Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a Buddhizmus...

Mi a véleményetek a Buddhizmusról?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 8. 00:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
12%
Nem olyan jó mint a kereszténység, de majdnem...
2021. ápr. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
70%
Milyen értelemben, vagy inkább miért kérdezel ilyet? A vallás mindenkinek a maga dolga. Olyan mint a hobbi. Milyen jogon írja le bárki másvalaki hobbiját. Szerintem ilyen dologról nem kellene véleményezni.
2021. ápr. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem orbitális ökörség, mint az összes többi. A vallás a világ egyik legnagyobb mételye, háborúkat, családokat tett tönkre (nem egyről tudok akik szektába leléptek és inkább elhagyták a családjukat). De ez persze csak egy vélemény. Felnőtt emberek hogy hihetnek el ennyi ökörséget, meg hogy imádhatnak kitalált lényeket. Sohasem fogom megérteni.
2021. ápr. 8. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%
Hogy mondjam szépen... Csak hogy ne sértsem meg az előttem szólót. Részben igazad van... A vallások tényleg rosszak, de nem azért mert hisznek emberek valamiben ami tudományosan nem bizonyított és vagy bizonyítható. Az a baj ahogy a vallásokat használják. Sajnos az idők folyamán a vallások az uralkodás eszközei lettek. Ez már több ezer éve tart. Ez előtt az első vallások "istenei" olyan jelenségek voltak, mint a szél vagy az égi tűz :) villámlás. Mivel nem tudták mi okozza ezért azt hitték, hogy valami felső erő. Imádni és félni kezdték ezeket a dolgokat. És itt jön képbe az uralkodás. Jöttek az első "papok" akik elhitették, hogy ha nem hiszel, ha nem szolgálsz, ha nem adakozol, akkor lesújt rád isten tüze... Az emberek pedig azt tették amit a "papok mondtak. Szóval az előttem szólónak üzenem hogy a vallással semmi baj nincs és nem feltétlen ökörség. Attól, hogy valamit nem értünk attól még lehetséges, hogy létezik... Ez a hit. A hix részecske létezèsében is csak hittek addig amíg nem tudták bizonyítani a tudósok. Most persze olyan hitről van szó, hogy egy lény irányítja a világegyetemet... Ez a jelen tudományos és technológia szintentünkön hülyeségnek tűnik... De tényleg az? Én sem hiszek az ilyen dolgokban pont úgy ahogy te. Csak azt hiszem el amit a tudomány bizonyítani tud. Viszont ha bebizonyítják akkor már nem lesz hit csak tény.
2021. ápr. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Buddha (Gautama Sziddhárta) nem kitalált lény.
2021. ápr. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
10%
LEhet, hogy létezett, de a csodatételei orbitális kamunak tűnnek.
2021. ápr. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a Buddhizmus békés vallás, ezért kifejezetten tetszik.
2021. ápr. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Római katolikusként mondom, hogy a buddhisták teljesen békések, és tisztelem őket nagyon.
2021. ápr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
36%

#8

Kivéve ott, ahol éppen a keresztényeket üldözik vagy a muzulmánokat ezek a békés buddhisták

2021. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Mansour ***** válasza:
100%

#6

Lehet, hogy annak tűnnek, és még az is lehet, hogy ténylegesen azok is. De nem a csodatételek miatt tartjuk hitelesnek sem Buddha sem Jézus tanítását, hanem azok tartalma miatt. Mert az egyén és a társadalom számára pozitív hatású tanokat hirdetnek.

2021. ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!