viszályt kelteni emberek, családtagok között ? 12-es zöldségeket beszél, annyi alapja van, mint hogy a húsvéti nyúl tojást tojik....
2021. ápr. 3. 15:02
 16/65 anonim ***** válasza:
85%

Te sem vagy a legértelmesebb. 12. szó szerint idézi a Bibliát.

Nem Isten akar viszályt szítani, csak elmondja, hogy ez lesz.

2021. ápr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:

16: Akkor miért úgy van a szövegben, hogy Azért jöttem, hogy.... ? A 12-es szövegében márpedig így van, bemásolom, mit írt :


" Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.


35


Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támasszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;


36


És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe. "

2021. ápr. 3. 15:11
 18/65 anonim ***** válasza:
100%
Nem semmi, hogy szerzetes akar lenni és tagadja a Bibliát. Az pedig elég nagy hülyeség, hogy itt és most szerinted nem lehet hallani Isten hívását. Lehet, csak épp te lusta vagy és azt hiszed, hogy akkor majd nem kell dolgozni. Pedig a szerzetesek bitang kemény munkát végeznek.
2021. ápr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 A kérdező kommentje:
Isten nem akar se háborút, se viszáykodást szítani az emberek között, ez nettő hazugság ! 12-es hülyeséget beszél .
2021. ápr. 3. 17:05
 20/65 anonim ***** válasza:
100%
Szóval provokációra megy ki az egész "kérdésed".
2021. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!