Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok szerint ez...

A katolikusok szerint ez megengedett?

Figyelt kérdés

Tényleg csak ők válaszoljanak.

Egy reklám jelent meg itt előttem, amiben ötezerért árulnak valami Mária érmét. Nekem ez nagyon taszító. Ti mit gondoltok erről?

[link]


2017. szept. 6. 07:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem tervezed bálványként használni (sokak gyakori téveszméje itt a fórumon és keverik magát a képet és a bálvány fogalmát), akkor nincs vele nagy gond. Ízlés kérdése inkább.

Régi pénzérmékre is rátették Mária képét, ha megnézed, akkor ez sok-sok száz évre visszamenően így volt.


Bár ha befektetési érmékben gondolkozol, akkor érdemesebb a MNB által kibocsájtottakat venni, azok értékállóbbak.

2017. szept. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2017. szept. 6. 08:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szép érem. Amúgy van hasonló Máriás érem, sok helyen lehet ilyeneket kapni, csak az nem ezüstből.
2017. szept. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi taszító benne? Ilyen alapon az is taszító, ha valaki egy szentről fest egy festményt és eladja, nem?
2017. szept. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szép érem. Aki gondolja megveszi... Sokkal inkább az ilyen "felugró ablak szerű" durva marketinget kifogásolom, mint az érmét
2017. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez nem vallási kérdés. Egy érme, ami nemesfémből van, van rajta egy nyomat. Vagy azért, vagy az anyagáért megveszed. Esetleg nem veszed meg. Lehet érzelmi vagy üzleti szempontnak nevezni. De vallásinak semmiképp.
2017. szept. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Prókátor ***** válasza:
Elolvastam az egész reklámszöveget … és paff lettem. Néhány szövegrészleten nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek. Tipikus esete annak, amikor hozzá nem értők okoskodnak. A legszebb az egészben, hogy az ilyen tudatlan, pénzistenítő ateisták miatt sokan úgy gondolkoznak a Mária-tiszteletről, ahogy.
2017. szept. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mansour ***** válasza:
57%

Tényleg, mi a taszító benne? Maga az érme, az hogy ilyesmivel üzletelnek, vagy maga a Mária-tisztelet?


Nekem amúgy tetszik az érme, nyoma sincs benne a máriás kegytárgyakra amúgy elég gyakran jellemző giccsességnek.

2017. szept. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Hogy megengedett-e? :D Ne viccelj. Imádják az ilyesmit.
2017. szept. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Különben tényleg szép. És nem giccses. Ettől milliószor ízléstelenebb dolgaik vannak. Nem tudom, mi taszít ebben. Gondolom valami fura belső igényed van a fensőbbségeskedésre, más habitusú hívek vagy egész felekezetek kritizálására.
2017. szept. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!