Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan vallás, felekezet,...

Van olyan vallás, felekezet, ahol tényleg azt tanítanák amit Jézus tanított?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem ezt, mert jó lenne egy ilyen közösségnek a tagja lenni, de mindenhol rettentően torzítják.

pld.: Nagyon sok a szexuális visszaélés, pedofília, vagy éppen a vének szeretik terrorizálni a híveket (J.T.), vagy szinte mindenkiről tanítanak (Izaiás, Pál, Mózes) csak éppen Jézusról szinte alig valamit.

A múltkor egy katolikus misén voltam ahol maga a atya vallotta be, hogy amit Jézus mondott gyűlölettel kapcsolatban azt maga sem érti (legalább őszinte volt, és nem kezdett el össze- vissza beszélni).


JT. kíméljenek!



2021. ápr. 6. 07:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
64%

Én katolikus vagyok, és jó szívvel ajánlom. Igazad van, vannak papok, akiknek nem megy a prédikáció, de sokan vannak, akik tisztán, logikusan, jól felépítve hirdetik az evangéliumot. De ez azért van, mert az emberek nem egyformák, nem mindenki jó verbálisan.

Menj el több templomba is misére, így meg lehet ismerni egy csomó embert, és biztos találsz olyan helyeket, ahol magas színvonalú a tanítás. Nem tudom hova valósi vagy, de Veszprém megyében tudok ajánlani.

2021. ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

#20

Elég defektes lehet az erkölcsi értékrended, ha te ezt a példát szépnek tartod.

2021. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
50%

Én cinizmusból írtam, hogy szép példa, éltem az ellentét eszközével, amit neked nem sikerült megérteni. Én magam elítélem a kisgyermekek szexuális megrontását.


A róm kat pedofil papok elöljáróinak defektes az erkölcsi értékrendje, akik mentegetik ezeket az abberáltakat. A pápa személyes tanácsadója is egy kisfiúkra vadászó bu-zi bíboros volt, McCarrick. Vajon milyen a pápa erkölcsi értékrendje, ha ilyenek a személyes tanácsadói? Állítólag több évtizede ismert volt McCarrick abberáltsága, csak akkor mondatták le jellemző módon, amikor már szélesebb körben kitudódott, újságírók is írtak róla, amikor botrány lett.

2021. ápr. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#23

Persze, most már hirtelen megváltoztatod tarthatatlan álláspontod. Kicsit olyan, mint a szektavezéred, ő is mindig annak a politikusnak a fenekét fényesíti, ahonnan a pénzt várja. Régen az SZDSZ vezetőinek nem kellett wc papírra költeni, most a fidesz vezetőknek nem kell. De ugye a pénz az úr sok helyen, taxizásból meg nem lehet milliárdos vagyonra szert tenni.

2021. ápr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!