Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Számotokra mit jelent vallásos...

Számotokra mit jelent vallásosnak lenni? Hogyan gyakoroljátok?

Figyelt kérdés
Pl a mindennapi életben ez alatt mit lehet érteni stb.

2021. ápr. 10. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Számomra azt jelenti elsősorban, hogy gondolatban is sokat szólok Istenhez (Allah). Hiszem, hogy velem van, bár nem tudhatom mi a terve velem, nekem mégis jólesik Őt magasztalnom.
2021. ápr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Keresztény életet élő. Azt jelenti, hogy a nap 24 órájában minden helyzetben, és dologban, keresztényként élem az életemet az élet minden területén. Ez azt jelenti, hogy ébredéskor, vagy étkezéskor, lefekvéskor, elmélkedéskor, vagy tanuláskor, stb, mindig kérem imában Istenem támogatását, áldását, hálát adok az életért, élelemért, mindenért, imádkozom az emberekért, különösen a világban élő hit testvéreimért.

Férjemmel közösen is, nem csak amikor egyedül vagyok.

Hetente kétszer részt veszek a keresztény összejöveteleken, ahol aktívan közreműködök. Ehhez elengedetlen a napi Biblia és a Biblia alapján készült kiadványok olvasása. Hetente 3-4 alkalommal szolgálok, vagy is beszélgetek az emberekkel online, vagy levélírás formájában. Olyan kikapcsolódást igyekszem választani, ami nem lépi túl az erkölcsi elveket, és nem sérti a Biblia igazságait. Vannak ismerőseim, szomszédaim, testvéreim, akiknek időnként elmegyek gyógyszert kiváltani, bevásárolni, csekket feladni, vagy csak beszélgetni szeretne, akkor felhívom telefonon.

Ha meglesz a jogosítványom, akkor még a szállításban is tudok segíteni olyanoknak, akik erre rászorultak.

Mivel tudok varrni, és van ipari gépem itthon, ha kérnek, akkor Zipzárt bevarrok, vagy ruhát felhajtok.

2021. ápr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es, eszerint te iszlám vallást gyakorolsz?
2021. ápr. 10. 21:37
 4/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: Még nem mondtam ki a hitvallást. De megteszem ha eljön az ideje, addig is igyekszem úgy fokozatosan "átalakítani az életem" hogy az megfeleljen az Iszlámnak. Keresztény voltam egyébként (bár sosem voltam aktív) és a feleségem még most is az :)
2021. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valahol mindenkinek megvan a személyes kis őszinte érékrendje amit vall, ha úgy nézzük ez is vallás, csak nem intézményesített.
2021. ápr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos van aki szószerint:


"Raboljatok ezüstöt, raboljatok aranyat; száma sincs a rejtett kincseknek, gazdag minden drága edényben."


Náhum könyve:2:9

2021. ápr. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6. Ez lenni kalóztörvény?
2021. ápr. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!