Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet Sátán csak szükséges rossz?

Lehet Sátán csak szükséges rossz?

Figyelt kérdés
Tudom szomorú Istennek hogy elveszíti egyik kedvenc angyalát de rossz megtapasztalása nélkül nem tudjuk mi a jó
2021. ápr. 11. 23:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha a végtelen jóság bocsájt rosszat a halandókra, akkor az is paradoxon mivel a jó nem tesz ilyet. Így maximum végtelen rossz van, amiből talán lehet haszna az embernek ha belemegy a szerepjátékba.
2021. ápr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ja értem
2021. ápr. 12. 09:27
 3/17 anonim ***** válasza:

Nagyjából igen. Most mindenkinek elég tapasztalata lesz, hogy válasszon.


"Ha a végtelen jóság bocsájt rosszat a halandókra, akkor az is paradoxon mivel a jó nem tesz ilyet. "

Igen, de mindig elmondjuk, hogy Isten nem pusztán a végtelen jósága, hanem a végtelen igazságossága és a szabad akarat alapján is dönt. Ezek nem választhatók szét. Istentől rossz nem származik. A sátán melletti döntésre nem Isten kényszerít, ahogy az első sugallja. Mindenki szabadon választhat.

Gondoljuk végig: ha valaki nem akar örökké élni, vajon jó-e, ha arra kényszeríti Isten? Persze, hogy nem.

2021. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
3as magyarul teszt egerek vagyunk, ahol 1 ketrecbe zárva több mérgezett sajt van de csak 1 ehető?
2021. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"3as magyarul teszt egerek vagyunk, ahol 1 ketrecbe zárva több mérgezett sajt van de csak 1 ehető?"

Magyarul pont nem. Aki akar elkárhozik, aki akar nem. Ebben mi a teszt?

2021. ápr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
5ös. A szabad akarat illuzioja mikor senki sem születik ugyanabba a helyzetbe, szóval a kezdés is más. Az életminőség is, szülők/társaság neveltetése is. Így hanem ha kevesen ateistává vállnak mert vagy alkalma nem volt hinni, vagy nem született bele vagy az élethelyzete váltotta ki hogy képtelen legyen, így gyakran nem is igazán az elhatározottságon múlik hogy ki hisz. Aki nem hisz az nem hisz az elkárhozásban mert nem hitt, de ha tudná hogy léteznek ilyenek, akkor ki választaná a kárhozatot? Ezért vagyunk tesztegerek ha valami létezik és nem emberséghez méri azt hogy neki mennyire fontos, hanem ahhoz a hithez, ami szerint pedofil gyilkos is a mennybe mehet.
2021. ápr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%

Rossz nélkül is tudjuk mi a jó. A skála akármilyen pici részét nézed, önmagában is értelmezhető.

Egy angyalt nem lehet elveszteni. Sőt senkit sem. Mire odaérsz bölcsességben hogy angyal is lehetsz adidgra már réges rég óta teljes szíveddel istent szolgálod.

Sátán nem egy személy mint istennek egy része, hanem egy szimbólum a rosszra.

2021. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
7es. Biblia nem ír az angyallá vállás semmilyen lehetőségéről sem.
2021. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%

6-os. Értem, amit írsz, de az, hogy ki hová születik, nem befolyásolja a szabad akaratot. Szerintem neked gőzöd sincs, hogy is a szabad akarat.

Szerinted ha valaki rosszabb környezetbe születik bele, akkor ösztönlény lesz, mint az állatok?


"Aki nem hisz az nem hisz az elkárhozásban mert nem hitt, de ha tudná hogy léteznek ilyenek, akkor ki választaná a kárhozatot?"

Mivel mindenkinek a "szívébe" van írva, így mindenki tudja, hogy a rossz az rossz és kerülni kell. Ha úgy dönt, hogy mégsem kerüli, hanem annak él, akkor megy a lecsóba, mivel eleve a rossz az istenhiányos állapot. Ehh, úgysem érted, hagyjuk.


Hatos, ezek szerint te hívő vagy, mivel neked volt alkalmad hallani Jézusról. Ugye?

2021. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9es. Én nem tudok például hinni, pedig rengeteg próbálkozásom volt rá. Fiatalkoromból 5-6 év. Inkább szarabb lett tőle. Most akkor hova fogok kerülni ha esélyt is adtam a vallásnak de nem jött be?:)
2021. ápr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!