Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az autizmusom miatt diszkri...

Ha az autizmusom miatt diszkriminálnak, akkor lehet valahol segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Vallási közösségről van szó.

Felnőttként akarom felvenni a vallást, de mindenki elutasító velem. Azt mondják ilyen betegség nem is létezik stb.


Azt mondják nem tudok beilleszkedni, pedig csak nem segít senki. Lenéznek.


Évek alatt sem sikerült előrébb jutnom.


Kitől kaphatnék segítséget? Így úgy érzem egyre jobban elvesztem a hitem is Isten jóságában.


27/F/ Aspergeres



2021. ápr. 4. 14:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Keressél másik közösséget.

Miért nem tudsz beilleszkedni és hogy jön elő, hogy aspergeres vagy?

2021. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Hol mondják ezt neked?
2021. ápr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem akarsz olyan közösséghez tartozni, ami elutasítja a létállapotod, ezt törvényerővel kikényszeríteni, ha lehetséges is, nem érdemes, csak még tovább szenvednél miatta.


De a hited emiatt ne veszítsd el, vannak közösségek, akik nem csinálnak ebből problémát :)

2021. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Pl ott jön elő, hogy nem kommunikálok a többiekkel olyan sokat.

Végig ott vagyok pl istentiszteleten stb, de utána nem maradok közös vacsorára vagy ebédre.


Szóval én mindig csak a vallási oldala miatt megyek, nem a közösségi oldala miatt. Nincsenek sajnos barátaim, nem tudok barátkozni. Sose voltak.


Meg a sok ember előtt mindig olyan kellemetlenül/esetlennek/szorongva érzem magam. Pl amikor felolvasni kell valamit vagy akármi.

2021. ápr. 4. 15:16
 5/32 anonim ***** válasza:
Meg szabad tudni, hogy melyik felekezet?
2021. ápr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Szia!


Köszi, hogy leírtad, igen, ez valóban probléma tud lenni. Én minenképp a gyülekezetet vezető lelkésszel/pappal beszélnék, ebben ő tud talán legjobban segíteni. Neki a feladata, hogy mindenki otthonosan érezze magát a közösségben.

2021. ápr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Már beszéltem a vezetővel, semmi reakció. Nem érdekli.
2021. ápr. 4. 16:45
 8/32 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben magadnak kell feltenned a kérdést, hogy akarsz-e egy olyan közösséghez tartozni, ami nem akarja, hogy hozzá tartozz.


Mindemellett arra biztatnálak, hogy ne add fel, embercsoportokból is van annyiféle, mint emberből, szerintem lehet találni olyat, amelyik nem elutasító. Tudom, hogy Aspergerrel nehezebb kapcsolatot építeni emberekkel és közösségekkel egyaránt, de itt is kettőn áll a vásár, vannak normálisabbak meg előítéletesebbek, és az nem a te hibád.


Én inkább javasolnám azokat a közösségeket, ahol nagyobb hangsúly van a rítusokon és a ceremonialitáson,bpéldául a katolikus és ortodox felekezeteket. Itt sokkal kevésbé vagy kiszolgáltatva a kapcsolatépítési készségeknek, mert a közösségben való közreműködést a közös rítusban való részvétel vezeti, amihez nem szükségesek interperszonális készségek.

2021. ápr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Én biztos, hogy nem akarnék ilyen közösségbe tartozni. Persze megértem, hogy a hitbeli dolgok vonzanak ehhez a csoporthoz, de ezek szerint más dolgokban egyáltalán nem egyezik az értékrended velük, ami természetesen érthető, hiszen nem veled van a baj, hanem velük. Ráadásul a legtöbb vallás valamilyen formában azt tanítja, hogy szeresd és tiszteld az embertársaidat, akkor is, ha különböznek tőled, úgyhogy ezek szerint számukra ennyit jelentenek az ilyen tanok.

Én is azt javasolnám, hogy vagy keress más közösséget, ahol normálisak és befogadóak az emberek, vagy ne egy konkrét csoporthoz akarj tartozni. Úgy értem, a hit alapvetően nem ilyen dolgoktól függ, hanem sokkal inkább egy belső "érzés" és meggyőződés. De nyilván sokaknak fontos a közösségi tényező is. Ha ez a helyzet, akkor viszont szerintem felejtsd el őket, és keress egy olyan társaságot, akik befogadnak és elfogadnak úgy, ahogy vagy.

2021. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Én is ez miatt léptem ki a gyülekezetemből. Keresni kell egy másikat.
2021. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!