Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásgyalázás?

Vallásgyalázás?

Figyelt kérdés

Láttam ma egy homoszexuális párt, az egyiküknek szivárványszínű táskár volt rányomtatva egy Bibliai idézet. "Love never fails" - Ez a szeretethimnusz vége, hogy "a szeretet soha meg nem szűnik".


Az ilyen tudatos provokáció?



2021. ápr. 9. 13:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
91%

1. Nem feltétlen a Bibliából van, ez egy elég mindennapos kifejezés, én is többször láttam és olvastam nem vallási kontextusban.

2. Ha a Bibliából is szedték, akkor se számít vallásgyalázásnak, hiszen semmilyen módon nem nézték le a hitet vagy a hívőket.

3. Hetero ateistaként duplán nem érint a dolog, de biztosra veszem, hogy vannak hithű homoszexuálisok.


Kicsit valláskárosult lehetsz, ha már ezt gyalázásnak veszed. Ismételten, a "love never fails" azért nem egy csakis keresztény kifejezés, más miért ne használhatná?

2021. ápr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
91%
Én is érzékeny vagyok arra, ha valaki provokálja a keresztényeket, de ebben semmi rosszat nem látok. Neked se kéne beleképzelned dolgokat. Inkább örülnél neki, hogy ezzel is Isten igéjét hirdetik.
2021. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen kérdések után nem kell csodálkozni,hogy bántják a keresztényeket.
2021. ápr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%
A szivárványos guppi egylet részéről biztos, hogy provokáció de aki megvette és hordja valószinű tudatában sincs ezzel.
2021. ápr. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
8%

A szivárványos lobbi meg vele a táskagyártó is azért elég gyakran gyalázza a kereszténységet. Elég csak a mostani botrányra gondolni a Ferenc téren. A balos városvezetés szerint Jézus sebéből amit a dárda okozott az oldalán, szivárvány szinű vér folyt ki.

Vannak a szivárványos lobbinak olyan aktivistái akik az életüket teszik fel arra, hogy hogyan gyalázzák a kereszténységet.

2021. ápr. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
A szivárványszínű vér miért gyalázás?
2021. ápr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
89%

Kösz az ötletet kérdező :D Én is csináltatok magamnak egy ilyen táskát. Mert annak az idézetnek igaza van, a szeretet nem szűnik meg soha. Akkor sem, ha ti a nem létező istenetek nevében gyűlöltök minket, akkor sem tudjátok megakadályozni azt a szeretetet, amivel a párom szeretem.


Üdv: egy meleg ;)

2021. ápr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
90%
2021. ápr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
71%
Hát igen, a szeretet hirdetése elég keresztényellenes cselekedet. :D
2021. ápr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nem
2021. máj. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!