Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó vallás szerint megengede...

Zsidó vallás szerint megengedett az emberábrázolás?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom nem, főleg vallási céllal, mert az szigorúan tilos. Zsinagógákban sem látni szobrokat, képeket, keresztények mégis azt állítják, Salamon templomában voltak embert ábrázoló szobrok.


Kérésem hogy lehetőleg zsidó vallást követők válaszoljanak.



2017. szept. 14. 10:45
1 2 3 4 5
 1/47 anonim válasza:
nem
2017. szept. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
60%
Miért nem olvasod magad el a Tórában? Benne van a Jeruzsálemi Templom építésénél.
2017. szept. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
2-es Azért tettem fel a kérdést hogy ne kelljen keresgélnem. De ha már kommenteltél, legalább bemásolhattad volna ide azt a részt.
2017. szept. 14. 12:57
 4/47 anonim ***** válasza:
49%

Ne legyünk lustik, de tessék: 1Kir 6,23-36 vagy 1Kir 8,6-7


De ezeken felül még számos helyen.

2017. szept. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
Egyébként nem embert, hanem angyalokat és állatokat ábrázoló szobrok, domborművek.
2017. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Angyalokat és állatokat ábrázoló szobrok egy templomban nem egyenlő a bálványimádással?
2017. szept. 14. 13:59
 7/47 anonim ***** válasza:
60%

Fogalomzavarban vagy. A bálványimádás az, ha egy szobornak, képnek isteni hatalmat tulajdonítasz, magát a szobrot, a képet imádod. Ez történt az aranyborjúval is.

De a zsidók nem a kerub szobrokat imádták, se nem magát a Frigyládát.

2017. szept. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem akkor zsidók szerint Salamon templomában voltak angyalokat és állatokat ábrázoló szobrok, de nem tulajdonítottak nekik isteni hatalmat.


A mai zsinagókban akkor miért nincsenek angyalokat és állatokat ábrázoló szobrok, képek?

2017. szept. 14. 15:02
 9/47 anonim ***** válasza:
60%

A templom és a zsinagóga teljesen más, kár is összehasonlítani.

A Jeruzsálemi Templom a szentély volt, ahol Isten a frigyládával valóságosan jelen volt. A zsinagóga ezzel szemben egyfajta közösségi- és imaház. Ég és föld a különbség.


Istennek kijár a legnagyobb tisztelet és dicsőség, ez megmutatkozott a Templom díszítettségén és hatalmas méretein is.

2017. szept. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Nincs egy hozzáértő zsidó válaszoló sem? Amit eddig írtál 74 %-os az ellentmondásos. Ha lehetnek angyalokat és állatokat ábrázoló szobrok egy zsidó templomban akkor ma miért nincsenek? Ha nem lehet, Salamon templomában miért voltak?
2017. szept. 15. 08:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!