Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a Mennyországban hogy zajlik?

Ez a Mennyországban hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Elméleti a kérdés. Ha felkerülnék a Mennyországba és szintén felkerülne valaki olyan is, akivel nagyon nem kedveljük egymást és én a földi világban egy idő után már hallani sem akartam róla, ő pedig szintén nem akarta az ismeretséget velem folytatni, akkor a Mennyországban kötelesek lennénk jópofizni egymással? Vagy ha nem akarok tudomást venni róla, akkor egyszerűen elkerülöm és kész?



Amikor 2 ember a mennybe kerül, ott vannak, mert amúgy jó emberek, a többi emberhez jók voltak, nem érdemelték, hogy pokolba jussanak, de egymást meg nem nagyon szerették.

Az, hogy egy valakit nem szeretek és nem akarok vele kommunikálni, az nem jelenti azt, hogy nem lehetek nagyon jó ember.

Vagy az Istennek csak az lenne elfogadható, hogy ha kedvesek lennénk egymással mintha mi sem történt volna? Ha csak nem bántanánk egymást de nem is akarnánk barátok lenni, az nem felelne meg neki?


Ti hogy képzelitek ezt a helyzetet?



2021. ápr. 14. 14:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen már nem lesz a Mennyben
2021. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Ha te úgy érzed, hogy valakivel nem tudnál a mennyben együtt lenni, akkor nagyon egyszerűen te nem a mennybe fogsz kerülni. Tehát nem lesz ilyen gond.
2021. ápr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

De ettől még a világ összes többi emberével lehetek nagyon jóban. Segíthetek másoknak, adakozhatok, kerülhetem az erőszakot, adhatok lelki támogatast, imádkozhatok másokért, önkénteskedhetek valahol, bármi jót tehetek.

Az akkor semmit se számít?

Ha csak tökéletes ember mehet a mennybe, akkor ki kerül oda?

2021. ápr. 14. 15:24
 4/25 anonim ***** válasza:
5%
#3 Pont ez a lényeg hogy kb senki. Jézus sem hiába mondta hogy úgy lesz mint Noé idejében pár milliárd emberből csak 10 ember üdvözül
2021. ápr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
54%

"Ilyen már nem lesz a Mennyben"

Miért, a mennyben elveszíted a saját elméd felett a kontrollt?

2021. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
5ös én is ezen gondolkoztam
2021. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
68%
Nem, pont ez a lényeg, hogy jó lesz a kontroll és nem fogsz ilyen gyerekes dolgokkal foglalkozni.
2021. ápr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
22%
7es emberi érzelmeink attól még lesznek és minden ami EMBERRÉ tesz úgyanugy mindenkit.
2021. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Mansour ***** válasza:
51%
Emberi érzelmek és gondolatok egy tökéletes, romolhatatlan világban? Ez szerintem nem fér össze. Úgy gondolom, a tökéletességhez vezető út ezek megszüntetésén keresztül vezet.
2021. ápr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Mansour akkor a pszichopata emberek akik nem éreznek semmit már tökéletesek.
2021. ápr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!