Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen szerzetesnek lenni ?...

Milyen szerzetesnek lenni ? Milyen a szerzetesi élet ? Kiknek való ? Kérem elsősorban bennfentesek írjanak, de más is írhat. Pozitív, negatív vélemény egyaránt jöhet.

Figyelt kérdés
Elsősorban a belső csendet és nyugalmat szeretném megtalálni, mert azt érzem, ebben a világban nem lehet. Talán a remeterend lenne számomra a leginkább megfelelő.

2021. ápr. 3. 14:01
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
100%
Isten a szívet vizsgálja, de te meghazudtolod az Ő szavát...
2021. ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 A kérdező kommentje:
Isten nem akar háborúskodást és viszályt. Ő a béke és szeretet Istene !
2021. ápr. 3. 17:40
 23/65 A kérdező kommentje:
Isten mindig a szeretet nyelvén beszélt. 21-es ebben mit hazudok, áruld már el !?
2021. ápr. 3. 17:41
 24/65 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondom, hogy hazudsz, hanem azt, hogy meghazudtolod Isten szavát. Ha ezt nem tudod értelmezni, biztos nem vagy szerzetesnek való.
2021. ápr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 A kérdező kommentje:
24: Nem volt célom meghazudtolni Isten szavát
2021. ápr. 3. 17:45
 26/65 anonim ***** válasza:
Akkor lehet céltalanul és öntudatlanul írtad pl 13-as hozzászólást.
2021. ápr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 A kérdező kommentje:
26 : Csak nem tudtam értelmezni 12-es szövegének egyes elemeit..
2021. ápr. 3. 17:51
 28/65 anonim ***** válasza:
100%

"Ha elolvassuk Jézus tanításait, akkor sehol sem szerepel benne, hogy egymásnak kell ugorni és vérfürdőt rendezni. Inkább pont arról szól, hogy vannak olyan emberek, akiknek nem fog tetszeni a tanítása, mert nem kényelmes és ez vitához fog vezetni, vagy társadalmi átalakuláshoz.

A jó keresztény célja nem az, hogy elzárja magát a világtól, hanem hogy Isten szeretetében és igazságában éljen és ezt kiterjessze a közösségre, megossza másokkal is (és ez nem mindig könnyű).

Nyilván aki a szegények nyomorgatásából, bálványok imádatából él, vagy szereti a kegyetlenkedést, annak nem fog tetszeni és fel fog lépni ellene.

Jézus sosem uszítani a család ellen sem. Csak arról beszélt, hogy az igazság, szeretet fontosabb a vérnél és származásnál is."

2021. ápr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 Blackice75 ***** válasza:
100%

Máté 10:34 Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.


Máté 10:35 Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támasszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;


Máté 10:36 És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe


Máté 10:37 Aki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó én hozzám; és aki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méltó én hozzám.

.

2021. ápr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:

Egyébként feljebb leírja Jézus, hogy mire gondolt ugyanabban a fejezetben:

A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 10. fejezet

16

Ímé, én elbocsátlak titeket, mint juhokat a farkasok közé; legyetek azért okosak mint a kígyók, és szelidek mint a galambok.

17

De óvakodjatok az emberektől; mert törvényszékekre adnak titeket és az ő gyülekezeteikben megostoroznak titeket;

18

És helytartók és királyok elé visznek titeket érettem, bizonyságul ő magoknak és a pogányoknak.

19

De mikor átadnak titeket, ne aggodalmaskodjatok, mi módon vagy mit szóljatok; mert megadatik néktek abban az órában, mit mondjatok.

20

Mert nem ti vagytok, akik szóltok, hanem a ti Atyátoknak Lelke az, aki szól ti bennetek.

21

Halálra adja pedig testvér testvérét, atya gyermekét; támadnak magzatok szüleik ellen, és megöletik őket.

22

És gyűlöletesek lesztek, mindenki előtt az én nevemért; de aki mindvégig megáll, az megtartatik.

23

Mikor pedig abban a városban üldöznek titeket, szaladjatok a másikba. Mert bizony mondom néktek: be sem járjátok Izráel városait, míg az embernek Fia eljövend.

24

Nem fölebbvaló a tanítvány a tanítónál, sem a szolga az ő uránál.

25

Elég a tanítványnak, ha olyan mint a mestere, és a szolga mint az ő Ura. Ha a házigazdát Belzebubnak hívták, mennyivel inkább az ő házanépét?!

26

Azért ne féljetek tőlök. Mert nincs oly rejtett dolog, ami napfényre ne jőne; és oly titok, ami ki ne tudódnék.



De több helyen látni, hogy sosem biztatott harcra:


A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 26. fejezet

52

Akkor monda néki Jézus: Tedd helyére szablyádat; mert akik fegyvert fognak, fegyverrel kell veszniök.


A Lukács írása szerint való Szent Evangéliom » 22. fejezet

49

Látván pedig azok, akik ő körülötte valának, ami következik, mondának néki: Uram, vágjuk-é őket fegyverrel?

50

És közülök valaki megvágá a főpap szolgáját, és levágá annak jobb fülét.

51

Felelvén pedig Jézus, monda: Elég eddig. És illetvén annak fülét, meggyógyítá az

2021. ápr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!