Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen szerzetesnek lenni ?...

Milyen szerzetesnek lenni ? Milyen a szerzetesi élet ? Kiknek való ? Kérem elsősorban bennfentesek írjanak, de más is írhat. Pozitív, negatív vélemény egyaránt jöhet.

Figyelt kérdés
Elsősorban a belső csendet és nyugalmat szeretném megtalálni, mert azt érzem, ebben a világban nem lehet. Talán a remeterend lenne számomra a leginkább megfelelő.

2021. ápr. 3. 14:01
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:

Mivel készítenek ki?:(

Szabad megkérdeznem, hogy mivel foglalkozol?

2021. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 A kérdező kommentje:
Túl sok lelki sebet okoztak nekem. Egyszerűen nem bírom tovább.. Önmagam kísértete vagyok csak.
2021. ápr. 3. 21:55
 43/65 A kérdező kommentje:
Akkor nem lehet teszem azt egyből beköltözni ? Mennyire hosszas folyamat ez ? Ha mondjuk holnaptól már akár beköltöznék a rendbe az nem lehetséges ?
2021. ápr. 4. 01:19
 44/65 anonim ***** válasza:
100%

"kifejezetten remete, vagy némarendek, nem ?"


remete rendek nincsenek

a nema rendek is kozossegben elnek

vannak nema lelkigyakorlatok vilagiaknak

de szerintem te menj szanatoriumba

szerzetesnek azok mennek, akik ugy erzik, hogy szolgalatra hivta el oket Isten, nem onzosegbol, hogy kipihenjek magukat


remelem, csak szorakozol, mert nagyon rosszul nyomod

2021. ápr. 4. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 A kérdező kommentje:
44: Szerinted miért viccelnék azzal, hogy totál lelki roncs vagyok ?? Szerinted jókedvemben írtam ki ezt a kérdést ? Nem így néz ki, ha valaki poénkodik...
2021. ápr. 4. 07:36
 46/65 A kérdező kommentje:
Ha valaki az idegösszeroppanás szélén van, nem viccel azzal, elhiheted...
2021. ápr. 4. 07:37
 47/65 anonim ***** válasza:
Elég sok bennfentes van itt a gyk-n, hogy ennyi válasz érkezett.
2021. ápr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem az itteni válaszaid alapján ezért ne legyél szerzetes, mert kikészítettek és lelki roncs lettél stb. Elmehetsz vhova hetekre, hónapokra, hogy helyrejöjj, de ezért ne legyél szerzetes! Keress más megoldást a problémádra! A rendházak, kolostorok nem szanatóriumok. A türelmetlen hozzáállásod mellett nem is lenne belőled jó szerzetes, csak egy pályát tévesztett. Vonulj vhova félre a világtól egy időre, rövid távon kipróbálhatsz egy kolostort is, akár keresztényt, akár más vallásút, de hosszú távon szerintem ne szerzetességben gondolkodj!
2021. ápr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
Írd le részletesen a problémád, ki vagy, milyen körülmények között élsz, mivel foglalkozol, hogy telnek a napjaid stb., ha nem akarod ide, akkor akár priviben, aztán megnézzük mit tehetünk érted.
2021. ápr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 A kérdező kommentje:
Lehet nem hosszútávra, csak ideiglenesen, pár napra, esetleg hétre mennék ilyen kolostorba. De egy ilyen elvonulás lehet, hogy hasznomra válna.
2021. ápr. 4. 08:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!