Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallást szeretnék alapítani....

Vallást szeretnék alapítani. Mit tudnátok hozzá adni? Milyen ötleteitek, esetleg igényeitek vannak?

Figyelt kérdés
Halál komolyan kérdem. A téma komolyságából kifolyólag úgy hiszem egy ember kevés egy vallás megalkotásához. Rengeteg alapozásra van szükségem amihez elengedhetetlennek tartom külső szemszögek nézőpontjainak hozzájárulását is. Nem kell semminek megfelelnetek - ezért is nem folynék bele saját gondolataim részletezésébe (majd egy későbbi alkalomkor) - szívetek szerint szóljatok hozzá. Minden őszinte választ, véleményt nagyra értékelek. Köszönöm.

2021. ápr. 11. 01:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én is eljutottam már többször ide, hogy vallást kell alapítanom.

Nálam ez abból fakadt, hogy látni vélem a meglévők tévedéseit, és azt gondolom, van mit megmutassak az embereknek.



Te miért érzed szükségét, hogy vallást alapíts?


Viszont a vallások szükségszerűen korlátot jelentenek egy ponton túl, az emberi fejlődésben. Ebben mások a keleti filozófiák, melyekre ugyan alapulnak ott is vallások, de lényegük sokkal tovább vezethet vallás korlátok nélkül.


Egyik akadály, hogy az emberek elég különbözők. Én ha alapítanék, lényegi eleme lenne, hogy ezt figyelembe veszi. Azaz követőinek legalább 12 alfelekezeteten keresztül kínálnék fel vallásgyakorlati előírásokat.

Egyébként ez egyben az akadály is számomra. Én ebből a 12-ből csak egyhez tudnék hitelesen, saját tapasztalattal alapozottan hozzászólni.

2021. ápr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 ...Laci ***** válasza:
Alapelveket kell lefektetni először. De ahhoz nem jó helyen keresgélsz. Isten a mérvadó. Őt kell kérdezned először. Ha szádba adom a szót az már különben is az én vallásom lenne.
2021. ápr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!