Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásgyalázás?

Vallásgyalázás?

Figyelt kérdés

Láttam ma egy homoszexuális párt, az egyiküknek szivárványszínű táskár volt rányomtatva egy Bibliai idézet. "Love never fails" - Ez a szeretethimnusz vége, hogy "a szeretet soha meg nem szűnik".


Az ilyen tudatos provokáció?



2021. ápr. 9. 13:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerű facebookos idézetes oldalakon is találkoztam már ezzel az idézettel, csupán csak tetszett neki, ennyi az egész.
2021. ápr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
84%
Ha három szó egymás mellett szerepelt a Bibliában, akkor máshol már tilos leírni? Egyébként a szivárványt is fel lehet fogni bibliai jelképként, ha akarod, értelmezd úgy, hogy a vízözön utáni szivárványon van és Isten szeretetéről szól.
2021. ápr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
77%
Feltűnő akart lenni, és gondolom cukinak találja az idézetet.
2021. ápr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
94%

Én vallásos vagyok, de miért lenne ez provokáció? Csak ezért, mert ez a 3 szó szerepel ilyen sorrendben a Bibliában?

Attól az még nem lett a keresztények kizárólagos tulajdona. Számtalan más, köznyelvi vagy más valláshoz tartozó kontextusban használható. Nincs rá senkinek kizárólagos joga.

Szerintem pont az ilyen gondolkodásmód tesz rosszat a vallás, a vallásos emberek megítélésének...

2021. ápr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
89%
Amit te csinálsz, na az a tudatos provokáció.
2021. ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

Ha már mindenáron el akarjuk játszani az aggódó konzervatívot, akkor megmondom mi ez: a magyar nyelvterület elangolosítása, tudatos részvétel a nyugati kulturális fertő mindent elmosó gépezetében, melyből aztán elég jól meg is élnek ott, a mindenkiőketnyalja Nyugaton, miközben a magyar gazdaság pedig a földbe lett taposva.


Mivel maga a tartalom többszörösen, vagyis még magyarul se kell, hogy bárkinek is bármit mondjon, ezért elég nehezen tudna bármit is meggyalázni vele. Ozt lehet, megtetszett a butikban nekik a táska, azt se értik, mi van ráírva...

2021. ápr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Szivárványos táskát 100%, hogy szándékosan vett.
2021. ápr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Prókátor ***** válasza:
16%

Honan tudod, hogy homoszex páros volt?

A részéről lehet, hogy nem provokáció akart lenni, mivel fogalma sincs vagy az idézet jelentéséről, vagy annak eredetéről. A táska gyártója részéről valószínűbb, hogy direkt provokáció akart lenni.

2021. ápr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, szerintem inkább te vagy a provokátor. Az idióta kérdéseddel...
2021. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
67%

Szivárvány...lassan már ott tartunk, hogy nem vehetek a kislányomnak egy ilyet, mert meggyanúsítanak!


[link]

2021. ápr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!