Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan vallás, felekezet,...

Van olyan vallás, felekezet, ahol tényleg azt tanítanák amit Jézus tanított?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem ezt, mert jó lenne egy ilyen közösségnek a tagja lenni, de mindenhol rettentően torzítják.

pld.: Nagyon sok a szexuális visszaélés, pedofília, vagy éppen a vének szeretik terrorizálni a híveket (J.T.), vagy szinte mindenkiről tanítanak (Izaiás, Pál, Mózes) csak éppen Jézusról szinte alig valamit.

A múltkor egy katolikus misén voltam ahol maga a atya vallotta be, hogy amit Jézus mondott gyűlölettel kapcsolatban azt maga sem érti (legalább őszinte volt, és nem kezdett el össze- vissza beszélni).


JT. kíméljenek!



2021. ápr. 6. 07:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%

A legtöbb keresztény felekezetben azt tanítják, amit Jézus, csak esetlenként másként értelmezik. Viszont Jézus tanításának, szerepnének, lényegének megértéséhez szükséges hallanod Izajásról, Mózesről és más személyekről is.

Nyilván a legközelebb azon felekezetek állnak Jézus tanításának eredeti értelmezéséhez, amelyek időben is legközelebb állnak hozzá, amiket maguk az apostolok alapítottak, tehát a katolikus és ortodox egyházak.

2021. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező,


Való igaz, hogy sok felekezetben nagyon sok visszásság van, van olyan történelmi felekezet, ahol a legmagasabb szinten a keresztény vezetők 80%-a homoszexuális már*, ők nyilván nem a jézusi erkölcs és tanítás szerint élnek.


*: ráadásul ezek közül sokan kisfiúkra is vadásznak, ezrével vannak ilyenek országonként, úgyhogy nem egy-két eltévedt bárányról beszélhetünk, hanem egy egész eltévedt nyájról.


[link]


[link]


Szent Pál apostol - akit maga Jézus hívott el a damaszkuszi úton - beszélt a cölibátusról, keresztény vezetők házasságáról, illetve a homoszexualitás bűnéről. Érdemes ezeket a bibliai tanításokat is összevetni a mai gyakorlattal. Ha egy ilyen egyszerű kérdésben, mint a házasság vagy a homoszexualitás, egy felekezet nem felel meg a bibliai tanításának, akkor mit lehet tőlük elvárni más területen?


[link]


[link]



A Spiegel és a Zeit német lapok egy független, kiszivárogtatott jelentésre hivatkozva számolnak be arról, hogy csaknem 70 év alatt 1670 római katolikus pap 3677 gyermeket bántalmazott. "Az áldozatok többsége fiú, több mint felük még nem töltötte be a 13. életévét, amikor bántalmazták."


A probléma nem csak ezzel a több mint 1670 római katolikus pappal van (nem minden eset derül ki!), hanem a belső egyházi jelentés szerint az "elkövetők mindössze 38 százaléka ellen emeltek vádat", vagyis rendszerint az ilyen bűnök eltussolása megy az említett közösség "jó hírneve" érdekében.

2021. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Többen emlegették, hogy Pál meg Izaiás is fontos, de engem azok nem nagyon érdekelnek, mivel nem is voltak Jézus tanítványai.

Engem elsősorban Jézus érdekel.


Az Adventisták szerintem is torzítják Jézust, legalább annyira mint a Jehova Tanuk. Pld. Jézust azonosítják Mihály arkangyallal, meg az a vehemens katolikus ellenesség is sok szeretetlenséget okoz náluk.

Jézus még a saduceusokkal is leült beszélgetni, és kedvesen tanította őket, nem kezdte el őket sátánozni.


A reformátusok meg állandóan az ó-szövetséget tanítják, ha kell, ha nem. Elnézést kérek tőlük, ez most csak egy pongyolán megfogalmazott általánosítás tőlem, de így látom jelenleg.


Talán még a katolikusok, de ez meg plébános függő, és állandóan cserélgetik a plébánosokat.

2021. ápr. 6. 17:52
 14/24 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a szerzetesrendek veszik legkomklyabban Jézus tanítását, mert ők életmódjukkal is szeretnék követni Krisztust.

Amikor nagy baj volt a katolikusoknál a reformáció terjedése, keletről a török, nyugatról kincshajhász indián írtás, akkoriban jött létre a Jézus Társasága, hogy új lendületet adjon az elbobiskoló egyháznak.


Ma ugyanez a helyzet. Bóbiskol a kereszténység. Kérdező igazad van. Csak a legtisztább forrásból frissitsük fel magunkat.


Az ókeresztény püspökök nemcsak Krisztus bármely mondatát tudták kapásból idézni, hanem az Ószövetség kijelentéseit is. Mennyiszer olvasták el a Bibliát önként dalolva? Hogy ehhez a képességhez jussanak?


Ezért az én ajánlatom az, hogy jezsuita szerzőket, illetve ókeresztény homiliákat olvass a Bibliát kívül.

2021. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
71%

"Talán még a katolikusok, de ez meg plébános függő, és állandóan cserélgetik a plébánosokat."

Nem állandóan, de átlagosan 10 évente. Így ők se fásulnak bele egy-egy adott helybe, s az adott település is kap kicsit új szemléletet, új megközelítést egy új plébános által. Ez sokszor fájó a hívek szempontjából, akik megkedvelték, megszokták az adott papot, de ennek ellenére is hasznos dolog.

2021. ápr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Van egy barátom, egy ideig mindig hívott egy gyülekezetbe. Mondtam neki egybeesik a misével ahova járok de egyszer elmentem. Nagyon barátságos igazi családias légkör volt. Nap gyülekezetnek hívják, Király utcában. De ott sem beszéltek róla, csak krisztusi hangulat volt.
2021. ápr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező!

Egyetértek veled, bár a Római Katolikusok "álláspontja" számomra a leghamisabb és torzabb sokszor.

Ha Jézushoz akarsz jű lenni olvasd, sokat az evangéliumokat. Főleg Jézus tanításait, és úgy egészében János evangéliumát. Ezekhez mérd a felekezetek állításait, és kompromisszummentesen közelíts az ellentmodások hablaty magyarázataihoz.


Szerintem alapítani kellene ilyen közösséget. Érdemes persze megismerni a felekezetek teológiáját mélyebben.

A történelmik, kulturális, vallástörténeti, teológia- filozófiatörténeti tanulmányok helyretesznek sok mindent, és abban is biztos leszel így, hogy nem a tudásoddal van gond, mikor nem szopod be a jelen felekezetek kamuzását.

2021. ápr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
71%

"Többen emlegették, hogy Pál meg Izaiás is fontos, de engem azok nem nagyon érdekelnek, mivel nem is voltak Jézus tanítványai."


Fura elképzelésed van. Jézus Isten. A Biblia Isten szava. Pál kiválasztott volt Jézus által. Akkor mi bajod van a tanításával?

2021. ápr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
74%

"Pál meg Izaiás is fontos, de engem azok nem nagyon érdekelnek, mivel nem is voltak Jézus tanítványai"


Érdekes, mert Pált maga Jézus tanította

2021. ápr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
43%

"Szerintem a szerzetesrendek veszik legkomklyabban Jézus tanítását"-véled.


Nézzünk meg egy szép példát erre:


"

Elképesztő részletek derülnek ki az Antonio Provolo Intézet nevű, kifejezetten süketnéma gyerekek nevelésére alapított olasz katolikus intézményben történt szexuális bűncselekményeket feltáró vizsgálat során.


Egy Giuseppe álnéven szereplő áldozat például elmesélte a Daily Beast újságírójának, hogy Verona környéki szegény családba született, süketnémán. Amikor a szülei nem tudták tovább eltartani a speciális igényei miatt, az egyházhoz fordultak segítségért, akik az Antonio Provolo Intézetbe utalták be. Itt a gyerekeket többek között megtanítják jelnyelven kommunikálni.


Guiseppe 11 éves volt, amikor egy, az intézetben dolgozó szerzetes elkezdett megtanítani neki egy sor “különleges, titkos jelet”, amikkel olyanokra lehetett utalni, mint maszturbálás, orális szex, pénisz és ánusz.


“Először egyáltalán nem értettem, miért tanítja meg nekem ezeket a furcsa titkos jeleket”

- idézte fel most Guiseppe.


“A dolog akkor világosodott meg előttem, amikor kettesben maradtam egy pappal, aki egyszer csak az orális szex jelét mutatta nekem, majd elővette az álló *****t és belenyomta a számba.”


Innentől kezdve a papok és szerzetesek rendszeresen ilyen jelekkel hívták ki a gyerekeket félreeső helyiségekbe.

"


[link]

2021. ápr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!